Přejít na obsah

Sporadická nefunkčnost parkovacího asistenta


Orgasmic

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych se zeptat, koupil jsem O4RS 2021, po koupi auto hlásilo slabou baterii a ať ji nabiju delší jízdou. 

Občas se po startu objeví hláška o nefunkčním parkovacím asistentovi. 

Pak nefungují parkovací senzory. Je to tak každé druhé nastartování. 

 

Může to mít spojitost s tou baterii?

 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Auto bylo 2 dny v servisu. Poskytl jsem video se závadou. 

Servis poslal video do Škody. 

Druhý den jim odpověďeli, že mají přehrát software (bohužel nevím v jaké jednotce) a v případě opakování závady zkontrolovat baterii. 

Přehráli software a zkontrolovali baterii (OK). 

Auto mi předali s tím, že to mám sledovat a dát zpětnou vazbu. Závada se v servisu neprojevila.

Přijel jsem domů a  po půl hodině, když jsem nastartoval auto - vyskočila závada parkování 🫣

Hned jsem kontaktoval servis. 

Opět poslali info do Škody. Dnes jim odpověděli, že mají přehrát software v dalších dvou jednotkách. 

Domluvený termín je až 4.3.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám opačný prípad (už som písal v iných vláknach, napr. Koupený problém...) - závady senzorov mám až od momentu, kedy mi prehrali SW na 1941.

Každá O4 je proste originál.

 

Pokiaľ sa po naštartovaní objaví závada parkovacích senzorov alebo slepého uhla stačí proste vypnúť motor, počkať 10-15sek a naštartovať znova. v 99% prípadov závada zmizne, v 1% treba vypnúť a naštartovať ešte raz. (teda toto platí v mojej limited version O4)

🙃

Editováno: , autor: OpelIns1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě to taky vždy vyřeší opětovné nastartování. 

Z principu mě to štve a nebaví mě , že to auto má pořád nějaký softwarový problém. 

Když napíšete do Škody, tak odpoví "Je nám líto, že máte problém se svým vozem. Obraťte se na váš servis." 

Tak jsem to zkusil. Ať řeší dokud je to v záruce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Dnes druhá návštěva servisu kvůli občasné nefunkčnosti parkovacího asistenta. 

Po prvním přehrání softwaru se chyba objevila hned po dalším startu po příjezdu ze servisu a další chyba vyskočila až za 14dní. 

Takže nějaké zlepšení bylo. 

 

Dnes se přehrál software v dalších dvou jednotkách. V jakých mi technik neřekl. Jen mi ukazoval nějaká čísla zásahů co jim posílá Škoda, že mají udělat. 

 

Přijel jsem domů a při dalším startu opět chyba parkování. 😲

 

Technik mi potvrdil, že k nim s tímto jezdí více aut. Prý na každé zabírá něco jiného. 

 

Navíc mi po dnešním přehrání zmizelo pár věcí co jsem měl nakódované. 

 

Doplňuji informaci po pár dnech používání. 

Četnost výskytu chyby parkování po nastartování je teď nejhorší co jsem kdy měl. 3x ze 4 startů. 

Jednou jsem nechal chybu být a jel jsem s ní. Asi po 20km na mě pípla znovu, když jsem zastavil a dával přednost protijedoucímu autu (motor běžel). 

Ještě jsem vypozoroval, že pokud mi chyba vyskočí při startu v garáži a hned zařadím zpátečku, tak chyba zmizí. 

 

Dnešní (8.3.) informace ze Škody - zaměřit se na amulátor. Ten už v servisu kontrolovali s výsledkem, že je v pořádku. 

Teď tam chtějí auto alespoň přes noc, aby změřili odběry. 

 

 

Editováno: , autor: Lasse
Doplnění informací.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technik len potvrdil z čoho sa tu všetci tešíme - každý z nás vlastní auto z LIMITED unique VERSION,

Takéto autá nemajú ani najv)čší pracháči na svete.

Napríklad Ferrari Daytona za 2melony EUR je vyrobené v sérii 599 kusov. Ty máš O4 v sérii 1ks. No nekúp to!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Boj s větrnými mlýny pokračuje. 

Auto bylo 2 dny v servisu. 

Znovu se kontrolovala baterie, dobíjení a zda auto nemá nějaký odběr. Vše v pořádku. Závada se v servisu nevyskytla. 

Včera odpoledne vyzvedávám auto, sednu do něj, nastartuji a závada parkování. Alespoň to technik viděl naživo. 

Byl tam jiný technik než se kterým to řeším. Když jsem mu vysvětloval o co jde, tak jeho konstatování "no jo Octavia 4" mluví za vše. 

Dnes další odpověď od Škody - má se vyměnit baterie. 

Mě už to přijde úsměvný.

Když to nepomůže (čemuž nevěřím), tak alespoň budu mít novou baterii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Mám stejný problém, hlásí mi to, že mám očistit přední sensory, které jsem očistil už dvakrát bez výsledku, ale občas nastartuju a je všechno OK. Občas nastartuju, všechno ok, a třeba po kilometru se mi problém objeví když zastavuju na křižovatce. občas to po nastartování nahlásí, že není k dispozici brzdící asistent a hned potom ta hláška o špinavých předních  senzorech.  Dal jsem to do servisu, dneska mi volali, že to chtělo jen vyčistit, od těch much co jsem přivezl na předním nárazníku, tak jsem ji řekl, že už jsem to několikrát čistil ale že problém to nevyřešilo, jim to prý problém nedělá.  Zítra to jedu vyzvednout, a jako reklamaci mi to neuznají, takže jim zaplatim za práci as 1500, a čekám, že jim do půl hodiny od opuštění servisu budu volat, že mám zase problém a pojedu si nazpět pro těch 1500. Achjo, radost mi to nedělá, docela bych to chtěl vyřešit. To cinkání a chybová hláška že mám špinavý senzory mě moc nebaví. Pokud někdo přijdete na to, co to doopravdy je, byl bych vděčnej.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@becza4 Jen malé info. Pakliže jsi jim doložil, že se závada objevuje a jim se to neprojeví, nemůžou ti to účtovat. Servisy to vědí, ale zkouší to. Bohužel je to sviňárna, protože ani škodovka jim to nezaplatí, takže je to práce, kterou zaplatí majitel servisu. Koukni na přední parkováky jestli nejsou posekaný od kamínků apod. Řešili jsme stejný problém a bylo poškozenými senzory. Mám pocit že se to řešilo na nějaký TSK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuju za tipy, mrknu na ty parkováky, ale nevím jestli s nima uhádám tu platbu rovnou. Tuším, ale, že neujedu ani 10 km aby mi to zase nevyskočilo a pak po nich budu chtít peníze napět. SW by mi měli přehrát poslední, ale baterku nemám jak zkontrolovat. Pokud se problém zase objeví (jakože vsadím boty že jo) a parkováky budou ok, tak budu chtít po servisu ať zkontrolují baterku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsme to vyzvednul ze servisu, a závada rovnou mrkla na technika co mi to vezl z parkoviště. Samozřejmě jsem neplatil nic. 

Takže nakonec jen pozitiva, dal jsem si krásný kardio 7 km ze servisu po odevzdání a 7 km do servisu pro vyzvednutí a umyli mi zadarmo auto. No a ještě mě čeká kardio dvakrát na druhej pokus, jenže příští tejden mám dlouhou cestu, tak budu zase dva tejdny jezdit s chybovou hláškou. Aspoň to nemá oranžovou ikonku na tachometru, z toho bych byl nervózní. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...