Přejít na obsah

Minimalizace odcizení vozidla


starman

Doporučené příspěvky

četl jsem o mikrotečkách od firmy Optaglio, http://www.optaglio.cz/cz/

mikrotečky jsou ve spreji (20000 mikroteček), rozpráší se po interiéru

po ukradení a nalezení vozidla... nebo části se najde majitel....

cena 2000 i se zařazením do databáze...

pískování - vypálení kódu do skel vozu..

prý taková auta moc zloději nechtěj...

víc nevím, kdo to má....a ví víc?

Editováno: , autor: starman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

četl jsem o mikrotečkách od firmy Optaglio, http://www.optaglio.cz/cz/

mikrotečky jsou ve spreji (20000 mikroteček), rozpráší se po interiéru

po ukradení a nalezení vozidla... nebo části se najde majitel....

cena 2000 i se zařazením do databáze...

pískování - vypálení kódu do skel vozu..

prý taková auta moc zloději nechtěj...

víc nevím, kdo to má....a ví víc?

včera na nově TN

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238v=49623&23...1.02.2007&238o=

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klikni na ten odkaz Mikrotečky a dočteš se víc. Cenu jsem u CEBIe nezkoumal, je možnost nechat si VIN ( nebo si to udělat sám ) vyleptat. Sady na leptání VINu se dají myslím koupit i na čerpacích stanicích.

Mě stálo vypískování VINu asi 800 Kč.

Editováno: , autor: Harmm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si to necháš udělat u Cebie dostaneš registrační kartu a jednoletou registraci v mezinárodní databázi vozidel. Co se týče pískování, mají tam dvě možnosti buď vin (10 dní jsem čekal, než připravili šablony) nebo okamžitě nějaký specifický kód. Já dávám přednost spíše VIN kódu, přeci jen je jedinečný, a komu by se oplatilo měnit všechny okna na autě a a navíc shánět okna ze stejného roku výroby auta. A navíc jsem si to pojistil ještě tím AUTODOTem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si to necháš udělat u Cebie dostaneš registrační kartu a jednoletou registraci v mezinárodní databázi vozidel. Co se týče pískování, mají tam dvě možnosti buď vin (10 dní jsem čekal, než připravili šablony) nebo okamžitě nějaký specifický kód. Já dávám přednost spíše VIN kódu, přeci jen je jedinečný, a komu by se oplatilo měnit všechny okna na autě a a navíc shánět okna ze stejného roku výroby auta. A navíc jsem si to pojistil ještě tím AUTODOTem.

to je rozumné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedna z firem, která tyto věci provádí je CEBIA www.cebia.cz, do konce února mají 50% slevu na pískování skel. V nabídce mají i mikrotečky - AUTODOT. Nevím, jestli to pomůže, ale já jsem si nechal pískovat okna i nastříkat mikrotečky, raději více, než méně. :palec2:

Tak Cebie už má tu slevovou akci, jak pozoruji, déle než rok, akorát to vždy aktuálně posunou o jeden měsíc, takže netřeba spěchat.. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem se chtel optat, kdyz tady resite kradeze auta, o kolik vam vase pojistovna slevi na pojistnem kdyz budete mit opiskovana okna, pripadne mikrotecky? jen tak se ptam jestli ta namaha stoji za to kdyz ma nekdo auto pojistene proti kradezi , vandalismu a vsem temdle udalostem....nejak to neresim a mam nazor kdyz mam vse pojistene tak at si to auto klidne zlodeji vemou,sic bude asi dlouha doba nez pojistovna zaplati ale tratit stejne nejak extra nebudu maximalne tak citove pokud jsem si k autu vybudoval vztah....diky za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen jsem se chtel optat, kdyz tady resite kradeze auta, o kolik vam vase pojistovna slevi na pojistnem kdyz budete mit opiskovana okna, pripadne mikrotecky? jen tak se ptam jestli ta namaha stoji za to kdyz ma nekdo auto pojistene proti kradezi , vandalismu a vsem temdle udalostem....nejak to neresim a mam nazor kdyz mam vse pojistene tak at si to auto klidne zlodeji vemou,sic bude asi dlouha doba nez pojistovna zaplati ale tratit stejne nejak extra nebudu maximalne tak citove pokud jsem si k autu vybudoval vztah....diky za info

nevím o tom že by to pojištovna zohlednovala..

mimochodem ne každý si platí pojištění proti krádeži, a havarijní...

tam je např. sleva když máš zámek řadicí páky, či alarm..

chápu tě...

mluvil jen o minimalizaci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde hlavně o prevenci, já mám auto taky pojištěné snad na všechno, ale pojišťovna bere v potaz i amortizaci ceny vozu, takže hádám, že nevyplatí kupní cenu cca po třech letech. Takže raději preventivně předcházet odcizení, navíc pak to papírování, čekání atd. taky není příjemné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby měli poldové ty přístroje na čtení.... jestli budou v čr dva přístroje na identifikaci mikroteček, tak než to auto někde najdou (jestli najdou) tak už si z něj budem kupovat ND... :(

mě by zajímalo jak to bude fungovat v praxi, ukradnou ti auto s mikrotečkama a co dál ...., asi si ho budeš muset najít a pak mikrotečkama dokázat, že je tvoje?, stejně si myslím, že bude rozebrané na díly. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu Vám co se stalo kolegovi z práce. Nechal si očipovat psa - v Praze je to snad povinné. Když ho pak krátce na to šel venčit a potkal při tom hlídku MP, chtěl vyzkoušet jak to funguje. Požádal je teda, jestli by zkusili ten čip přečíst. Nejdřív prý vůbec nechápali o jaké čipu ve psovi to kolega mluví a když jim to náležitě vysvětlil, že by na to u sebe měli mít čtečku, tak mu odpověděli, že nic takového nemají a ani to nikdy neviděli. Podle mě to s mikrotečkama bude stejné, majitel sice bude mít dobrý pocit, že udělal něco navíc, ale protože policie ani celníci na to nebudou mít žádné čtečky, a tudíž to nebude nikdo kontrolovat, tak to podle mě bude k ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řeknu Vám co se stalo kolegovi z práce. Nechal si očipovat psa - v Praze je to snad povinné. Když ho pak krátce na to šel venčit a potkal při tom hlídku MP, chtěl vyzkoušet jak to funguje. Požádal je teda, jestli by zkusili ten čip přečíst. Nejdřív prý vůbec nechápali o jaké čipu ve psovi to kolega mluví a když jim to náležitě vysvětlil, že by na to u sebe měli mít čtečku, tak mu odpověděli, že nic takového nemají a ani to nikdy neviděli. Podle mě to s mikrotečkama bude stejné, majitel sice bude mít dobrý pocit, že udělal něco navíc, ale protože policie ani celníci na to nebudou mít žádné čtečky, a tudíž to nebude nikdo kontrolovat, tak to podle mě bude k ničemu.

a navíc, kde by to hledali, když si to každý nastříká jinam ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem posilal dotaz do CEBIE na AUTODOT OCIS, prislo mi toto

Dobry den,

mam dotaz ohledne akce na oznaceni vozidla ochrannym prvkem autodot ocis. Vami uvadena cena 1000Kc plati pouze v sidle Vasi spolecnosti Turkova nebo i u Vasich autorizovanych pracovist? Mel bych o tuto sluzbu zajem, ale jsem z Brna.

Dekuji Vam za odpoved.

Preji pekny den.

S pozdravem

..

Vážený pane,

předně děkujeme za Váš zájem o naše služby.

K Vašemu dotazu:

naši obchodní partneři (tzv. autorizovaná pracoviště) nabízejí službu AUTODOT OCIS, ale nevztahuje se na ně námi zveřejněná akce. Sami si určují svou cenovou politiku. Většinou prodávají za tzv. doporučenou cenu, která je u této služby 1680,- Kč včetně DPH. Seznam pracovišť, která poskytují tuto službu, je uveden na našich intenetových stránkách.

Pokud chcete využít ceny v rámci naší slevové akce, nabízíme Vám 2 možnosti:

a ) Pokud budete mít cca do 1 měsíce cestu do Prahy, je možno službu zajistit přímo u nás. Realizace služby trvá 1/2 hodiny.

b ) V ojedinělých případech nabízíme možnost poslat instalační sadu zákazníkovi na dobírku poštou. Posíláme zároveň jednoduchý návod na instalaci. Samozřejmá je i možnost konzultovat případný problém telefonicky.

Pošlete mi, prosím, zprávu, která varianta by byla pro Vás nejzajímavější. Děkuji.

S přátelským pozdravem

Martin Krejčík

Editováno: , autor: soviska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen aby měli poldové ty přístroje na čtení.... jestli budou v čr dva přístroje na identifikaci mikroteček, tak než to auto někde najdou (jestli najdou) tak už si z něj budem kupovat ND...  :(

mě by zajímalo jak to bude fungovat v praxi, ukradnou ti auto s mikrotečkama a co dál ...., asi si ho budeš muset najít a pak mikrotečkama dokázat, že je tvoje?, stejně si myslím, že bude rozebrané na díly. :(

No, a aby mi pak vrátily třeba dveře.... to mi pomůže.....

Mikrotečky, fajn, ale to aby to dotyčný kombinoval eště s nějakým systémem vyhledávání vozu - když mu ho ukradnou, dát zprávu najít a než bude uplně rozebrané přečíst mikrotečky že je fakt moje.

Nápad je to geniální - máme fakt super mozky, ale je to spíš jak tahák na naše peněženky - neřikám že nafurt, až se to rozšíří a skutečně budou mít všichni policisté čtečky (viz. příspěvek s psem) pak dobrá. Ale mezitím již budeme vědět jak to ochcat.... Takže? lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde hlavně o prevenci, já mám auto taky pojištěné snad na všechno, ale pojišťovna bere v potaz i amortizaci ceny vozu, takže hádám, že nevyplatí kupní cenu cca po třech letech. Takže raději preventivně předcházet odcizení, navíc pak to papírování, čekání atd. taky není příjemné.

fakt amortizaci ?to se mi nejak nezda.... ze by to bylo nekde v tech mini podminkach ktere ti daji podepsat fontem pisma 4 ? protoze ja ziju porad v domeni kdyz sem si nechal auto pojistit na nejakou fixni sumu a platim uz par let stejne pojistne v ctvrletnich splatkach tak by melo byt snad jedno kolik je realizacni hodnota auta dneska snad ? jako moc se v tom nevyznam tak kazda rada dobra....protoze nekdy delam takove veci ze nechavam auto odemcene a tak kdyz je pojistene -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fakt amortizaci ?to se mi nejak nezda.... ze by to bylo nekde v tech mini podminkach ktere ti daji podepsat fontem pisma 4 ? protoze ja ziju porad v domeni kdyz sem si nechal auto pojistit na nejakou fixni sumu a platim uz par let stejne pojistne v ctvrletnich splatkach tak by melo byt snad jedno kolik je realizacni hodnota auta dneska snad ? jako moc se v tom nevyznam tak kazda rada dobra....protoze nekdy delam takove veci ze nechavam auto odemcene a tak kdyz je pojistene -_-

Je to tak - vem si příklad: koupíš si auto za 300tKč, budeš platit pojistku a to 4 letech bude tržní hodnota vozu 150tKč. Kdyby si pojišťovna neodečítala amortizaci, tak by vychcaná část národa brzy přišla na to, že by se jim vyplatilo si auto nechat "ukrást" a dostat tak 300tKč (mínus spoluúčast), než to auto vrazit do bazaru a dostat jenom 150tKč. Takže by pojišťovny těžce prodělávali. Podle mě se vyplatí po určité době pojistku zrušit a uzavřít novou na nižší pojistnou částku za nižší cenu.

Jinak k tomu odemčenému autu - pokud ti ukradnou auto, které bylo nezamčené, tak ti pojišťovna nedá ani korunu - otázka ovšem je, jak by ti dokázali, že nebylo zamčené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...