Přejít na obsah

Rozvody 1.4 16V 55 kW


lada

Doporučené příspěvky

to, že od tebe budou chtít zálohu ve výši asi 995,- Kč na výměnný díl viz. odkaz  http://www.cc-autodily.cz/cerpadlo-vodni-fabia-1?brand=SKODA&model=OCTAVIA  , zřejmě znamená, že vykoupené origo díly se asi repasujou, pak možná mění vrtuli.

Asi jsem si špatně rozuměli, já vyndal starou origo pumpu r.v. 2003 a ta má plastovou vrtuli.

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto jsem dal taky tu Hepu, protože jsem to chtěl mít přes víkend hotový. Teď vím, že mam do zalohy origošku, takže do dalšího rodinnýho Rooma 1,4 16V půjde repasovaná., originální. :kol-45:

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sem minulej tejden dělal rozvody ( 1,4 16 v 59 kW BUD ) a když sem vymontil starou pumpu,tak na řemenici je tuším vyražený VW.ale nejsem si jistej,až budu doma tak se podívám.Jinak pumpa už trošku pouštěla chladící kapalinu,ložiska O.K.,najeto 199000 km,jo a má kovovou vrtuli

Dával jsem sadu HEPU,jsou v ní řemeny Contitech,kladky INA,pumpa Hepu.no a hlavní důvod pro sadu HEPU byl ten,že prodejce  mi řekl,že u originálních sad se může objevit pokaždý jiná pumpa.

Editováno: , autor: Abstinent
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, má tam logo VW, zajímavý je , že v těle pumpy je takový lůžko s takovou savou houbou , za houbou otvor  vede  k hřídeli pumpy, ta houba asi odsává případný úniky kapaliny. Přidám foto.

Editováno: , autor: Casy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim

Koupil jsem manzelce fabii 1.4 16V 55kw 2001 v automatu, protoze se nikdy nenaucila moc radit:) Je to dovoz z nemecka, 200tkm najezdenych a ma to i poctive vyplnenou servisku. Ale nikde jsem z ni nevycetl, jestli byly vymeneny rozvody nebo ne.

Tak se zainvestovalo 7500kc do vymeny rozvodu, kupodivu se tim vyresily spatne studene starty a nepravidelnost volnobehu. No a podle mechanika ty rozvody byly puvodni, ale nejak nechapu, ze tak dlouho vydrzely.

Kazdopadne jsem nasel na youtubu video nejakeho nemeckeho mechanika, jak si svepomoci vymenit rozvody. Takze kdyby se nekdo chtel do toho pustit, tak tu je odkaz.

Editováno: , autor: drago82
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím. Koupil jsem si Fabii s tímto motorem. Dle servisky byly rozvody měněny v 90 tis km, nyní má auto najeto 120 tis (kupováno se 118). Dneska jsem odstranil všechny kryty a omrknul rozvody. Dle fotek si myslím, že to tak +- odpovídá těm 30 tis za sebou (od výměny)... co vy na jejich stav?

 

 

post-91710-0-52039000-1419334025_thumb.j

post-91710-0-09167500-1419334053_thumb.j

post-91710-0-73360100-1419334085_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řemeny jsou téměř vždy OK. Záleží na kladkách - jestli se vracej, nejsou popraskaný, ložiska apod.

 

Na to se zkusim zaměřit příště... teď na to nějakou dobu ani nešáhnu.. nechci byt zas otrokem auta :)

 

Koukám že ta růžová je opravdu nějaká netradiční... snad do toho nevrtal nějakej jouda... nicméně jsem to takhle odkrytované sledoval při běžícím motoru a žádné vibrace, poskakování řemenu jsem nevysledoval...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ahoj, dnes jsem si prohlížel ozubené řemeny- jejich stav a zdá se mi, že malý řemen je o něco více opotřebovaný jak ten velký. Přitom dle mého úsudku musí být velký řemen namáhán daleko více jak malý. Oba dva řemeny jsou jinak dost napnuté. Zajímalo by mě, pokud se někdo setkal s prasklým řemenem, který to byl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U malého řemenu se mi zdá větší opotřebení ve spodní části u paty zubů a druhá věc, že jako řemen na řemenici pohledově není zcela kulatý ale lámaný. To je asi způsobené menší řemenicí. Motor má jinak najeto přibližně 130T takže na výměnu rozvodů by měl nárok. Na druhé straně jsou řemeny napnuté a neslyším ani žádné pískání kladky, tak nevím zdali měnit nebo zatím počkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...