Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Zdravím hoši muže mi někdo poradit zda mam nějakej novější soft ( vypadá to ze mi to ukazuje 5270 ale nevím jestli takovej vůbec existuje :D )popřípadě jakej stáhnout a chtěl bych i nový mapy ale aby tam byla i cesta do Chorvatska :) mockrát díky 

IMG_0713.JPG

IMG_0714.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, chtěl bych si aktualizovat mapové podklady přes SD kartu, ale v minulosti se mi stalo, že jsem musel přehrát i FW. Jelikož teď bydlím v bytě, nemám možnost mít auto připojené na nabíječce během tohoto úkonu. Jde přehraní FW + dohrání map z SD udělat i mimo auto "v pohodlí domova"? Má s tím někdo zkušenosti, případně co k tomu budu potřebovat? Mám doma autobaterii i nabíječku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo někdo to tu pár stran zpátky psal. Tuším že je nutné mít napájení, rádio a gateway jednotku. Ale nějak nechápu, proč kvůli aktualizaci vytahovat rádio z auta. Já to dělal úplně v pohodě. Klíček do první polohy, vypnout světla a klimatizaci a je to. Akorát ten čas že musíš být u auta a to si myslím že demontáži a montáží dílů nestrávíš o moc míň času.

 

Jo a pro aktualizaci map nepotřebuješ měnit FW

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důvod, přesně jak tvrdí h2o když jsem to dělal poprvé tak mi to po nahrání map zrušilo FW, tak jsem ho přehrál a potom bylo vše ok, akorát mi to během té doby vyšťavilo baterku (O2 režim Scandinavia - 1. poloha klíče = rozsvícené světla).

Zdroj i pin mám takže pokud doma napojím pouze na 12 - mínus a na 15 - plus ( v obrázku níže ) můžu vesele nahrávat?

34_N9110928_1.thumb.png.ca4d2242500c058e50bc4af2ba219c7f.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte.  Mam problem a neviem si dat rady. Vymenil som bolero za columbus. No vsetko ide ako ma len proste ked vypnem klucik radio sa zhasne ale v pozadi pocut akoby nevypol ventilator radia. Da sa to nejako nakodovat alebo musim menit rj gateway? Dakujem za kazdu pomoc.  Je to starsie radio a dal som ho do skoda octavia facelift 2.0 r.v. 2009 prilozim foto. 

20170616_144448.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, ka_r_los napsal:

A dělají to i verze s SSD, pozůstat z doby s HDD diskem :)

V tom přece není žádný rozdíl: teplo "nemá ráda" žádná elektronika, samotný Columbus, SSD ani HDD.
A z hlediska ztrátového výkonu není příkon disku proti celkovému příkonu Columba zrovna významný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...