Přejít na obsah

Ventilator cerstveho vzduchu - prepaluje poistku


JaLu

Doporučené příspěvky

Fabia 1,2 HTP r.v. 2004

Ventilator cerstveho vzduchu pri zapnuti na 4_ty stupen , prepali

poistku ( biela 25A).

Pri postupnom zapinani a prepinani medzi 0 - 1 - 2 - 3 je vsetko OK,

pri prepnutí na 4-ty stupen, po cca 10 - 15 sek sa poistka prepali.

Napada niekoho nieco ?

Dakujem

JaLu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia 1,2 HTP r.v. 2004

Ventilator cerstveho vzduchu pri zapnuti na 4_ty stupen , prepali

poistku ( biela 25A).

Pri postupnom zapinani a prepinani medzi 0 - 1 - 2 - 3 je vsetko OK,

pri prepnutí na 4-ty stupen, po cca 10 - 15 sek sa poistka prepali.

Napada niekoho nieco ?

Dakujem

JaLu.

mozno ze somarina ale skus precistit kontakty v poistkovom boxe a popripadne rozober to a mrkni na to :) nepomohol som ti ale jedine co ma napadlo :)

Editováno: , autor: Reso
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš mať niečo s motorom pravdepodobne, ja som meral prúdy tečúce tou poistkou, zakúpil som si na to dedikovaný merák na obrázku a na 4ke mal motor odber 16A.

Takže by si mohol pomerať prúdy na 1 až 4tom stupni a uvidíme či bude prúd zvýšený v celom rozsahu.

post-3171-1186747125_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
Budeš mať niečo s motorom pravdepodobne, ja som meral prúdy tečúce tou poistkou, zakúpil som si na to dedikovaný merák na obrázku a na 4ke mal motor odber 16A.

Takže by si mohol pomerať prúdy na 1 až 4tom stupni a uvidíme či bude prúd zvýšený v celom rozsahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš mať niečo s motorom pravdepodobne, ja som meral prúdy tečúce tou poistkou, zakúpil som si na to dedikovaný merák na obrázku a na 4ke mal motor odber 16A.

Takže by si mohol pomerať prúdy na 1 až 4tom stupni a uvidíme či bude prúd zvýšený v celom rozsahu.

Konecne mi dorazil ten merak, napriek tomu ze na www stranke ho ponukali, tak ho na sklade nemali, tak som

musel cakat, kym ho objednaju.

Skutocne mam zvysený odber v celom rozsahu, porovnal som to z inou Fabkou.

Mne tych 16 - 17 A berie uz 3-ka. Dvojka ma asi 12 a jednotlka 5-6, ono to kolise a ja podla ucha vydava iný zvuk

ako u kamarata.

Takze asi budem musiet ventilator vymontovat a pozriet sa mu na zuby.

Neviete poradit co vsetko skontrolovat, ked ho uz budem mat von ?

Dakuujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skontroluj klapky

Myslis nasavania cerstve vzduchu do kurenie a vyvody do kabiny ?

Prepinanie smeru vyfukovaneho vzduchu funguje dobre, kolicko sa otaca lahko a vzduch fuka kade má.

Skor si myslim, stalo sa mi to totiž v Chorvatsku, ked von bolo cca 40 a v aute este viac, tak som si chcel pomoct ventilatorom

nafukat aspon trosku chladnejsi vzduch,

ze bude nejak tym teplom deformovane teleso ventilatora a preto ide tazsie aj podla zvuku a na 4-ku vlstne nevladze a vyrazi poistky.

Uvidim ked to rozoberiem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

čau, mám problém. Dneska mi přestal fungovat vnitřní ventilátor, 1,2,3 vubec nešla, 4ka hodně pomalu (cca jako r1). Po půl hodině už nešlo nic. Přepálila se mi 25A pojistka. Zkusil jsem dát novou, bylo to uplně stejný, pojistku celou horou jsem vytahl. Je jasný že je to větrák, jde mi to, co na něm může být špatné? Dřív mi pískal, občas mírně hučel...

měl jsem venku kastlík, má několik šroubů po obvodu, ale jak vyšroubit ty za airbagem? Máte na to nějakej fígl?

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes mám opraveno, nevím co jsem včera večer viděl, ale dnes jsem větrák za cca 10min měl venku. šel docela ztuha, vrtulku bez rozlamani bych asi nesundal, tak jsem vyčistil ložiska a nacpal je vysokorychlostní vazelínou...vše krásně funguje, už ani nepíská...

Snad zto nějakej čas vydrží...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...