Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Mam to nainstalovane, ale hlaseni mam vypnute. Za me, zadarmo drahe.  Muzes jako uzivatel pridavat dopravni hlaseni, ale oproti napr. Waze, ktery pouziva nasobne vice uzivatelu je to za me pouzitelne jen minimalne. Stejne jako integrovana navigace, kdyz pominu tu pravekou grafiku, tak v porovnani s jinymi online navi zklamani.

Editováno: , autor: Tomas_cz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono přidat dopravní hlášení za jízdy je taky docela umění, než to spustíš a než se to načte, uběhne nějaká chvilka. Moc lidí to nepouživá a proto tam taky není moc hlášení. Mám to zatím zadarmo na vyzkoušení a v navigaci to ukazuje kolony, nehody a uzavírky, ničeho dalšího jsem si nevšiml. V případě uzavírky to nabídne jinou trasu. Kupovat to nebudu.

 

https://www.skoda-auto.cz/technologie/aplikace-pro-intainment-traffication

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Tomas_cz1 napsal:

Mam to nainstalovane, ale hlaseni mam vypnute. Za me, zadarmo drahe.  Muzes jako uzivatel pridavat dopravni hlaseni, ale oproti napr. Waze, ktery pouziva nasobne vice uzivatelu je to za me pouzitelne jen minimalne. Stejne jako integrovana navigace, kdyz pominu tu pravekou grafiku, tak v porovnani s jinymi online navi zklamani.

Co se Ti na vestavěné navigaci nelíbí? Zatím jsem s tím najel asi 3500 km, ale nemůžu říct, že by to bylo zklamání. A líbí se mi, že to mám jak na head-up, tak mezi budíky, což na Androidu s ničím jiným asi neudělám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz ctu vase reakce, tak tomu asi dam jeste sanci😉 Jezdim uz hodne dlouho podle Waze ( taky to ma mouchy o to zadna - hlavne kdyz vymysli jak usetrit 1min na 500m🙈). Testoval jsem skodovackou navi asi 14dni a proste mi to uplne nesedlo… Jasne, ze info o doprave nejsou jen od uzivatelu dane app. Zobrazeni mezi budiky nebo head-up je urcite ok, ale o tom to podle me primarne neni. 

Editováno: , autor: Tomas_cz1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, Tomas_cz1 said:

Kdyz ctu vase reakce, tak tomu asi dam jeste sanci😉 Jezdim uz hodne dlouho podle Waze ( taky to ma mouchy o to zadna - hlavne kdyz vymysli jak usetrit 1min na 500m🙈). Testoval jsem skodovackou navi asi 14dni a proste mi to uplne nesedlo… Jasne, ze info o doprave nejsou jen od uzivatelu dane app. Zobrazeni mezi budiky nebo head-up je urcite ok, ale o tom to podle me primarne neni. 

 

Tiež som dlhodobo používal waze a so škoda navigáciou som spoko.

Sú krajiny, kde Waze využíva len veľmi málo vodičov, napr. Poľsko, tam sú potom živé dopravné informácie biedne.

Na to, aby ti ale živé dopravné info fungovali a ukazovalo ti to aktuálne uzávery ciest a zápchy, potrebuješ predplatiť služnu Infotainment online.
Inak je to len offline navigácia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento rok som bol 1000km na sever za Gdansk a 2000km na juh na samotný okraj Talianska.

Všade Columbus ukazoval všetky dopravné zápchy vynikajúco. Napríklad cestou po A14 z juhu do Vicenzy som obišiel s Columbusom všetky hodinové zdržania okolo Bologne a Ferrary 4-pruhovkami mimo hlavnú diaľnicu a ešte ušetril nejaké EUR za poplatky na diaľnici.

V utorok dtto Martin - Poprad ponúkol Columbus obchádzku dvoch kolón pred Ružomberkom cez Dolný Kubín. 35 minút ušetrených.

Takže myslím že on-line info na 95% funguje spoľahlivo. Samozrejme sa mi stalo, že dopravná zápcha sa zobrazila v momente keď už som v nej stál, ale to bude u všetkých navi rovnako.

 

zásadné plus v prospech Columbusu je množstvo prejazdových bodov - snáď 9 - oproti jednomu (?) vo Waze.

Tiež kontinuálne ukazovanie trasy s dopravnými udalosťami na pravej strane Columbusu je zásadné plus - netuším, kde má toto Waze a či vôbec.

 

zásadné mínus pre Columbus - a tu je otázka či je to len v mojej O4 alebo všeobecne (odskúšané v jednej ďalšej tam to bolo rovnako u mňa - je, že pri prvej návšteve nejakej krajiny sa môže stať, že POI v Columbuse nie sú stiahnuté. Resp. sú tam nesprávne zadané a aktualizujú sa on-line až pri ceste na miesto. toto potom znamená, že sa navigácia "stratí" a po vypnutí v mieste kde nie sú aktuálne POI vyhlási, že nevie ďalej navigovať. Po pár hodinách sa všetko aktualizuje a potom už funguje OK.

S týmto sa nedá nič urobiť, pretože off-line aktualizácia cez USB sa u MIB3 nedá urobiť

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

či je daná mapa správne v Columbuse nakonfigurovaná zistíš týmto spôsobom:

- do hľadania dám Španielsko - Barcelona - a do ulice prvé písmeno buď S (strada, street) alebo P (Plaza, Piazza).

- Ak je mapa v poriadku Columbus dá niekoľko možností ktoré našiel - napríklad pre Taliansko - Rím je to 50 výsledkov. V tomto prípade je jasné, že mapové podklady sú správne a všetko bude fungovať.

- ak je výsledkov 1 konkrétne "Priamo navigovať do Barcelona" mapa nie je správne nakonfigurovaná a treba počítať s tým, že v prvý deň navigácia bude fungovať len do určitej vzdialenosti pred hranice Španielska.

Poslaním cieľa cez aplikáciu síce máme cieľ zadaný súradnicami a navigácia sa spustí ale v momente že zastavíš po ceste a navigácia sa vypne už nebude vedieť znova obnoviť trasu.

O niekoľko hodín sa mapy stiahnu a už budú fungovať "navždy" správne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...