Přejít na obsah

plnění klimatizace doma - FIXCLIMA


jacob111cz

Doporučené příspěvky

ahoj,

 

zkoušeli jste někdo plnit klimatizaci doma z "plechovky" ? viz.: https://allegro.cz/nabidka/sada-pro-plneni-klimatizace-aut-r134a-plyn-13848651281 ??

 

Funguje to ?

 

V zimě mi vždycky uteče klima na nulu, adávat 2K každé jaro za doplnění je trošku dražší záležitost :(

 

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádně stálo, nicméně už se s tím nějakou dobu potýkám. Uniká to tak málo, že si zatím tam kde jsem to plnil nevěděli rady. Doplnil jsem a pak jsem jel na kontrolu (hledali únik kontrasntí látky) a nic nemohli najít. Nakoncec mi řekli, že mám vyměnit chladič. Druhý klimatizář mi zase řekl, že to chladičem určitě není, že by to uteklo výrazně dřív. Že to je tím, že v zimě neprotáčím kompresor (to se mi ale také nezdá. Sice autem jezdí manželka, ale když jsem s ním jezdil já, tak to také dělalo a určitě jsme přes zimu pravidleně dával ofuk čelního skla, kde to pustí klimatizaci). Takže upřímně nevím, co mám vyměnit :/.

 

Auto půjde zanedlouho do servisu (jina mnež se plnila klima), tak to dostanou za úkol najít. Nicméně teď bych to rád doplnil a přemýšlím, že zksuím tu plechovku. Rozmohlo se to zatím asi vspíš v polsku, pár videí jsem už našel, ale u nás jsem nic nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barvivo je k ničemu na malé uniky. Lepší je mýdlová/jarová voda. A tipoval bych, že unik bude na chladiči - na tom zakončení "horizontální trubky" na levé straně. Při běžící klimě na to zakončení nastříkej rozprašovačem vodu, pokud se začnou dělat bublinky tak máš jasno. Byla to běžná chyba těch chladičů na Octaviích / Superebech tak do cca. roku 2009. 

 

Editováno: , autor: LiveBomb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 6. 2023 na 13:05, LiveBomb napsal:

Barvivo je k ničemu na malé uniky. Lepší je mýdlová/jarová voda. A tipoval bych, že unik bude na chladiči - na tom zakončení "horizontální trubky" na levé straně. Při běžící klimě na to zakončení nastříkej rozprašovačem vodu, pokud se začnou dělat bublinky tak máš jasno. Byla to běžná chyba těch chladičů na Octaviích / Superebech tak do cca. roku 2009. 

 

díky za radu, testnu, každopádně SUP je 2011, tak to možná bude jinde :/

Editováno: , autor: jacob111cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...