Přejít na obsah

Zápach z kúrenia ( ventilátorov ) v interiéri


Roman_Slav

Doporučené příspěvky

Dobrý deň, idem si po radu. Vopred sa ospravedlňujem za amatérsky popis problému

 

Octavia 1,6TDI rv 2017 -začal sa mi v interiéri šíriť nepríjemný štiplavý zápach z kúrenia ( aj pri studenom vzduchu ). Pôvodne som si myslel, že sa jedná o výfukové plyny ( zo začiatku mi to tak pripomínalo ) Dal som auto mechanikovi. Prezrel všetky možnosti či sa do kabíny nešíri zápach z motorovej časti, prezrel všetky tesnenia, výfuk, pletenec, DPF všetko možné a škontatoval , že sa nejedná o výfukové plyny( žiadny únik na výfukovom systéme ani v motorovej časti, ktorý by sa šírili do interiéru ), ale o zápach " zhorenej elektrickej súčiastky " ( motorček,klapka alebo niečo ine v systéme kurenia ) Súčiastky nemusí byť už úplne odpálená, môže fungovať ale podľa jeho slov sa čoskoro pokazí. Diagnostika nič nevykazuje. Pravda je, že zápach postupne slabne ale sem tam ho stále cítiť ( hlavne keď kúrim ) . Ukázal mi potom zhorený motorček z kúrenia a fakt ten zápach pripomínal to čo sa mi šíri do kabíny. Skutočne sa mi nechce čakať či mi to nezačne horieť alebo čo.

 

Máte prosím nejaké rady tipy a triky ako prísť na chybnú súčiastku z ktorej sa môže šíriť zápach, ako prísť na to kde sa to nachádza, poprípade ako čo a kde rozobrať aby nemuseli v servise rozoberať celú prístrojovku poprípade mal už niekto podobný problém ? 

 

Vopred ďakujem a v predstihu prajem pekné sviatky

 

Zdar, Roman 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- demontovat bocny plast - 1 min

- odpojit konektor - 0,5 min

- demontovat 2 torx skrutky - 2 min

- zbavit sa kuska odpalenej kostry - 5-10 min? 

- vybrat radiator (teleso) kurenia (PTC) - 2-10 min. zalezi ci mas kolenny airbag a ci bude alebo nebude pri vytahovani prekazat. teraz nepamatam ci musi ist von

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...