Přejít na obsah

Octávií do Chorvatska, Slovinska - poradíte????


Petr

Doporučené příspěvky

Do HR jsem vyzkoušel dvě cesty.

1. Přes slovensko na hraniční přechod Rajka (HU) směr Szombately (mimo dálnici), potom směr Bos.Gradiška (Hraniční přechod Slovinsko),Slovinsko využívám k případnému dotankování jsou tam levné PHM, poté směr Čakovec,Varaždin,Zagreb -HR. Protože jezdím na jižní dálmácii - Klek a po předchozích zkušenostech,volím vždy cestu přes plitvické jezera. Je to sice pomalejší, ale máš ušetřených 23,-EUR,tolik totiž stojií úsek cestariny ze Zagrebu do Splitu. Z policajtama ve vnitrozemí nejsou problémy, horší to je když jedeš kolem pobřeží,tam je třeba mít v očích stále 50 :p.

2. Druhá varianta pro milovníky serpentin a soutěsek je přes BiH.V madarsku jsem jel na Balaton,potom směr Kesztely,přejel do HR, z HR jsem si to namíříš na Banja Luku,Mostar,-BiH, vyjel jsem v Metkoviči - HR. Protože jezdím do Kleku tato druhá varianta byla pro mně o 100 km kartší, ovšem časově je to o něco delší.V BiH musíš dávat bacha na poldy, jsou na každém kroku a měří i v noci, taky chtějí žít lol. Cesty v BiH tak jak asi u nás, teda nic moc.

O poldech v HR ti můžu říct z vlastní zkušenosti: nějakým malým nedopatřením jsem přehlédl 50 a mydlil jsem to 95 :help: V tom vidím malého mužíčka jak na mně vytahuje placačku a už jsem byl odstaven na bok! Přišel za mnou a řekl mi, že jsem jel velice rychle a tudíž musím zaplatit pokutu 500,-Kuna, tím jsem moc nadšen nebyl a tak se ho z obavou zeptal zdali nemá nějakou jinou alternativu, příslušníkovi tamní policie zazářily očka a hned na mně vhrkl že by to šlo za 200,- Kuna ovšem bez bloku (neoficiálně). Nakonec jsem se s ním rozloučil z přátelskám pozdravem, kdy muž zákona si odnášel z mého auta lahvinku ostřejšího moku,jak jsem to dokázal to tady raději nebudu popisovat, důležité je spokojenost obou stran kol5.

Takže je to jenom na tebe jak se rozhodneš možností máš hodně :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

U nas (Slovinsko) pak spoustu varianty ... hory, more, dobre pivo jak u vas, dobre vino, Kras ... ;)

Už vaš Karel Hynek Macha psal, že u nas je super, že mame super vinko a jidla - on se kolem 1830. setkal s Prešernem. ve Ljubljane ...

Editováno: , autor: Goti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

No ja si tam odpocinul jako jeste nikdy, za 12 hodin tam, na plazi max 15 lidi, jen trosku driv tma, ale to nevadilo, hranice prazdny, silnice prazdny, 2 dny s prestavkama nesel proud, bydleni parada, voda i pres zatoku slusna, mesta prazdny az podezrele, cechu malo, sem si odpocinul fakt jako nikdy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je ten svet malej, opravdu pohodova vesnicka, letos mi to asi nevyjde ale pristi rok bych si to dal znovu, opravdu fajn odpocinek. Byl jsem tam prvnich 11 dni praznin a moc lidi tam taky nebylo. Deti se tam aspon poradne vyradili a tesi se az pojedeme znovu -_-

Jj, opravdu pohodovka :) Jedina nevyhoda, ale to je v HR leckde, ze je to uzavreny a cumis na druhej breh, to mi trochu va. Ale pro me to po tydnu zacne byt takovy, ze uz me plaz neba, tak jezdim a fotim a tak, pokud neni prilis vedro, proto sme (ted uz) loni jeli az na zacatku zari, a bylo to nejlepsi, co sme kdy v HR byli. Jen 3 dny to nebylo na koupani, zima, ale to bylo i v Recku, kde byla druha cast rodiny. Tam asi vyrazime pro zmenu letos :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, opravdu pohodovka :) Jedina nevyhoda, ale to je v HR leckde, ze je to uzavreny a cumis na druhej breh, to mi trochu va. Ale pro me to po tydnu zacne byt takovy, ze uz me plaz neba, tak jezdim a fotim a tak, pokud neni prilis vedro, proto sme (ted uz) loni jeli az na zacatku zari, a bylo to nejlepsi, co sme kdy v HR byli. Jen 3 dny to nebylo na koupani, zima, ale to bylo i v Recku, kde byla druha cast rodiny. Tam asi vyrazime pro zmenu letos :)

Tak breh na druhe strane mi vubec nevadil, znami byly v hotelovem kompelxu za jednou tak velky prachy a pry nic moc. Meli to sice s jidlem, ale kdyz se pak byly u nas podivat, tak litovali a rikali, ze priste radeji na privat. S jidlem nas to tolik nestalo ale slo o ten klid, ktery tam byl. A ta snidane s vyhledem na more, proste bomba.

post-4825-1199610640_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus treba www.chorvatsko24.cz, jeli jsme s nima a spokojenost, nebo musis hledat na netu. Mas to loni vyslo asi na 400,-Kc osobu a noc vcetne rekreacniho poplatku. Nebo zkus vyrazit na blind a nekde neco chytnes, pokud vas nepojede vic najednou, podel silnice stoji dost lidi co nabizi ubytovani. Nas jelo sedm a chteli jsme ubytovani v jednom objektu. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus treba www.chorvatsko24.cz, jeli jsme s nima a spokojenost, nebo musis hledat na netu. Mas to loni vyslo asi na 400,-Kc osobu a noc vcetne rekreacniho poplatku. Nebo zkus vyrazit na blind a nekde neco chytnes, pokud vas nepojede vic najednou, podel silnice stoji dost lidi co nabizi ubytovani. Nas jelo sedm a chteli jsme ubytovani v jednom objektu. -_-

Na tom webu mi vadi to, ze tam je hrozne malo fotek, a u vetsiny neni pomalu videt jake je tam more :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na tom webu mi vadi to, ze tam je hrozne malo fotek, a u vetsiny neni pomalu videt jake je tam more :(

U objektu jako takoveho moc fotek neni ale pod nezavaznou objednavkou je odkaz Galerie fotografii. U nekterych objektu jich je vic u jinych min, vetsinou i s tim morem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak breh na druhe strane mi vubec nevadil, znami byly v hotelovem kompelxu za jednou tak velky prachy a pry nic moc. Meli to sice s jidlem, ale kdyz se pak byly u nas podivat, tak litovali a rikali, ze priste radeji na privat. S jidlem nas to tolik nestalo ale slo o ten klid, ktery tam byl. A ta snidane s vyhledem na more, proste bomba.

Mne to vadi uz z principu, ze je to bliz nez na Orliku, ale neresil sem to, byl sem tam maximalne spokojenej :) Hotelovy komplexy v HR nebrat, to je pruser :) Mne to v tom zari vyslo asi 5000 na osobu i s jidlem a dopravou, parada :) A presne snidas a cumis na vodu :) Jestli si byl hned v tom prvnim od vody, tak ja byl tou betonovou cestou od silnici tusim treti nad Tebou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to vadi uz z principu, ze je to bliz nez na Orliku, ale neresil sem to, byl sem tam maximalne spokojenej :) Hotelovy komplexy v HR nebrat, to je pruser :) Mne to v tom zari vyslo asi 5000 na osobu i s jidlem a dopravou, parada :) A presne snidas a cumis na vodu :) Jestli si byl hned v tom prvnim od vody, tak ja byl tou betonovou cestou od silnici tusim treti nad Tebou :)

jak rikas, hned ten prvni u vody, hlavne v podstate na konci mistni "kolonady" nebo jak to nazvat, lidi malo a hlavne klidek, zadny urvany veprenky jako v hotelech. Nicim nerusene vecerni posezeni u pivecka a nejake mnanky. Rano chutna snidanicka a hlavne dobre videt na deti, co byly nedockavy aby se mohli vykoupat a hlavne tam stacili. Letos mi to asi nevyjde, ale pristi rok tam chci znovu, uz kuli tomu klidku a hlavne nas pojede vi, takze by jsme asi vzali cely barak.

post-4825-1199622079_thumb.jpg

post-4825-1199622342_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podel silnice stoji dost lidi co nabizi ubytovani.

Mám opačnou zkušenost z loňska, taky jsem to před cestou tam četl, ale vzhledem k tomu že jsem nejel od soboty, kdy se střídaj turnusy, ale od středy, abych se vyhnul zácpám tak krom prodejců sýra u silnic nikde nikdo. Docela to byl pro mě šok. Nicméně v každém městečku na pobřeží je několik turistickejch agentur, do kterejch když dojdeš a necháš si předložit nějaký nabídky tak do 2 hodin bydlíš i uprostřed sezony, Jen doporučuju těch agenturek oběhnout rovnou víc protože jejich nabídky se dost lišej.

Dost rad a forum k chorvatsku je jinak tady:

http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...