Přejít na obsah

Polarizační brýle


Jack_lib

Doporučené příspěvky

Taky je používám a na GPS vidím jen jiný barvy, jinak pod určitým uhlem není nic na "displeji" pal.poč., prostě jen červenej obdelníček. Ale jinak super věc, už jiný nechci :palec2:

edit:Doma mám fotky co jsem zkoušel pohledy do vody bez a s brejličkama, tak je sem dam odpoledne

Editováno: , autor: Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam ich najma ked je slnko nizko nad obzorom. Neprepustaju vodorovne polarizovane svetlo, preto dobre vidim aj ked sa leskne cesta pri vychode alebo zapade slnka. Ale treba si dat pozor aby ste nemali displej na pristrojovej doske, hodinach, mobile, gps atd, ktory vyzaruje polarizovane svetlo vo vodorojnej orientacii lebo nebude vidiet - bude cierny. Z vlastne skusenosti viem, ze na novych autach sa pouziva vacsinou displej zo sikmov polarizaciou, ale na starsich prave s vodorovnou. Orientaciu zistite lahko, dajte si okuliare pred seba a naklanajte ich pokial displej nebude ciery...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivam ich najma ked je slnko nizko nad obzorom. Neprepustaju vodorovne polarizovane svetlo, preto dobre vidim aj ked sa leskne cesta pri vychode alebo zapade slnka. Ale treba si dat pozor aby ste nemali displej na pristrojovej doske, hodinach, mobile, gps atd, ktory vyzaruje polarizovane svetlo vo vodorojnej orientacii lebo nebude vidiet - bude cierny. Z vlastne skusenosti viem, ze na novych autach sa pouziva vacsinou displej zo sikmov polarizaciou, ale na starsich prave s vodorovnou. Orientaciu zistite lahko, dajte si okuliare pred seba a naklanajte ich pokial displej nebude ciery...

A takhle nějak se poznají polarizovaný brejle, dají přes sebe (jedny vodorovně a druhý svisle) a nesmí být nic vidět a taky se mi zdá že jsou přes ně vidět lepší barvy, takový jasnější a sitější.

tady jsou ty fotky

post-1015-1185380411_thumb.jpg

post-1015-1185380450_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za rady. Nechci do toho moc investovat - budu to mít asi jenom do auta, cena tak do 500-1000,-. Chtěl bych zaoblené, aby to nepropouštělo z boku světlo. Kdybyste někdo měl tipy na některé značky nebo modely, tak dejte vědět. Líbí se mi líbí tyto:

Brýle Bollé Recoil 07 - Plating Gunmetal/Modulator Polarized Grey ale stojí přes 3 litry

post-3706-1185395324_thumb.jpg

Ale asi půjdu do těchto: Polaroid 7771-D za cca 1000,-

post-3706-1185395541_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za rady. Nechci do toho moc investovat

Zastavil som sa u vietnamcov, ktori mali plny stanok najroznejsich bryli=okuliarov ale sami nevedeli ci su polarizacne.

Zbeho som do auta zobrat svoje, postavil som sa pred ich panely a dal hlavu na lezato ;-) a nasli sa tam aj polarizacne.

(ak date dvoje polarizacne proti sebe pootocene o 90 stupnov nesmie byt cez ne vidiet)

Sice sa mi prevedenim nepacili, ale znamena to ze sa daju zohnat aj lacnejsie. Za moje som zaplatil neakych 1800 Sk v optike,

sice su uz nemoderne ale funguju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Jestliže potřebujete dioptrické, pak vřele doporučuji skla drivewear. Jsou polarizační a ještě se zabarvují podle počasí. Až je zkusíte, nedáte je z očí. Mám s nimi jen dobré zkušenosti. Na internetu např. www.drivewearlens.com, a nebo google.

OI kombi, 1.8T, 2006

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže potřebujete dioptrické, pak vřele doporučuji skla drivewear. Jsou polarizační a ještě se zabarvují podle počasí. Až je zkusíte, nedáte je z očí. Mám s nimi jen dobré zkušenosti. Na internetu např. www.drivewearlens.com, a nebo google.

OI kombi, 1.8T, 2006

Koukal jsem na to, je to super, ale mají pobočku v ČR jen v Čestlicích a to je u Prahy, z Brna dost daleko! Nebo to optici objednají na základě mého požadavku kdekoliv , nevíš ?

Mi-rek1,8T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové díky za rady. Nechci do toho moc investovat

Zastavil som sa u vietnamcov, ktori mali plny stanok najroznejsich bryli=okuliarov ale sami nevedeli ci su polarizacne.

Zbeho som do auta zobrat svoje, postavil som sa pred ich panely a dal hlavu na lezato ;-) a nasli sa tam aj polarizacne.

(ak date dvoje polarizacne proti sebe pootocene o 90 stupnov nesmie byt cez ne vidiet)

Sice sa mi prevedenim nepacili, ale znamena to ze sa daju zohnat aj lacnejsie. Za moje som zaplatil neakych 1800 Sk v optike,

sice su uz nemoderne ale funguju...

jak proti sebe ? jak pootocene ?? :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže potřebujete dioptrické, pak vřele doporučuji skla drivewear. Jsou polarizační a ještě se zabarvují podle počasí. Až je zkusíte, nedáte je z očí. Mám s nimi jen dobré zkušenosti. Na internetu např. www.drivewearlens.com, a nebo google.

OI kombi, 1.8T, 2006

Koukal jsem na to, je to super, ale mají pobočku v ČR jen v Čestlicích a to je u Prahy, z Brna dost daleko! Nebo to optici objednají na základě mého požadavku kdekoliv , nevíš ?

Mi-rek1,8T

Mají to skoro všichni optici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj se třeba použít i když mě od počítače bolej oči???

Tak to ti asi moc nepomůže. Oči od počítače bolí hlavně od blikajícího obrazu. To blikání ani nemusíš postřehnout. Nebo když oči moc namáháš - např. příliš kontrastní obraz (svítící monitor ve tmě, jízda autem v noci) nebo naopak (na monitor ti svítí slunce...).

Pomůže vyměnit monitor a nechávat oči odpočinout (a nejenom oči...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
daj se třeba použít i když mě od počítače bolej oči???

Tak to ti asi moc nepomůže. Oči od počítače bolí hlavně od blikajícího obrazu. To blikání ani nemusíš postřehnout. Nebo když oči moc namáháš - např. příliš kontrastní obraz (svítící monitor ve tmě, jízda autem v noci) nebo naopak (na monitor ti svítí slunce...).

Pomůže vyměnit monitor a nechávat oči odpočinout (a nejenom oči...).

mám LCD od philipse, takže špatnej monitor by to být neměl, jas moá dost potlačenej (z bílý mám šedou) na čas to pomohl,ale už to je zase z5 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

daj se třeba použít i když mě od počítače bolej oči???

Tak to ti asi moc nepomůže. Oči od počítače bolí hlavně od blikajícího obrazu. To blikání ani nemusíš postřehnout. Nebo když oči moc namáháš - např. příliš kontrastní obraz (svítící monitor ve tmě, jízda autem v noci) nebo naopak (na monitor ti svítí slunce...).

Pomůže vyměnit monitor a nechávat oči odpočinout (a nejenom oči...).

mám LCD od philipse, takže špatnej monitor by to být neměl, jas moá dost potlačenej (z bílý mám šedou) na čas to pomohl,ale už to je zase z5 :(

Zkus se poradit někde v oční optice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...