Přejít na obsah

Ostřikovače předního okna


ace ventura

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem se kouknul do řj cyklovače, tam se nedá nastavit nic. Je tam jen Motoroláckej mikroprocesor a 3 relé. Koukal jsem na schéma, řj jsem vyzkoušel na stole a půjdu na to cestou nejmenšího odporu:

Přeruším cestu od páčky k řj na pin 7/53c a vrazím tam časovač s 555. Ten po zmáčknutí páčky začne odpočítávat a sepne za cca 1,5 vteřiny přívod na zmíněný pin. Jednotka si teda přidá svou další 1s prodlevu a potom teprve začnou stírat sterače. Pak to bude tedy tak akorát. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

jj, mám to hotové. Nakonec po několika pokusech jsem našel pěkné schémátko a to pracuje perfektně. Jen si nepamatuju přesné hodnoty součástek. Musel bych je přeměřit.

Výhoda je, že se nemusí tahat další dráty. Celý jsem to umístil do řj stěračů, uvnitř přeštípl vedení od páčky a napojil ten časovač. Ten je nastaven na cca 0,8s.

Z toho signálu totiž řj určuje, že má 3x setřít okno. Proto signál zpozdím, ostřikovače pořádně ostříknou okno a pak stěrače 3x setřou.

post-6320-1238661136_thumb.jpgpost-6320-1238661157_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zpětnej ventil mám, už jsem to dělal i spoustě známejch. Mám to i s kouskem hadičky, ale postupy montáže jsou dost různý:

U O2 to šlo tak jak to mám předpřipravený, přes mlhovku a nic se nemuselo sundávat u F1 (F2) jsem si sundal jen podběh ale taky jsem si musel vypomoct gumovou hadičkou. Zbylý vozy jsem nedělal, je možný, že budete musel případně sundávat nárazník.

Co se týká integrovanýho ventilu v čerpadýlku, tak tam opravdu je, ale jen pro ostřik zadního okna, pro ostřik čelního okna není.

Ventilek nebo ventilek s tou hadičkou můžu sehnat za 250,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj lidičky - řešil někdo výměnu motorku na ostřikovače světel ? Přestalo mi to ostřikovat, nebo odstřikovat ? :( Čím by to mohlo být ? Počítám motorek - kde ho najdu a jak je snadná či nesnadná výměna z důvodu místa ? Nemůžete mi sem někdo poslat list z DP ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Konečně jsem se k tomu dostal - cvičně jsem si nejdřív vyndal ostřikovač skla :) ale po domluvě s Jardou jsem přišel na to kde je problem :smich: Vyndal jsem ten spravny motorek a hned bylo jasno...

Nejvíc mě pobavila cena v origo servisu:

motorek: 1800,-

práce počítám min. 800,-

Mě to celkem vyšlo na 336,- za novej motorek lollollol

post-6632-1253644572_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dnes jsem zjistil nefunkcni ostřikování světel - motorek mám nový a ten zavrčí, ostrikovač se vysune ale voda nikde - tak nevím nevím. Pod autem nikde kaluž není, že by byla přerušená hadička...

Pak mám asi přidušenou trisku na okna u strany řidiče - v porovnání se spolujezdcovým ostřikovačem ostřikuje cca na 1/2 výkonu. Zkoušel jsem náklony ostřikovačů, ale bez kladné odezvy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravím
Můžete mi někdo poradit, kde hledat kablík k čerpadlu na ostřik světlometů - puvodní majitel si rozbil xenony a dal tam halogeny a i vyměnil nádobku za obyč pro jedno čerpadlo - na sklo -  ve svazku tam vede čidlo nivelace předek, čerpadlo na to přední sklo, a houkačka. Kde ale hledat ty 2 drátky na čerpadlo na ostřik světel nevím - Ani dílenská příručka mi neporadila. Případně mohu poskytnout fotečky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Někde jsem četl, že ty motorky mají ten ventil v sobě. Každopádně bych si ho tam i dal, ale na tak malý průměr hadičky jsem ho nesehnal

ten ventylek koupis v akvaristice... ja ho pouzivam u vzduchovace a cerpadla u akvarka... kdyz vypnou proud tak at nevytece cele akvarko ... :) a stoji to par haliru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...