Přejít na obsah

Vrtule chlazeni


Davon

Doporučené příspěvky

Mam takovy skromny dotaz. Bud jsem to nikdy nespozoroval, coz si nemyslim, nebo je neco divne. Nyni po kazde co dojedu, vypnu motor, tak vrtule stale bezi ( pokud je tedy raficka na 90st.C ). Myslim si, ze to drive nebyvalo, je neco v neporadku, nebo cim to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovy skromny dotaz. Bud jsem to nikdy nespozoroval, coz si nemyslim, nebo je neco divne. Nyni po kazde co dojedu, vypnu motor, tak vrtule stale bezi ( pokud je tedy raficka na 90st.C ). Myslim si, ze to drive nebyvalo, je neco v neporadku, nebo cim to je?

pokud do pár minut vypne, tak je to OK :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono si to asi ješte dochlazuje teplou vodu z motoru aby se to tam nekde neco nepřehřálo,bo by to byla škoda kdyby ti neco prasklo,že?

Vazne??? To jsem nevedel... Zase takovy hovado nejsem ktery ze me delas... Bylo to mysleno tak, ze mi to do tetzo doby nedelalo, nebo jsem si toho proste nijak nevsiml, ale nyni je to pokazde i v noci, proste stale!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono si to asi ješte dochlazuje teplou vodu z motoru aby se to tam nekde neco nepřehřálo,bo by to byla škoda kdyby ti neco prasklo,že?

Vazne??? To jsem nevedel... Zase takovy hovado nejsem ktery ze me delas... Bylo to mysleno tak, ze mi to do tetzo doby nedelalo, nebo jsem si toho proste nijak nevsiml, vrtule samo tocila pri vyssich stupnich, ale nikdy ne po zastaveni a odchodu z auta, ale nyni je to pokazde i v noci, proste stale!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel sem z tebe delat hovado,ale je to proste normálka že to delá.Je to proste ochranej systém proti přehřátí motoru i když je motor vypnutej. Toť vše a neurážej se hned.

Jak poznas pres net ze se nekdo urazi?? lol lol Neurazim, ale stale mi nikdo nevysvetlil, proc to drive nedelalo? :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel sem z tebe delat hovado,ale je to proste normálka že to delá.Je to proste ochranej systém proti přehřátí motoru i když je motor vypnutej. Toť vše a neurážej se hned.

Jak poznas pres net ze se nekdo urazi?? lol lol Neurazim, ale stale mi nikdo nevysvetlil, proc to drive nedelalo? :kuk:

To je přeci globálním oteplováním lol:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém, auto kdykoli, ikdyž jsem jenom nastartoval a hned vypnul, se roztočila vrtule(10min). A bylo to špatnym čidlem teploty vody, a tak to pro jistotu začlo chladit, když neví jakou má teplotu. Má dva okruhy, takže na palubce ukazuje třeba dobře ale ŘJ ví prd(můj připad). Ale mě při tom svítila i kontrolka motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém, auto kdykoli, ikdyž jsem jenom nastartoval a hned vypnul, se roztočila vrtule(10min). A bylo to špatnym čidlem teploty vody, a tak to pro jistotu začlo chladit, když neví jakou má teplotu. Má dva okruhy, takže na palubce ukazuje třeba dobře ale ŘJ ví prd(můj připad). Ale mě při tom svítila i kontrolka motoru.

Myslíš asi termospínač na chladiči že? Jinak teplotní čídlo, co je v motoru není nijak propojené se spínáním ventilátorů, ventilátory spíná ten termospínač na chladiči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem stejný problém, auto kdykoli, ikdyž jsem jenom nastartoval a hned vypnul, se roztočila vrtule(10min). A bylo to špatnym čidlem teploty vody, a tak to pro jistotu začlo chladit, když neví jakou má teplotu. Má dva okruhy, takže na palubce ukazuje třeba dobře ale ŘJ ví prd(můj připad). Ale mě při tom svítila i kontrolka motoru.

Myslíš asi termospínač na chladiči že? Jinak teplotní čídlo, co je v motoru není nijak propojené se spínáním ventilátorů, ventilátory spíná ten termospínač na chladiči.

Fakt myslim čidlo teploty chladící kapaliny, hned po výměně to přestalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel sem z tebe delat hovado,ale je to proste normálka že to delá.Je to proste ochranej systém proti přehřátí motoru i když je motor vypnutej. Toť vše a neurážej se hned.

Jak poznas pres net ze se nekdo urazi?? lol lol Neurazim, ale stale mi nikdo nevysvetlil, proc to drive nedelalo? :kuk:

Tak sorry,nechme to tak,jo?

Možná ti to delá tím že je teplo a nestíhá to dochlazovat,delalo ti to i v zimě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel sem z tebe delat hovado,ale je to proste normálka že to delá.Je to proste ochranej systém proti přehřátí motoru i když je motor vypnutej. Toť vše a neurážej se hned.

Jak poznas pres net ze se nekdo urazi?? lol lol Neurazim, ale stale mi nikdo nevysvetlil, proc to drive nedelalo? :kuk:

Tak sorry,nechme to tak,jo?

Možná ti to delá tím že je teplo a nestíhá to dochlazovat,delalo ti to i v zimě?

To prave nedelalo, zacalo to delat nyni po vymene oleje, filtru, ale to s tim nema nic spolecneho, jen shoda. Verim, ze to bude jen teplem, nic vic... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel sem z tebe delat hovado,ale je to proste normálka že to delá.Je to proste ochranej systém proti přehřátí motoru i když je motor vypnutej. Toť vše a neurážej se hned.

Jak poznas pres net ze se nekdo urazi?? lol lol Neurazim, ale stale mi nikdo nevysvetlil, proc to drive nedelalo? :kuk:

Tak sorry,nechme to tak,jo?

Možná ti to delá tím že je teplo a nestíhá to dochlazovat,delalo ti to i v zimě?

To prave nedelalo, zacalo to delat nyni po vymene oleje, filtru, ale to s tim nema nic spolecneho, jen shoda. Verim, ze to bude jen teplem, nic vic... ;)

no určitě by to mohlo být tím, že je dost teplo..... u nás v práci na parkovišti hučí vrtule jak divý, když někdo přijede....jen pokud by to nedělávalo loni v létě, bylo by to to teplotní čidlo vody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslel sem z tebe delat hovado,ale je to proste normálka že to delá.Je to proste ochranej systém proti přehřátí motoru i když je motor vypnutej. Toť vše a neurážej se hned.

Jak poznas pres net ze se nekdo urazi?? lol lol Neurazim, ale stale mi nikdo nevysvetlil, proc to drive nedelalo? :kuk:

Tak sorry,nechme to tak,jo?

Možná ti to delá tím že je teplo a nestíhá to dochlazovat,delalo ti to i v zimě?

To prave nedelalo, zacalo to delat nyni po vymene oleje, filtru, ale to s tim nema nic spolecneho, jen shoda. Verim, ze to bude jen teplem, nic vic... ;)

no určitě by to mohlo být tím, že je dost teplo..... u nás v práci na parkovišti hučí vrtule jak divý, když někdo přijede....jen pokud by to nedělávalo loni v létě, bylo by to to teplotní čidlo vody...

Dle me to nedelalo, ale nemuzu to tvrdit najisto, bo to nevim. Kde se nachazi primo to cidlo, co by mohlo byt spatne? Je to v nadrzce na chladici kapalinu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobný problém, pouze se obě vrtule roztočí tak 3 minuty po vypnutí motoru, točí se tak 5 minut a pak už je klid. Budíky v tu chvíli ukazují 90 °C. Dávám to za vinu panujícímu vedru. Začalo to až tehdy, když jsem nechal naplnit klimatizaci.

Měl bych se něčeho obávat?

Editováno: , autor: wog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem snad ještě neviděl ani neslyšel pracovat na svoji octě vrtuli chladiče, jenom když stojím nebo popojíždím v koloně tak je na chvíli slyšet jak valí a hučí jinak ne ani po zaparkování. Měla by pracovat ?? když je motor ohřátý na provozní teplotu cca 90 stupňů ?? a auti zaparkuji nebo to jenom tak samo chladne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já jsem snad ještě neviděl ani neslyšel pracovat na svoji octě vrtuli chladiče, jenom když stojím nebo popojíždím v koloně tak je na chvíli slyšet jak valí a hučí jinak ne ani po zaparkování. Měla by pracovat ?? když je motor ohřátý na provozní teplotu cca 90 stupňů ?? a auti zaparkuji nebo to jenom tak samo chladne.

Doporučuji nastartova a nechat běžet na volnoběh, nejprve s emotor ohřeje, pakotevře termostat, prohřeje se chladič a až po tom se sepne ventilátor = cca 10 - 15min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem si vzdy myslel fakt, ze vrtule zacne ochlazovat az pri pocatku prehrivani motoru a ne pri 90C coz mam na budikach vzdy...

jak už tu psal někde Vaša, tak když máš rafičku na čárce, tak ukazuje ve skutečnosti rozmezí 70 - 110°C, je to udělané tak, aby tě to nerozptylovalo. Jak by jinak docílili toho, ež se tam ta ručička drží jako přibitá. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

NIKDE JSEM TO TADY NENAŠEL A NECHCI ZAKLÁDAT NOVÉ TÉMA.

JEDNÁ SE O TO, ŽE I KDYŽ JE MOTOR STUDENÝ, TAK PO NASTARTOVÁNÍ SE MI ROZTOČÍ OBĚ VRTULE JAK OD CHLADIČE TAK OD KLIMY.....PŘECE VRTULE CHLADIČE BY SE MĚLA ROZTOČIT AŽ KDYŽ SE ZAHŘEJE MOTOR NEBO SE PLETU ???

POKUT MÁTE S TÍMTO PROBLÉMEM ZKUŠENOST....PROSÍM PORAĎTE CO JE VADNÉ :help:

DÍKY ZA RADY :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...