Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

kdo tu gateway kodoval?

Kódoval mi to kluk, který mi tam dával xenony a instaloval Columbuse. Přepisoval tam něco jako 4Q atd.

Ještě možná pro upřesnění mám Columbuse, který začíná 1Z0.....

Teď mi ještě poradil, abych jí zkusil zrestartovat (smáčknout všechny 4 horní tlačítka) a jestli to nepomůže, tak je prý něco s navigací....tak nevím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vypadá, že mám opravdu problém. Ráno jsem přišel k autu a Columbus stále hučel a hned naskočil (neukázala se úvodní obrazovka-ta se mi ukázala asi jenom 2x a pak už ne). Opravdu nevím v čem je problém - dával jsem novou Gateway končící písmeny AD.

Je možné, že je něco špatně nakódované? Prosím poraďte - potřebuji auto každý den a nerad bych ráno zjistil, že mám vybitou baterku.

Ráno když jsi přišel k autu tak Columbus už zase hučel a ne stále hučel. Protože jak otevřeš dveře, tak se probudí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logo sa musí ukázať ak odomkneš auto, rýchlo nasadneš a ako prvé zapneš tlačidlom navi. Mne sa vtedy ukáže logo vždy, lebo navi sa len čerstvo prebudila a chvíľu jej trvá, kým je pripravená. A práve doba prípravy je zamaskovaná za tým logom.

A po zapnutí sa na krátku dobu spustí aj vetráčik. Ja by som si z neho nerobil ťažkú hlavu. Mne sa jeden ešte spúšťa aj v TV tuneri.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chalani , po mnohých neúspechoch s autorizovaným servisom by som chcel prostredníctvom fóra skúsiť nájsť niekoho zdatnejšieho v oblasti kódovania gateway na Slovensku. Samozrejme za finančnú odmenu . Skúsim trošku hlbšie opísať môj problém .

Kúpil som si jazdenú oktávku rv. 2007 DSG 2.0 TDI , ktorá bola od výroby osadená autorádiom NEXUS. Prvé , čo som si nechal prehodiť , bol práve NEXUS a nahradil ho Columbus (neviem presné označenie , ale je to pravdepodobne verzia pre SII , keďže v strede hore je nápis Columbus ) samozrejme nasledovala výmena všetkých repro a nahodenie zosilovačov . Počas letných dní som nemal viacmenej žiadny problém , ale akonáhle začala zima , tak zhruba každých cca 5 dní mi vybíjalo batériu . Bolo mi povedané , že treba vymeniť gateway , tak gateway bol vymenený za druhý (tiež neviem označenie) , no skôr než som mohol poriadne odskúšať nový gateway , tak sa mi rozsypal zotrvačník , a auto muselo ísť do autorizovaného servisu , kde samozrejme mimo výmeny zotrváku následovala celá diagnostika vozidla .Bolo mi oznámene , že musí ísť sp5 pôvodný gateway , pod novým im diagnostika vyhadzovala chyby kompletne na celé auto , a že by som musel meniť všetky riadiace jednotky za nové. Samozrejme , požiadal som ich , aby mi vrátili sp5 pôvodný gateway a tak urobili. No s pôvodným gatewayom začali ešte vačšie problémy , vôbec ich pôvodný gateway nechcel pustiť na diagnostiku motoru ani prevodovky a problémy sú ešte vačšia ako pred tým , maxidot nepozná automat , nesvietia mi svetlá , tak ako by mali a sakum prásk nič nefunguje ako má a samozrejme mi pravidelne vybíja batériu.

Ešte dodatok , nový Gateway , ktorý mi dali do auta bol pravdepodobne kódovaný externe , no nekódovali ho u mňa v aute , či nemôžu byť problémy práve pre to ?

Samozrejme , šikovného elektrikára , ktorý by mi vedel nanovo nakódovať poprípade zohnať vhodnú gateway , tak aby prešlo auto v Autorizovanom servise cez diagnostiku bez zbytočných a zdanlivých chýb na riadiacich jednotkách uvítam (ak je to možné ), kľudne ma môžete kontaktovať na 0911930064 , som Žilinčan , no nemám problém dobehnúť aj do iného mesta , poprípade si rád prečítam rady , ktoré by ste mi vedeli poskytnúť tu , na fóre.

(problém batérie bol s určitosťou vylúčený , počas zimných dní som vymenil už 2 batérie a alternátor mi v servise premerali , tam problém nebol )

Ďakujem a dúfam , že ma za uvedenie môjho príspevku v tomto topicu neukameňujete :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chalani , po mnohých neúspechoch s autorizovaným servisom by som chcel prostredníctvom fóra skúsiť nájsť niekoho zdatnejšieho v oblasti kódovania gateway na Slovensku. Samozrejme za finančnú odmenu . Skúsim trošku hlbšie opísať môj problém .

Kúpil som si jazdenú oktávku rv. 2007 DSG 2.0 TDI , ktorá bola od výroby osadená autorádiom NEXUS. Prvé , čo som si nechal prehodiť , bol práve NEXUS a nahradil ho Columbus (neviem presné označenie , ale je to pravdepodobne verzia pre SII , keďže v strede hore je nápis Columbus ) samozrejme nasledovala výmena všetkých repro a nahodenie zosilovačov . Počas letných dní som nemal viacmenej žiadny problém , ale akonáhle začala zima , tak zhruba každých cca 5 dní mi vybíjalo batériu . Bolo mi povedané , že treba vymeniť gateway , tak gateway bol vymenený za druhý (tiež neviem označenie) , no skôr než som mohol poriadne odskúšať nový gateway , tak sa mi rozsypal zotrvačník , a auto muselo ísť do autorizovaného servisu , kde samozrejme mimo výmeny zotrváku následovala celá diagnostika vozidla .Bolo mi oznámene , že musí ísť sp5 pôvodný gateway , pod novým im diagnostika vyhadzovala chyby kompletne na celé auto , a že by som musel meniť všetky riadiace jednotky za nové. Samozrejme , požiadal som ich , aby mi vrátili sp5 pôvodný gateway a tak urobili. No s pôvodným gatewayom začali ešte vačšie problémy , vôbec ich pôvodný gateway nechcel pustiť na diagnostiku motoru ani prevodovky a problémy sú ešte vačšia ako pred tým , maxidot nepozná automat , nesvietia mi svetlá , tak ako by mali a sakum prásk nič nefunguje ako má a samozrejme mi pravidelne vybíja batériu.

Ešte dodatok , nový Gateway , ktorý mi dali do auta bol pravdepodobne kódovaný externe , no nekódovali ho u mňa v aute , či nemôžu byť problémy práve pre to ?

Samozrejme , šikovného elektrikára , ktorý by mi vedel nanovo nakódovať poprípade zohnať vhodnú gateway , tak aby prešlo auto v Autorizovanom servise cez diagnostiku bez zbytočných a zdanlivých chýb na riadiacich jednotkách uvítam (ak je to možné ), kľudne ma môžete kontaktovať na 0911930064 , som Žilinčan , no nemám problém dobehnúť aj do iného mesta , poprípade si rád prečítam rady , ktoré by ste mi vedeli poskytnúť tu , na fóre.

(problém batérie bol s určitosťou vylúčený , počas zimných dní som vymenil už 2 batérie a alternátor mi v servise premerali , tam problém nebol )

Ďakujem a dúfam , že ma za uvedenie môjho príspevku v tomto topicu neukameňujete :)

Jenoduche gateway potrebujes AD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Logo sa musí ukázať ak odomkneš auto, rýchlo nasadneš a ako prvé zapneš tlačidlom navi. Mne sa vtedy ukáže logo vždy, lebo navi sa len čerstvo prebudila a chvíľu jej trvá, kým je pripravená. A práve doba prípravy je zamaskovaná za tým logom.

A po zapnutí sa na krátku dobu spustí aj vetráčik. Ja by som si z neho nerobil ťažkú hlavu. Mne sa jeden ešte spúšťa aj v TV tuneri.

posli mi prosim link na ten TV tuner co tam mas, tiez o nejakom rozmyslam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí pročíst toto fórum tak se dozvíš že novější mapy jsou.

Pravda, zeptám se líp: Která verze je nejnovější a kde se dá stáhnout? Umí vyhledat adresu v ČR podle čísla popisného a/nebo orientačního kdekoliv? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ano, musí se kódovat. V gateway přikódovat, že máš v autě navigaci(adresa 37) + správně nakódovat navigaci pro tvé auto. Nainstalovat vnitřní GPS anténu pokud nemáš sunsafe skla....a koupit rámeček určený pro navigaci do tvého auta. Pokud budeš chtít mít aktivní hlasové ovládání navigace ještě přepojit zapojení microfonu + překódovat HF jednotku, aby jsi mohl aktivovat hlasové ovldádání navigace přes multifunknčí volant.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Logo sa musí ukázať ak odomkneš auto, rýchlo nasadneš a ako prvé zapneš tlačidlom navi. Mne sa vtedy ukáže logo vždy, lebo navi sa len čerstvo prebudila a chvíľu jej trvá, kým je pripravená. A práve doba prípravy je zamaskovaná za tým logom.

A po zapnutí sa na krátku dobu spustí aj vetráčik. Ja by som si z neho nerobil ťažkú hlavu. Mne sa jeden ešte spúšťa aj v TV tuneri.

Ahoj,

taky přemýšlím o TV tuneru do Columba. Můžeš napsat jaké s tím máš zkušenosti?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chlapi,plánujem kúpiť columba do octávky II ...s druhej ruky,inzerátov je niekedy dosť.Niekde tu na fóre som myslím zachytil info,že je to riziko.Neviem to vlákno nájsť.Viete mi poradiť,na čo si dávať bacha,čoho sa vyvarovať pri kúpe cez inzerát ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,

taky přemýšlím o TV tuneru do Columba. Můžeš napsat jaké s tím máš zkušenosti?

Díky

TV tuner do Columba neexistuje, ale dá sa pripojiť ku Columbusu. Stačí poriešiť dve TV antény, kúpiť TV tuner a prepojovací kábel. Zapojáť, nakódovať a pozeráš. Kvalita príjmu je veľmi dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...