Přejít na obsah

Dálkové ovládání RJ CZ KEY


jvlas

Doporučené příspěvky

Ahoj. :help:

Potřeboval bych poradit se zapojením DO - RJ CZ KEY. Problém mám se zapojením blinkrů. Dle návodu k DO se má fialový drát přes diody přivést na pin číslo 14 a 16 černé 18 ti. pinové svorkovnice řídící jednotky. To mi, ale nefunguje. Na potkávací světla je to funkční.

Další problém mám se zapojením relé ovládaného růžovým drátem(jak se tu již řešilo). Bohužel nemám el. schémata a na schématu, které sem dal PROFOR to není moc zřetelné. Měl by to být zřejmě drát červeno/nevím jaký, číslo pinu 5 svorkovnice umístěné na řídící jednotce u levého sloupku? Sem se musí (dle mého úsudku) přivést krátkodobě kladné napětí, což zajišťuje již samotná jednotka DO, tak proč to relé?

Také bych poprosil o el. schémata ke studování pokud někdo má. Na oplátku mohu poskytnout cokoli s DP, ovšem bez el. schémat, která tam nejsou.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem kontaktoval prodejce jednotky DO a bylo mi řečeno, že další diody nejsou třeba. Ale asi je tam raději vrznu.Taky jsem se dozvěděl, že vývody na směrová světla musí být připojeny na bíločerný a zeleno černý drát svorkovnice XS6 o průřezu 1,5(silové vodiče) a né 0,35 takže mi to už chodí. :) Tak už mi zbývá jen dodělat to otvírání kufru.

Tak jsem konečně dodělal i otvírání kufru, tak to sem ještě dodatečně dopíšu, třeba se to někomu bude hodit.

Je k tomu potřeba "přepínací relé"(5 vývodů). Zapojení je následující:

- kontakt č. 86 - růžový kabel z DO (kostra)

- kontakt č. 85 - plus (např. nad CŘJ za pojistkama)

- kontakt č. 30 - na přerušený zelenočervený vodič (ve směru od svorkovnice) svorkovnice XP1 (CŘJ první vlevo) pin 5

- kontakt č. 87a- na přerušený zelenočervený vodič (ve směru do svorkovnice) svorkovnice XP1 (CŘJ první vlevo) pin 5

- kontakt č. 87 - na červeno a asi modrý vodič svorkovnice XP1 pin 6(CŘJ první vlevo)

A ještě něco: bacha na zabouchnuté klíče v kufru!!!

Editováno: , autor: bajerka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

zrovna dneska jsem na netu narazil na tenhle dálkáč a teď jsem si všiml, že se to tady probíhá... Snad je to ten samej, měl by tam být sklopný klíč, podobný origo škodovce. Není mi ale jasné, jak je to tam řešeno s imobilizérem, pls. kdo to má, jak jste to řešili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím nemáte prosím někdo nějaký přesnější návod na zapojení dálkoveho ovládání RJ CZ KEY na FELÍCII, od prodejce jsem dostal pouze strohý návod a nejsem schopen to podle něho zapojit, asi jsem pitomec. Na internetu jsem nedokázal také nic najít tak nevím :help: :help: :help:

Předem děkuji za snahu a pro případ nějakého obsáhlejšího souboru je tu můj e-mail fxmartin@centrum.cz

post-29897-1232828594_thumb.jpg

post-29897-1232828629_thumb.jpg

rj_cz_key_cz.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
oni totiž v servisu nevěděli, zda bliká blinkr při zamčení nebo odemčení. to bych nechtěl, abych po zamčení dálkou šel ověřit, jestli je to zamčené :D

A jak ty to máš, máš origo centrál z výroby a dodělanou origo dálku k tomu?

Tak to mám a blikne to třikrát při odemčení a jednou to svítí při zamčení

zdravim mam ve fabce orig central na klicek...kopupil jsem CZ key s ridici jednotkou ..kdyz to vse zapojim budou mi blikat blinkry pri zavirani a otvirani??nebo je potreba jeste zapojovat nejak blinkry??diky za odpoved mozna jsem to nekde tady prehledl ale nevidim odpoved... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den, potřebuji poradit. V autě mám univerzální centrál (běžně dostupný např z aukra), ale bez DO. Dokoupil jsem si ŘJ s DO značky RJ CZ KEY+, zapojil jsem to podle návodu, vše vpořádku, ale nevím jak zapojit zbylé dva dráty z ridičového servo motorku, abych mohl auto otevřít v případě potřeby klíčem, takhle to jde pouze na dálku.

5 vodič z řidičova servo motorku má dva dráty na (odemčeno zamčeno) dva jsou mikrospínače (nahoře, dole) a 5. je kostra.

ŘJ má 6 výstupů, dva mám na motorky (30+30), dva na +12 (87a + 87a) a dva na kostru(87 a 87), aby to fungovalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...