Přejít na obsah

(OI) Zásuvka v kufru - liftback


rolbař

Doporučené příspěvky

Nějaké zmínky už zde byly v sekci OI - elektrika, ale návod ne-e.

Využití to najde určitě na ledniču, kompresor či něco jiného na 12V

Cenová náročnost: 300 - 600,-Kč podle toho, kde seženete díly

Časová náročnost: cca 1,5h

Obtížnost montáže: 3 (1-10)

Tak jsem se do toho pustil, jelikož jsem přestavoval na centrál, tak mi v kufru zbyl starý přívod + k osvětlení kufru, ten jsem použil, napájel jsem na něj prodloužení, aby mi kabeláž dosáhla do prostoru plastu kolem 5. dveří, - jsem vyvedl ze stávající svorky pod zadním levím světlem. konec jsem osadil konektorem zásuvky. Vy ovšem musíte natáhnout nový drát od pojistkovky, doporučuji průřez 2,5mm červenohnědý. V pojistkovce jsem napojil tento + přívod zásuvky na pozici, kde je u verze kombi pojistka na zásuvku v kufru, stálý plus do této pojistky jsem vyvedl ze svorky na červeném drátu za pojistkovkou drátem 2,5mm červený.

Ve škodovce jsem si objednal víčko a zásuvku (víčko je v etce kdesi úplně jinde, než má být, tak mě to pán do druhého dne našel) celek zásuvka, víčko mě stál 430,-Kč

V kufru jsem dlouho dumal, kam zásuvku umístit, nakonec jsem jí dal na boční lem kolem 5. dveří. Místo jsem zvolil podle následujících kritérií, co nejrovnější plocha plastu, přístupnost, dostatečná hloubka za plastem. Nakonec vyhrálo místo, jak je patrné z fotek.

Plast jsem výjmul po odšroubování jednoho torxu a vycvaknutí z příchytky. Do tohoto plastu jsem vyvrtal díru o průměru 28mm ( měl jsme vrták jen 25, tak jsem zbytek "ojel" nožem a ve spodní části díry jsem udělal vystřeďovací zádlab, aby se zásuvka nepootáčela a zapadl do něj výstupek, který je k tomu účelu na zásuvce. Nasadil jsem zásuvku a plast dal na původní místo

Na závěr jsem osadil pojistku pojistkou 30A podle DP ( jelikož já mám přívod k zásuvce stávají a není takového průřezu, dal jsme tam jenom 15A pojistku)

Cena za dráty, konektory, piny a zásuvku může být celkem kolem 500,- záleží an tom, jestli budete mít zásuvku novou nebo z vrakáče, pak by byla cena cca o 200,- méně

Jak se mi to povedlo posuďte sami :)

Ještě jsem to celé dal do PDF, kdyby si to někdo chtěl vytisknout :D (bez obrázků)

post-6604-1184858165_thumb.jpg

post-6604-1184858206_thumb.jpg

post-6604-1184858237_thumb.jpg

post-6604-1184858267_thumb.jpg

post-6604-1184858297_thumb.jpg

post-6604-1184858328_thumb.jpg

post-6604-1184858358_thumb.jpg

post-6604-1184858390_thumb.jpg

zasuvka.pdf

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...