Přejít na obsah

tlakový spínač klimatizace


doktor.j

Doporučené příspěvky

Potřebuji poradit,klima píše chybu 00792 Tlakový spínač klimatizace.Zjistil jsem,že mám 3 pin.konektor. na konektoru je číslo 1J0973703,potřebuji vědět kde popř. za kolik se dá sehnat levněji než v orig.škoda (si myslim,že to bude palka).Nejlépe bych potřeboval číslo toho čidla.

Popřípadě mě také zajímá,zda si ho mohu vyšroubovat aniž by unikla klima(předpokladam,že je tam nějaký ventil-kulička)?

Editováno: , autor: doktor.j
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventilek by tam měl být, i podle DP. Ale máš ho skutečně špatný, nebo máš prázdnou klimu? viz. obr.

Jenže on tam má G65 a to jen tak nezměříš ...

Co jako nezměříš, jestli máš dobrej metr-změříš všechno ;)

Prázdnou klimu poznáš přece- ty možná ne , ale někdo kdo to dělá úplně s přehledem. Stačí napojit manometry, a hned vidíš, jak je na tom. já samozřejmě nevím , jak ta "tvá"G65 spíná či reguluje, ale zato zase vím, jak se má tlakově a teplotně chovat klima.

Takže- změřit tlak-bude-li OK pak je špatný čidlo, nebo špatně vyhodnocovaný

- bude-li špatný-pak je chyba v okruhu klimy

ps.- to že včera byla plná- neznamená, že je dnes ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ventilek by tam měl být, i podle DP. Ale máš ho skutečně špatný, nebo máš prázdnou klimu? viz. obr.

Jenže on tam má G65 a to jen tak nezměříš ...

Co jako nezměříš, jestli máš dobrej metr-změříš všechno ;)

Prázdnou klimu poznáš přece- ty možná ne , ale někdo kdo to dělá úplně s přehledem. Stačí napojit manometry, a hned vidíš, jak je na tom. já samozřejmě nevím , jak ta "tvá"G65 spíná či reguluje, ale zato zase vím, jak se má tlakově a teplotně chovat klima.

Takže- změřit tlak-bude-li OK pak je špatný čidlo, nebo špatně vyhodnocovaný

- bude-li špatný-pak je chyba v okruhu klimy

ps.- to že včera byla plná- neznamená, že je dnes ;)

snímač indikuje jak nízký, tak i vysoký tlak a pokud by byl problém s tlakem, tak by nejspíš o tom byl záznam ve VAGu ... :t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě! Podívej se na obr. z mé první odpovědi! Je to z DP a tam se mimo jiné píše: VADNÁ NÁPLNˇ V OBĚHU CHLADÍCÍHO OKRUHU copak to asi bude- že by prázdná klima? B)

--Myslím , že ať tak či tak, levněji, než nové čidlo přijde zajet k někomu, kdo mu změří tlak (taková ptákovina by měla být zadara- aspoň u mě je ;) )

Editováno: , autor: Milda.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě! Podívej se na obr. z mé první odpovědi! Je to z DP a tam se mimo jiné píše: VADNÁ NÁPLNˇ V OBĚHU CHLADÍCÍHO OKRUHU  copak to asi bude- že by prázdná klima? B)

--Myslím , že ať tak či tak, levněji, než nové čidlo přijde zajet k někomu, kdo mu změří tlak (taková ptákovina by měla být zadara- aspoň u mě je ;) )

Já neříkám že nemůže být prázdná klima, ale už jsem zažil i vadný tlakový spínač, navíc ten G65 nelze jednoduše změřit a jeho demontáž zabere tak pět minut práce a může si to udělat každý.

Navíc píše že tlak je tam na sto procent, tak to Mildo asi už někde měřil.

No uvidíme s čím pak příjde ...

Editováno: , autor: destructor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...
  • o 10 měsíců později...

Ahojte.
Minuli rok som naplnil klimu. No tento rok uz nechladi. Po napojeni diagnostiky mi pise nieco o spinaci klimatizacii.

No ale zistil som, ze vrtula chladenia (ta mensia) je zaseknuta. Teda lepsie povedane zhoral motorcek na nej.
Je mozne ze klimu nespusti len vdaka tomu, ze je v prdeli ten ventilator? Alebo je zly ten spinac klimatizacie...
Jedna sa o AKL 74kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takze som kupil novy ventilator dochladzovania klimatizacie. Ventilator sa vsak nespusti po zapnuti klimy na climatroniku.
Poistkou by to byt nemalo, lebo ked auto necham na mieste zohiat nad 90st.C, tak sa roztocia oba normalne.

Aj ked nejde mi do hlavy, ze stary ventilator bol na oske roztaveny a vrtula na nej posunuta a ze by poistka bola OK...?  Ale kedze ju spina pri vysokej teplote motora tak elektrika do nej ide. 

Jedine ze by to malo 2 poistky. Jednu spinanu climatronicom a druhu spinanu snimacom teploty chladiacej kvapaliny. Co sa mi moc nezda.

Sice mi diagnostika stale pise TLAKOVY SPINAC KLIMATIZACIE (F129), ale to moze pisat aj vtedy ked nedokaze zopnut dochladzovanie ventilatorom. Tak isto ako aj vtedy, ked ma malo klimatizacia malo chladiaceho media.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...