Přejít na obsah

řadící páka


nogi

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi

Prosím poraďte nezkušenému :help: ...zdá se mi, že řadící páka má celkem vůli (dost lítá a je celkem volná....) tady na fóru sem našel, že by pomohlo vyměnit olej v převodovce a nechat poopravit nějaké lanka nebo co...co udělat s řazením aby bylo jako nové (aby fofrklacek moc nebyl volný)..prosím poraďte

P.s. sorry za možná blbou otázku, ale fakt se zatím moc v koktách nevyznám a rád se nechám poučit kol103

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli máš vůli v řazení (fofr klacek) tak by to měla asi být jen vůle v táhlech nebo kulise ne ?? Taky vím kulové.

rychlosti jdou řadit v pohodě, jen se mi zdá (možná to nedokážu dobře posoudit), že opravdu řadící páka má vůli..dost lítá....no nevíém fakt by mě zajímalo co stím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první řadě bys měl napsat co máš za octu (jaký motor, r.v.). U některých motorizacích máš lanka a jiných zase táhlo s převodana. Ale vymlácenou kulisu nebo táhla výměnou oleje v převodovce neopravíš. Například 1.8 20V má lankový řazení a 1.6 74KW má zase táhlo s převodama před převodovkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první řadě bys měl napsat co máš za octu (jaký motor, r.v.). U některých motorizacích máš lanka a jiných zase táhlo s převodana. Ale vymlácenou kulisu nebo táhla výměnou oleje v převodovce neopravíš. Například 1.8 20V má lankový řazení a 1.6 74KW má zase táhlo s převodama před převodovkou.

mám 1,8 20 V 97 ......tak co bys mi doporučil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi to vymenim cely...uz mam rozjednanou komplet prevodovku jednu za 3 tis a druhou za 5 tis tak to jde...

Co se stalo s tou starou?

No zatim nic, jeste je na aute...dostanu se k tomu asi az v tydnu po skole....

Procpak?

Podle toho co by jí bylo a za kolik by byla bych si jí třeba vzal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V první řadě bys měl napsat co máš za octu (jaký motor, r.v.). U některých motorizacích máš lanka a jiných zase táhlo s převodana. Ale vymlácenou kulisu nebo táhla výměnou oleje v převodovce neopravíš. Například 1.8 20V má lankový řazení a 1.6 74KW má zase táhlo s převodama před převodovkou.

mám 1,8 20 V 97 ......tak co bys mi doporučil?

No já mám stejný motor i rok výroby, to znamená stejný řazení lankovým převodem. Tam to může být hlavně v kulise, ale ta se kukpuje nejspíš jako celek, takže za pěknej ranec. Na svý první oktě jsem to řešil tak, že jsem osyčky, které běhají v pouzdrech ještě vymezil podložkama. Tím jak to potom bylo nafest, tak se to v těch pouzdrech nemohlo už tolik mrd.t a hodně to pomohlo. Ale chce si to s tím pohrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdarec...když se vrátím zpět k tématu, mám ten samý problém.

Mám 1.9 Tdi 66kw, r.v. 99 a taky mám krapet volnou řadičku. Při řazení místy jako by chtěla vyskočit. Jak je zařazeno, tak je klid. Ale jakmile přeřazuji, tak okolo neutrálu má vůli. Taky mi začala při zařazeném rychlostním stupni v určitých otáčkách lehce vibrovat (drnčet), ale jak ji chytnu a přitáhnu k sobě, tak přestane. Nevíte někdo co s tím? Není tam něco k dotáhnutí nebo mám třeba nechat seřídit táhla? Všechno to začalo přibližně po výměně oleje v převodovce...asi tam něco zadrbali. :aggressive: Díky za radu lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...