Přejít na obsah

Bezdrátové nabíjení telefonu O4


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny a měl bych dotaz. 

Při bezdrátovém nabíjení telefonu v přihrádce o4 se při vypnutí motoru a otevření dveří ozve hláška "nezapomeňte si mobilní telefon v přihrádce pro telefon". Tato hláška je, ale hrozně potichu. Dá se někde hlasitost zesílit. Korekce hlasitosti rádia nepomáhá a na volantu už je nefunkční. 

Děkuji za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Párkrát jsem zkoušel takto nabíjet... pokud telefon jen leží, tak se to dá, pokud po něm ale něco chci (spotify) nebo hůř - běží AA - tak se hřeje tak, že je velmi nepříjemné ho pak vzít do ruky, jak je horký... Navíc se ani moc nenabije, s trochou štěstí zůstane na % jak byl... Takže i když máme auta nabitá technologiemi, tak ho nabijím kabelem a i tak je to snad jen nějakých 10-15W... 

Tohle se mi líbí u nových škodovek... Všechny USBC 45W a bezdrátová podložka (v kodiaqu) aktivně chlazená. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, presne podle navodu vyse jsem odpojil bezdrat. nabijeni asi 2 tydny zpet.

Jen dodam, ze v mem pripade jsem nejprve oddelal tu gumovou / jemnou vanicku (na co se primo poklada telefon) a pak uz mi slo zvednout to cele plato s civkou, konektory atd. 

Editováno: , autor: zdenal_cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Tak to je povzbudivé, proč to tedy kolegové rozebírají? To bych opravdu nechtěl, nejsem moc šikovný 🙂 Vypnu a je to.

 

Předpokládám správně, že v tom případě lze nabíjet přes USB-C zároveň při Apple Carplay (po kabelu). Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 10/17/2023 at 6:58 AM, lzap said:

Tak to je povzbudivé, proč to tedy kolegové rozebírají? To bych opravdu nechtěl, nejsem moc šikovný 🙂 Vypnu a je to.

 

Předpokládám správně, že v tom případě lze nabíjet přes USB-C zároveň při Apple Carplay (po kabelu). Díky.

 

No jelikoz zde se resi 2 veci (bezdrat. dobijeni a hlaska), tak jsem jen reagoval na vyse zminene rozebirani a vypnuti.

 

-Bezdrat. dobijeni nejde vypnout (pouze odpojit napajeci kabel);

-Hlaska o telefonu jde vypnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
V 16. 10. 2023 na 6:49, Návštěvník napsal:

Dá se bezdrátové nabíjení vypnout v O4 a položit mobil na místo "jen tak"? Díky.

 

Dá se to vyřešit tak, že na tu podložku položíš mobil displejem dolů a dobíjet se nebude. Teda alespoň  můj Galaxy S20 to tak má a fůra dalších Androidu taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Z aktualne prezentovanych fotiek O4FL to vyzera, ze stredovy tunel sa nezmenil. rozmyslam ze by som skusil objednat a vymenit cely ten nabijaci blok ked budu ND na O4FL v predaji.

Ak by sa niekomu dostal do ruky skor, skuste to odfotit zo spodu ci to vyzera rovnako ako ten v O4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro majitele telefonu s funkcí Always on displej mám malou radu. U Samsungu žere Always on cca 30% baterie. Doporučuji ho vypnout, aby se telefon trochu rychleji dobíjel. Výsledek je zhruba dvojnásobně vyšší přírůstek dobití než, když je AO zapnutý. Zkoušeno dnes. U Samsungu to lze vyresit nastavením rutiny, že když se mobil připojí k BT v autě, tak se AO samo vypne. Při odpojení se zase zapne. U mě to funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

12 hours ago, patrikcevela said:

Z aktualne prezentovanych fotiek O4FL to vyzera, ze stredovy tunel sa nezmenil. rozmyslam ze by som skusil objednat a vymenit cely ten nabijaci blok ked budu ND na O4FL v predaji.

Ak by sa niekomu dostal do ruky skor, skuste to odfotit zo spodu ci to vyzera rovnako ako ten v O4.

 

tiež na to čakám, malo by tam byť 15W dobíjanie s chladením, keď sa potvrdí že to skutočne funguje a neprehrieva telefóny a neničí im to batérie, tiež pôjdem do toho.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A proč si tedy, když vám to bezdrátové nabíjení vadí, neušetříte pár tisíc a nekoupíte si podložku USB-C s 15W bezdratem? Všude se toho na netu valí habaděj. Já o tom začínám vážně uvažovat, že prostě odpojím vestavěný bezdrát a do jednoho USBC zapichnu podložku  jasné, není to designová pecka, i když i to je easy řešitelné.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005006020074915.html?srcSns=com.android.chrome&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60502240943&aff_fcid=ac1eb9b52bae4015a2eaf99f729461d8-1708170299399-00230-_EGCDIjR&tt=MG&aff_fsk=_EGCDIjR&aff_platform=default&sk=_EGCDIjR&aff_trace_key=ac1eb9b52bae4015a2eaf99f729461d8-1708170299399-00230-_EGCDIjR&shareId=60502240943&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=2e29bb7e7d614a7b99d71305e4a15d0a&afSmartRedirect=y

Editováno: , autor: dettektorr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 2. 2024 na 14:44, dettektorr napsal:

Pro majitele telefonu s funkcí Always on displej mám malou radu. ...

 

pripada mi, ze dnes byl po jizde telefon chladnejsi, ale budu pozorovat dale. kazdopadne moc diky za tip! :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/17/2024 at 12:42 PM, dettektorr said:

A proč si tedy, když vám to bezdrátové nabíjení vadí, neušetříte pár tisíc a nekoupíte si podložku USB-C s 15W bezdratem? Všude se toho na netu valí habaděj. Já o tom začínám vážně uvažovat, že prostě odpojím vestavěný bezdrát a do jednoho USBC zapichnu podložku  jasné, není to designová pecka, i když i to je easy řešitelné.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005006020074915.html?srcSns=com.android.chrome&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60502240943&aff_fcid=ac1eb9b52bae4015a2eaf99f729461d8-1708170299399-00230-_EGCDIjR&tt=MG&aff_fsk=_EGCDIjR&aff_platform=default&sk=_EGCDIjR&aff_trace_key=ac1eb9b52bae4015a2eaf99f729461d8-1708170299399-00230-_EGCDIjR&shareId=60502240943&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=2e29bb7e7d614a7b99d71305e4a15d0a&afSmartRedirect=y

Uz len preto ze to bude vyzerat ako v cirkuse. Uz len gorale na sedadla a ruzenec na spatak…

 

Chcem vylepsit funkciu ktoru vyuzivam s originalnym dielom kde si budem isty, ze to preslo aspon nejakym testom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...