Přejít na obsah

Kryt motoru


peteres

Doporučené příspěvky

Zdravim, po dnešku jsem silně rozezlen. Přítelkyně zaparkovala u Globusu, při odjezdu málem urvala přední nárazník, bych ju nejradši ... !!!

Chybí mi plast pod motorem a nárazník se zakousnul do obrubáku, jsem myslel, že snad nevyjedu bez urvání :o

Chtěl bych se zeptat jestli někdo neznáte rozměry origo krytu pod motorem. Nejradši bych ten od Packetu pro špatné cesty, myslim, že by měl být z nějakého plechu, abych předešel obdobným "nedorozuměním s brubáky". Vzhledem k cenám bych ho chtěl "home made", neměl by v tom být problém, jen bych potřeboval rozměry, třeba z Etky, jestli tam jsou .... nevíte???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam pod motorom velky plastovy kryt. je to ochrana pred spinou a mozno trocha ochrani olejovu vanu. naraznik tym neusetris, lebo ten ma na konci taky kraj, ktory smeruje kolmo na cestu. ten ochranny plast sa zasuva pod naraznik a tak pri kontakte s obrubnikom je opat na rane naraznik. podla etky existuje aj plechova varzia, ale ta sa upevnuje podobne ako plast. v tomto smere je zlata octavia pred faceliftom. tam je na spodku ten cierny plast a ten sa bud vymeni, alebo nacvakne spat pri kontakte s obrubnikom. aj soudruzi zo skodovky si asi uvedomili ze naraznik v kuse je neprakticky, lebo na OII je opat na spodku naraznika cierny plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže koukám, že asi nic, co? Čekám, až za týden přijede kámoš, že prý tam má nějakej plech, že prý lepší jak plast, tak jsem na to zvědavej, ale jak píšete, tak stejně nebude to co si představuju. Udělám si stejně sám, tak ho prodloužim a chci dopředu udělat takovej nenápadnej sklon (záhyb) aby to nechytalo obrubáky o tu blbou lištu a pěkně to sjelo, i kdybych měl jet v kolejích po traktoru v lese, tak to musí odrbat jen ten plech a celý autí bude ok. Bude to drbačka, ale až to bude, tak sem hodim rozměry i s postupem ...

mimochodem, opravdu by mě zajímalo, jak vypadá ten plech z packetu na špatné cesty, co se montuje za těžký money ve škodě, kéž by někdo mohl aspoň nafotit ... <_<

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi povedlo sundat spodní část plastového nárazníku o obrubník. Vyřešil jsem to tak ,že jsem odřízl ten kus co jde kolmo k silnici a do vnitřní části jsem nanýtoval pasovinu a malinko prohnul k motoru. Od té doby je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 000??? Ku..y, to snad není pravda!!!

Vyfotit a hodit k tomu třebas sirky jako měřítko, zbytek už jen trojčlenka, z foto by se to dalo udělat moc hezky .... :D

Jinak dnes jsem ležel pod autí snad hodinu a měřil a měřil, bude to asi zajímavé, páč jak jsem chtěl něco, co by vydrželo, tak jsem trochu :disgust: protože ten plast, co chci nahradit plechem stejně drží na plastech, takže teď jsem z toho jelen a stále přemýšlim, jak to udělat, abych to hned neztratil, nedejbože, aby mi to ve 180ti potom neposekalo celý autí (a nejen mě, pak bych za sebou nechtěl jet!!!) ... :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 000??? Ku..y, to snad není pravda!!!

Vyfotit a hodit k tomu třebas sirky jako měřítko, zbytek už jen trojčlenka, z foto by se to dalo udělat moc hezky .... :D

Jinak dnes jsem ležel pod autí snad hodinu a měřil a měřil, bude to asi zajímavé, páč jak jsem chtěl něco, co by vydrželo, tak jsem trochu :disgust: protože ten plast, co chci nahradit plechem stejně drží na plastech, takže teď jsem z toho jelen a stále přemýšlim, jak to udělat, abych to hned neztratil, nedejbože, aby mi to ve 180ti potom neposekalo celý autí (a nejen mě, pak bych za sebou nechtěl jet!!!) ... :blbec:

Jo a z toho ze to drzi na plastech bych vubec nemel strach udelat z plechu podlozky (velky) a bude to drzet dej ne me

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těšim se na foto, určitě sem hoď, zítra by to měl dovézt kámoš, tak to aspoň uvidim live, pokud to teda bude ono, i když co jiného by tam měl,že? B) Fakt mě zajímá, jestli to je jen plech, nebo je to formou jakési vany, jak si to představuju, opravdu jsem to ještě neviděl ...

p.s.: mám své autí rád, ale 6tis. ??? :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u nafty by tam měl být kvůli hlučnosti ne ?? a nebude to mít vliv na chalení motoru ??

nebude, celoplastovy kryt sa daval aj na benzin. je to aj o hluku, lebo z vnotornej strany ma ten plast take male obdlzniky. ja ho mam uz na druhom aute a teplota je v pohode.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...