Přejít na obsah

Origo xenony vs. neorigo xenony


Martinoslav

Doporučené příspěvky

pokud si pořád "někdo" myslí, že neoslnuje, tak ať se podívá na sérii fotografií ze Mimone. Konktrétně IMG_0540 , IMG_0548 , IMG_0553 . Je tam již zdálky vidět výraznější svítivost oproti ostatním...

2Lewis: Opravdu od tebe není fér ostatní takhle oslnovat - kup a dodělej si čočky :076kol119:wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj je to prasarna ! Dneska za mnou jela do JC fabie so dodelavanyma xenonama do puvodnich svetel, na parkovisti sem se na to koukal, a myslel sem ze ho zabiju ! ..a to me diky bohu trochu cloni kridlo....

..zatimco ja je mam serizeny v servisu a prijde me ze sviti moc do zeme, ale aspon na me nekdo neblika a neoslnju sam sebe pri mlze....

..jinac Xenony v OII je taky peknej humus, ptal sem se servisaka jak to serizujou a rikal ze sou konstrukcne na hovno, nehlede na prechod do dalkovejch....pritom sup sviti v bix dobre a tolik neoslnuje...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

stejně si myslím, že často s jistotou nepoznáš, zda se skutečně jedná o přestavbu xenonů do paraboly pro halogen. existuje řada kvalitních halogen žárovek, které mají teplotu světla nad 4000 k, což pak svítí studeně a bíle jako xenon výbojka, jen s tím rozdílem, že kužel světla je podstatně větší. když se podíváš do origo xen, co většinou mají čočku, vidíš jasný tenký kužel světla... proto může někomu připadat, když vidí bílé světlo, ale ne ve zmiňovaném úzkém kuželu, tak že se hned jedná o přestavbu, ale stačí PIAA žárivky. Nebo i Phillips blue visoin ultra svítí dost bíle a když jsem je v autě měl x lidí si myslelo, že jsou to xenony. Jinak osobně bych přestavbu nedělal, je to přesně tak jak psal někdo přede mnou. Každá parabola se složitě vyvíjí pro určitý typ světelného zdroje, jakmile se tento typ zdroje nahradí jiným zdrojem, jsou veškeré jakž tak optimální parametry v čoudu... Ale z článku z auto typu je jasně patrné, že ne každý výrobce se dobře s vývojem kvalitních světel popasuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsu trochu oprášit toto téma (docela fuška, než jsem ho našel.. :) ).

Nedávno jsme postavili vedle sebe dvě O1, obě jsou vybaveny origo xenon lampama vč. naklápění. Ta nalevo je má z výroby (nasvíceno cca. 50.000km), ta napravo je má dodělávané (nasvíceno cca. 2000km). V obou jsou origo výbojky, které byly součástí nových lamp! Auto nalevo má seřízení světel z výroby, ta napravo je měla seřízené regloskopem a pak nastavené VASem nedávno.

Tak kde se tedy bere ten rozdíl v zabarvení světelného toku a svítivosti, když obě mají origo lampy, origo osazené? Že by Škoda v průběhu času měnila dodavatele výbojek? Ty nalevo jsou krásně do modra a líp se s nima "kouká", nalevo jsou něco mezi bílou a nažloutlou. Nebo je možné, že se časem ty napravo vysvítí více do bíla či modra, když je teď v podstatě nová?

post-18-1170511739.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsu trochu oprášit toto téma (docela fuška, než jsem ho našel.. :) ).

Nedávno jsme postavili vedle sebe dvě O1, obě jsou vybaveny origo xenon lampama vč. naklápění. Ta nalevo je má z výroby (nasvíceno cca. 50.000km), ta napravo je má dodělávané (nasvíceno cca. 2000km). V obou jsou origo výbojky, které byly součástí nových lamp! Auto nalevo má seřízení světel z výroby, ta napravo je měla seřízené regloskopem a pak nastavené VASem nedávno.

Tak kde se tedy bere ten rozdíl v zabarvení světelného toku a svítivosti, když obě mají origo lampy, origo osazené? Že by Škoda v průběhu času měnila dodavatele výbojek? Ty nalevo jsou krásně do modra a líp se s nima "kouká", nalevo jsou něco mezi bílou a nažloutlou. Nebo je možné, že se časem ty napravo vysvítí více do bíla či modra, když je teď v podstatě nová?

jj to vypada na jinou teplotu vybojek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2miccap: nejen ja ale jiste plno lidi ti na zivo ukaze rozdil v "teplote" svetla halogen (jakykoliv) a xenon ;)

já nevím, viděl jsem docela dost fotek tady na foru, kdy PIIA žárovky měly teplotu k 5tis K a svítli skutečně stejnou barvou jako xenon. i výbojky mají různé teploty od 4300 až někam k 8 tis. Já sám mám origo xena, takže to už neřeším...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...