Přejít na obsah

Miloussovo problem s razenim - OI 1,8T MR03 4X4


Milouss

Doporučené příspěvky

Mílo, je mi líto, co tu teď na konci čtu, ale když jsi chtěl zkoušet jinej servis, tak si se měl poptat, protože Cartec MB nepatří zrovna mezi ty oblíbený (to je psáno až moc slušně)...

Vím, že po bitvě je každej generál. Držim palce aby se to konečně vyřešilo, myslim, že to opravdu bude v těch lanovodech , třeba u FRS byly taky příčinou dost velkých problémů a byla na to servisní akce.

Ohledně servisů - zkusil bych juknout do Lampárny semka

Diky za reakci... Bydlel jsem v Mlade Boleslavi 3 roky a sluzeb Cartecu jsem obcas vyuzival a nemojhl jsem si stezovat, dokonce mi jednou zdarma prijeli, navrkli auto, protoze byla baterie v haji, proste pohoda, ani by mne nenapadlo o nich neco zjistovat

Jeste jsem ale nenapsal, co se stalo tento patek, to bude nasledovat v dalsim prispevku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted se podrzte ...

____________________________

Mala rekapitulace:

1. navsteva - odzvdusneni spojky, pry hlavni spojkovy valec bude treba vymenit, objednali ho. (S razenim zadna zmena)

2. navsteva - vymenili hlavni spojkovy valec a odvzdusnili + vymenili olej v prevodovce (S razenim malinko lepsi, ale asi jen 50km, pak zase to same)

3. navsteva - to pry je divny, pry to proveri. Odvzdusnili a ze je to dobre. (S rezenim zadna zmena, rovnou jsem se znova objednal)

4. navsteva - trochu nervozni jsem pana posadil do auta a zamerne ho nechal zaradit zpatecku, chrup ... technik uznal, ze neco neni v poradku a trochu se i zastydel ... pry to bude spojkou, poradil se s kolegou a shodli se, ze to je spojka.

5. navsteva - od Seba mam spojku, vymenili spojku, veci s tim souvisejici, pac je to 4X4, blabla (S razenim zase skoro zadna zmena, spojka jde lepe, lepceji se mi slape na pedal, pomer spatnych zarazeni a tech bezproblemovych se posouva k 40:60... 4xspatne:6xdobre...)

6. navsteva - reklamuji to, lepsi to pry nebude, vsichni se tvari, jako ze nerozumi, co po nich jeste vlastne chci...

7.Pak byla moje slavna navsteva v Cartecu MB ... co k tomu dodat

8.Obratil jsem se na aut. servis v ROudnici nad Labem, Horejsek tusim ... jejich technik, ktery dela prevodovky ma taky 1,8T 4X4, ma nalitano 180000km a jemu to jde paradne, ikdyz rikal, ze obcas mu dvojka jde pres zuby... chci po nich, aby mi to chodilo jako tomu technikovi, aby mi udelali cenovy navrh na rozhozeni prevodovky a zjisteni zavady, pry cca 6000kc ... ale pry to delat nebudou, ze to nema cenu ... rikam ze to chci videt vevnitr ... a oni fakt nechtej :) ... nicmene - objednali nejakej Slick50 pro prevodovky ...

9.navsteva - Roudnice - aplikuji mi ten Slick50, zase zlepseni.... ale kdyz se ji nekdy nechce zaradit 2 nebo 3, vrrrrz pres zuby, polejva mne pot, mam chut to auto odvezt do skoda-auto v MB a zplna hrdla rvat...

Pak nasleduje cca 1200km, kdy se to stale zhorsuje, uz rezignuju, proste jezdim na pohodu, snazim se radit citlive, delam, ze je vsechno v poradku, tak jak mi v podstate vsude tvrdej ... (ale z jizdy nic nemam, neuzivam si to, citim marnost a zaroven vztek...)

____________________________________________________

A ted prichazi to nejpodstatnejsi:

V patek vecer sedam do auta a koukam, pod pedalama mam nejake bile plastove kolecko, ktere je od vazeliny, ma na sobe nejaku drazku, jakoby o to melo byt neco oprene, co se v tom kyve... Zapatral jsem v pameti, odkud to muze byt a jedine co mne napadlo, ze na spojkovem pedalu je nejaky trn s pruzinou a ta by se o tohle mohla opirat... (To jsem si pak v etce overil, ze to tak opravdu je)

Pruser ale je to, ze jsem vyrazil smer domu, bal jsem se, abych neco nezkurvil, ale razeni bylo jak vymenene, nerikam uplne 100%, ale pomer je tak cca 95:5, spojkovy pedal jse krasne lehce ... nechci propadnout euforii, v sobotu to zkusim znova, proste super, nedele super, dneska rano super, ikdyz vytocim dvojku na 7000ot. a lupnu tam trojku, pada to tam jedna basen...

Odvezl jsem to hned rano do GoldCaru tady na Chodove, kde mi delali ty vsechny veci... pan uz mne nema rad asi vubec ... blablabla, pry to s jeich praci nema nic spolecnyho, ja tvrdim ze ano, ze to resi ten problem s razenim... nenachazime spolecnou rec...

V kazdem pripade budou ten trn s pruzinou menit, tak uvidime, jak se to bude chovat vecer, pak teprve z toho budu vyvozovat dusledky ...

No.. tak asi tak zatim ... kol100

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty kráááávo, to je radost... samozřejmě s tím, že by ti nabídli nějakou kompenzaci za těch x dní, peněz a nervů, co tě to stálo, vůbec nepřišli, co?

Mam u sebe vsechny zakazkove listy a faktury, abych jim to vecer mohl predlozit... Nechci po nikom zadne penize zpet, chci nejakou realnou nabidku a i timto smerem budu chtit cely pohovor vest...

Kdyby nabidli nejake sluzby "zdarma", asi by to bylo to, co by mne uspokojilo.

A pokud nenabidnou, neznam v tuto chvili reseni ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty kráááávo, to je radost... samozřejmě s tím, že by ti nabídli nějakou kompenzaci za těch x dní, peněz a nervů, co tě to stálo, vůbec nepřišli, co?

Mam u sebe vsechny zakazkove listy a faktury, abych jim to vecer mohl predlozit... Nechci po nikom zadne penize zpet, chci nejakou realnou nabidku a i timto smerem budu chtit cely pohovor vest...

Kdyby nabidli nejake sluzby "zdarma", asi by to bylo to, co by mne uspokojilo.

A pokud nenabidnou, neznam v tuto chvili reseni ...

Pak bych napsal do Bolky Helence, přiložil ty doklady, popsal situaci atd... něco by jim mohli "pomoci" vymyslet ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš hodit foto toho bileho kolečka? Tvůj popis by seděl na bílé kolečko, co vozím v přihrádce a nevím, odkud je ...

Bohuzel u sebe nemam svuj fotak, tak jen mobilem (ja furt rikam, ze fotak do mobilu nepatri, telefon ma telefonovat...)

post-613-1191269420_thumb.jpgpost-613-1191269448_thumb.jpg

V pripade zajmu muzu pozdeji vyfotit lepe, ale pokud se podivate do etky, tak u spojkoveho pedalu je to nakresleny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty kráááávo, to je radost... samozřejmě s tím, že by ti nabídli nějakou kompenzaci za těch x dní, peněz a nervů, co tě to stálo, vůbec nepřišli, co?

Mam u sebe vsechny zakazkove listy a faktury, abych jim to vecer mohl predlozit... Nechci po nikom zadne penize zpet, chci nejakou realnou nabidku a i timto smerem budu chtit cely pohovor vest...

Kdyby nabidli nejake sluzby "zdarma", asi by to bylo to, co by mne uspokojilo.

A pokud nenabidnou, neznam v tuto chvili reseni ...

Pak bych napsal do Bolky Helence, přiložil ty doklady, popsal situaci atd... něco by jim mohli "pomoci" vymyslet ;)

Vymenili ten napinaci mechanizmus spojky, mel by to byt takovy trn a to kolecko myslim, bohuzel jsem to dnes nekontroloval, nejsem doma...

V kazdem pripade - ujel jsem dnes vecer asi 90km a mohu zatim rict jen jedine: To proste funguje... (snad to nezakriknu .. preci jen je me auto zenska, a znate zensky ...)

Prosim Te, asi jsem trosku mimo, sice tady ctu mraky prospevku a travim tady hodne casu, ale o "Helence" z MB jsem zatim nic nepostrehl ... nemohl bys mne prosim troch u nakopnout? dik..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vecer jsem si auto prebiral, jak uz jsem zminil, vymenili te napinaci mechanizmus spojkoveho pedalu a kategoricky vyloucili jakoukoli moznost vlivu tohoto mechanizmu na razeni .. potazmo vystavovani spojky ...

Rekl jsem prijimacimu technikovi, ze ze si dame oba dva dny na promysleni problematiky, ja vyzkousim, jestli je razeni i tak opravdu lepsi a pak se sejdeme a zkusime "neco" vymyslet.

Tak ze mam dva az tri dny na to promyslet a pripravit se, tak ze navstivim nase firemni pravniky, abych byl pokud mozno pripraven na vsechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zdravim kolegove,

po delsim case bych se s Vami rad podelil o me zkusenosti s firmou Cartec Mlada Boleslav.

Jak jsem v predchozim prispevku psal, domluvil jsem se s Cartecem, ze jim dam auto na dva dny k dispozici, aby mohli provest diagnozu meho problemu s razenim.

(Tak ze na to padl jeden den home office, pracoval jsem z kavarny a jeden den dovolene...)

Zadani bylo jasne a i prijimaci technik byl stejny, vedel o co jde, najit problem a pokusit se odstranit, sam se v tom projel, presne vedel, o co mi jde....

Navic meli udelat garancni prohlidku po 60000km...

Kdyz jsem si pro to druhy den prisel, pry je vsechno hotove ... uplne jsem z toho byl rozrusenej (pozitivne) ...

Ale .. ! .. projeli sme to a zadna zmena ... tak jsme sli za technikem, ktery mel resit problem s prevodovkou, pry nejvetsi machr v okoli, a ten clovek mi rekl, ze s tim nic nedelal, ze je vsechno v pohode ... tak z toho jsem byl taky rozrusenej (fakt negativne) ... nasledoval muj cca 15 minutovy monolog o tom, ze se mi to nelibi a ze mi meli zavolat, ze jsem nemusel ztracet cas, jestli by s tim on byl spokojeny atd atd ... nehnul ani brvou a pry ze to je v poradku....

Pak jsme s prijimacim technikem sli dodelat papiry, byl jsem nechucenej a chtel jsem uz pryc, kdyz koukam, ze vymenili olej v motoru, ptam se proc, kdyz tam byl davany olej na 30k km a to presne pred 14k km, ze tam jeste 16k km mohl byt ... ze to pry je takhle normalni, grrrrr ... pak koukam, ze byl meneny vzduchovy filtr v sani do motoru, a to jsem malem sel do mdlob ... ten technik, co delal garancku, asi rehlidnul tu velkou samolepku na air boxu, ze tam je KN filtr a ze se nema menit....

Pratele... nerozumim tomu... asi jsem fakt uplnej idiot, asi nemluvim cesky, nebo proste logika neexistuje, proste samej slendian ...

Mila

Na tvém problému to nic nemění, ale cítim s tebou a docela mě to i sere , podobný blbci jsou i v servisu jiné značky, ale udělali zase opaky - filtr tolál zasr. a na otázku proč ho nevyměnili, tak prý až v 30t km :kuk: Člověk jak blbec dá auto k "odborníkům" a ti svojí odbornost dvojitě podtrhnout.

Jinak jsme teď o víkendu jel s tou samou motorizací 4x4 a řazení jedna báseň, najeto cca 200tis

PS: drřím hodně palce, ať je to tím trnem

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju za jakoukoli podporu, nazor ...

Hodne z tohoto fora cerpam a tak snad i tento muj problem" nekomu pomuze a trebas i usetri penize.

Rolbari, presne jak rikas, ja jel taky s 1,8T 4X4 a mela 180kkm nalitano a fakt to chodilo moc pekne a presne tak mi to chodilo, kdyz tam nebyl ten trn.

Od vcera tam je novy, razeni jde vyborne, spojkovy pedal jakoby trochu ztezkl a nema v celem rozsahu jakoby hladky chod. To muze zpusobovat to, ze se obcas razeni malinko zadrhne, ale celkove je to ted fakt pekny a ja si zase muzu po delsi dobe opravdu uzit jizdu, nemusim se soustredit na razeni...

Vecer sundam ten krat pedalu a prohlidnu si to tam...

Vlastne bych mel nekde mit fotku, kdyz jsem delal muziku..

Tady jsou a je to nekdy z cervna 2007:

post-613-1191310615_thumb.jpgpost-613-1191310610_thumb.jpg

Tady se to zda byt jeste v poradku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš hodit foto toho bileho kolečka? Tvůj popis by seděl na bílé kolečko, co vozím v přihrádce a nevím, odkud je ...

Bohuzel u sebe nemam svuj fotak, tak jen mobilem (ja furt rikam, ze fotak do mobilu nepatri, telefon ma telefonovat...)

post-613-1191269420_thumb.jpgpost-613-1191269448_thumb.jpg

V pripade zajmu muzu pozdeji vyfotit lepe, ale pokud se podivate do etky, tak u spojkoveho pedalu je to nakresleny ...

Tak to mé kolečko vypadá trochu jinak. Jinak naprosto chápu tvé pocity. Taky jsem si užil se servisy už dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak to čtu a nestačím se divit jak jsou v servisek stále vtipný a ohromně šikovný.... :aggressive: ,no popravdě když má někdo takové problémy s autem tak už by to auto radči hodil ze skály..... :)

nebo prodal :feve:

Problemy jsou od toho, aby se resily. Nemam ve zvyku se vzdavat, kor kdyz jde o neco, co mam rad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm tak to čtu a nestačím se divit jak jsou v servisek stále vtipný a ohromně šikovný.... :aggressive: ,no popravdě když má někdo takové problémy s autem tak už by to auto radči hodil ze skály..... :)

nebo prodal :feve:

Problemy jsou od toho, aby se resily. Nemam ve zvyku se vzdavat, kor kdyz jde o neco, co mam rad.

Však jo, nikdo to zle nemyslel, ale určitě, když jsi měl "špičku" tak si o této variantě uvažoval, mě osobně to vždycky pak přinutí se na to začít koukat jinak. Je to něco podobného, jako když hledáš věc a nemůžeš jí najít, tak si řekneš, že to někdo ukradnul a pak to většinou najdeš :palec2:

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejda, ja to taky nemyslel zle a omlouvam se, pokud to tak vyznelo... a souhlasim s Tebou Rolbari.

Hlavní je, jak to s tím řazením vypadá a aby se to co nejdřív vyřešilo, protože to auto je na takovýhle problémy dle mě až moc mladé, jak stářím, tak km

Editováno: , autor: rolbar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...