Přejít na obsah

Hluk a vibrace od 80 km/h


osirotek

Doporučené příspěvky

Fabia 1.4 16V hatchback, rv 2008, motor BXW, najeto 195000.

Začal jsem pozorovat, že při rychlosti od nějakých 80 km/h a výš mi začíná víc hučet a vibrovat auto. Pneu nahuštěné dle štítku, vyvážené. Kolama to ale zřejmě nakonec nebude, protože před pár dny jsem zkusil při nějakých 90 km/h, když už auto hučelo a vibrovalo, vyřadit. Najednou byl klid. Zkusil jsem i při jízdě z kopce v těch 90 km/h dát neutrál a přidávat plyn, aby se mi otáčky dostaly na hodnotu, jaká byla když bylo zařazeno a auto bylo v záběru - rovněž byl klid. Mohlo by to být nějakým problémem v převodovce? 

Editováno: , autor: osirotek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče řazení, tak problém je akorát občas se zařazením jedničky, když pomaličku jedu, ale občas i když stojím na místě. Jsou ale naopak i výjimečné situace, kdy tam ta rychlost vleze krásně.

Olej v převodovce jsem za těch 75tis km co auto mám neměnil, a jestli to předchozí majitel někdy mezi 0 a 120tis km měnil to netušim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...