Přejít na obsah

Kabelaz tempomatu na Oktu 1


Jessy

Doporučené příspěvky

Nazdar, muze nekdo poradit ohledem kabelaze tempomatu?

Koupil jem totiz tady na foru packu i s kabelazou, no pozdej jem zistil ze neni na oktavii, ale fabii (vid. foto) Doufam ze packa bude pasovat, a ze bude potreba jenom upravit kabeláž .

Problem je, ze v zadnem navodu se nespominaji čis. , odkud jednotlive vodice vychazeji.

Jestli teda muzete mrknout, z jakych cis. ze svorkovnice na packe tempomatu jdou tyto vodice, a jestli jsou zakonceny pinmi , nebo dutinkami :

Nap. z pojistky 5 (7,5A,cernomodry) nebo z brzd. spinace .......... jde z pinu č. ??

1- modry .........

2 – cervenozlty .........

3 – cernozlty nebo cernobily .........

9 – bily nebo cervenosedy ..........

Taky jestli je kabelaz jeste nejak vzajemne propojena, nebo jestli jsou tam jeste dalsi vodice (ale to by snad meli byt vsechny). Pripadne kdyby chtel nahodou nekdo vymenit ....

Dik moc za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za prehled. navod, chtel bych te ale jeste poprosit ...

Jestli mas tu kabelaz u sebe (a neni namontovana), slo by se podivat na konektor (svorkovnici) T10v, ktera je u packy tempomatu ...?

V kabelazi co mam, totiz barvy nesedi , proto potrebuju vedet i to ze kterych pinu T 10v jednotlive barvy (vodice) vychazeji ...

A v navodu jsou prave popsany jen piny a barvy vodicu u svorkovnice T 10k

Dik moc

post-7132-1180195909_thumb.jpg

Editováno: , autor: Jessy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za prehled. navod, chtel bych te ale jeste poprosit ...

Jestli mas tu kabelaz u sebe (a neni namontovana), slo by se podivat na konektor (svorkovnici) T10v, ktera je u packy tempomatu ...?

V kabelazi co mam, totiz barvy nesedi , proto potrebuju vedet i to ze kterych pinu T 10v jednotlive barvy (vodice) vychazeji ...

A v navodu jsou prave popsany jen piny a barvy vodicu u svorkovnice T 10k

Dik moc

svorkovnice T10v

1-volný

2-modrý

3-cerveno/zlutý

4-cerno/zlutý

5-bílý

6-modro/cerný

7-cerno/zlutý

8-volno

9-volno

10-volno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak taky přidám něco málo pro ty co to ještě nedělali(podrobnej popis jsem tu nenašel).

Dělal jsem to na 2003-

-sundal jsem ramínka stěrače a opatrně vyškubl plasty (torpédo ).Po vyndání stěračů.Tři šrouby torx a konektor- vyndal jsem stěrače mimo. Je vidět víko el.svazků a konektorů.Na 10mm klíč plechové matky

post-4812-1182080774_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky přidám něco málo pro ty co to ještě nedělali(podrobnej popis jsem tu nenašel).

Dělal jsem to na 2003-

-sundal jsem ramínka stěrače a opatrně vyškubl plasty (torpédo ).Po vyndání stěračů.Tři šrouby torx a konektor- vyndal jsem stěrače mimo. Je vidět víko el.svazků a konektorů.Na 10mm klíč plechové matky

To víko el svazku (jsou v něm konektory) se trochu liší před a po faceliftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pak jsem odendal kryt pojistek a začat odendávat šrouby(torx) krytu pod volantem.I šrouby od pojiskovky jsem povolil. z boku (pojistek) dva +dva pojistkovky ze spoda asi čtyři .Jeden je schovanej za vypínačem světel .Ten opatrně odjistit a vytáhnout. Na obr.je vidět kde je zajištění vypínače .

post-4812-1182116972_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chtěl bych si dodělat tempomat, a potřeboval bych poradit jak ho aktivovat ve VASu. Pracoval jsem s ním jenom dvakrát a krátce> v podstatě to s ním neumim. Tak bych byl rád, od někoho, kdo to umí za hodně přesný postup. Pokud si někdo udělá čas, tak mnohokrát děkuju.

A ještě, když koupim tyhle věci ( http://www.dobry-obchod.cz/sindex.php?akc=...&idvyrb=435 ), mělo by to stačit? Mám 1.6 75Kw r.v.2001 AVU Classic

Editováno: , autor: Petr E
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych si dodělat tempomat, a potřeboval bych poradit jak ho aktivovat ve VASu. Pracoval jsem s ním jenom dvakrát a krátce> v podstatě to s ním neumim. Tak bych byl rád, od někoho, kdo to umí za hodně přesný postup. Pokud si někdo udělá čas, tak mnohokrát děkuju.

A ještě, když koupim tyhle věci ( http://www.dobry-obchod.cz/sindex.php?akc=...&idvyrb=435 ), mělo by to stačit? Mám 1.6 75Kw r.v.2001 AVU Classic

- Jen neš nakoupíš tak mrkni na tu svorkovnici u classika tam nebívaj natáhlí kabely od řj. motoru pak máš smůlu nebo to musí někdo dodělat. a taky to nemusí podporovat řj motoru. Vlastní zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych si dodělat tempomat, a potřeboval bych poradit jak ho aktivovat ve VASu. Pracoval jsem s ním jenom dvakrát a krátce> v podstatě to s ním neumim. Tak bych byl rád, od někoho, kdo to umí za hodně přesný postup. Pokud si někdo udělá čas, tak mnohokrát děkuju.

A ještě, když koupim tyhle věci ( http://www.dobry-obchod.cz/sindex.php?akc=...&idvyrb=435 ), mělo by to stačit? Mám 1.6 75Kw r.v.2001 AVU Classic

- Jen neš nakoupíš tak mrkni na tu svorkovnici u classika tam nebývaj natáhlí kabely od řj. motoru pak máš smůlu nebo to musí někdo dodělat. a taky to nemusí podporovat řj motoru. Vlastní zkušenost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 let později...

Chlapi, diki za perfektny navod a odborne rady  :kol-47:  :kol-31: , kabelaz mala jeden biely vodic, aj ked v navode pisali ze ma byt cerveno/sedy.. Prepiskal som si kde ake kable idu na aku poziciu v konektore, oznacil, vsetko som zapojil, spojazdnil, nakodoval a parada fakci ako ma.. Podjednym som vymenil aj kruzok airbagov, ktory mi odfajcili mechanici, lebo ho nevycentrovali a cca rok mi svietili AIRBAGY :)
Aj ked to bola babracka, stalo to za to, NOHA HORE  :kol-138: 
ESTE RAZ DIKI  :kol-142: 
Takto to vyzeralo v strede roboty, aj som sa bal ci to pojde  
 post-90693-0-01285300-1463377363_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

Ahoj, koupil jsem páčku na Octavii 1 na Ali a přišla bez návodu. Jen jeden dotaz... Jediný drát, který nemá koncovku (mám ho černý) je má opravdu připojit na + v pojistkové skřínce..? Čekal bych tam právě kostru, jako na signál... I barva by seděla na mínus...

Barvy mám bílá, žlutá, červená, modrá a ta černá... Předpokládám ws = bílá pin 9, sw = černá, ge = žlutá pin 3, ro = červená pin 2...

Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...co se mi podařilo vytáhnout z jednoho prodejce... Tak kdyby někdo řešil něco podobného... Každopádně, Jedničkové Octávie mají i multifunkční volant kde je také tempomat... Takže, kdyby měl někdo schéma zapojení na jedničkovou octu... A kdyby někdo chtěl páčku na tempomat, o jedné bych asi věděl... 😄

Bez názvu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...