Přejít na obsah

Dusenie a strielanie.


Ján Storoška

Doporučené příspěvky

Cawte chlapi.

Co moze sposobovat dusenie a strielanie pod kapotou ked chcem pridat autu a je studene.Pre manzelku je dost problem udrzat motor na otackach.Staci ze sa trochu zohreje a je vsetko OK.Moze to robit aj skrtiaca klapka?Poradte prosim lebo chcem navstivit servis a uz ma to nebavi na aute robit pokusi take ake robia v servisoch a menit co sa im uzna za vhodne.

Za rady vopred dakujem.Motor 1.6 75kw 11/2003 Octavia1 DRIVE

Vymenene bolo-sviecky,palivovy filter,vzduchovy filter,cidlo teplomera co je pri termostate a skontrolovanoe Wagom.Moze to sposobovat aj system spatneho vedenia vyfukovych plynov-EGR?

Editováno: , autor: Ján Storoška
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Cawte chlapi.

Co moze sposobovat dusenie a strielanie pod kapotou ked chcem pridat autu a je studene.Pre manzelku je dost problem udrzat motor na otackach.Staci ze sa trochu zohreje a je vsetko OK.Moze to robit aj skrtiaca klapka?Poradte prosim lebo chcem navstivit servis a uz ma to nebavi na aute robit pokusi take ake robia v servisoch a menit co sa im uzna za vhodne.

Za rady vopred dakujem.Motor 1.6 75kw 11/2003 Octavia1 DRIVE

Vymenene bolo-sviecky,palivovy filter,vzduchovy filter,cidlo teplomera co je pri termostate a skontrolovanoe Wagom.Moze to sposobovat aj system spatneho vedenia vyfukovych plynov-EGR?

Ahoj

Mam podobny problem ako si mal Ty ako si to poriesil menil som ties sviecky,filtre volaco to ide lepsie ale nechce sa mu do vykonu Fabia 1,4 MPI LPG,podtlak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cawte chlapi.

Co moze sposobovat dusenie a strielanie pod kapotou ked chcem pridat autu a je studene.Pre manzelku je dost problem udrzat motor na otackach.Staci ze sa trochu zohreje a je vsetko OK.Moze to robit aj skrtiaca klapka?Poradte prosim lebo chcem navstivit servis a uz ma to nebavi na aute robit pokusi take ake robia v servisoch a menit co sa im uzna za vhodne.

Za rady vopred dakujem.Motor 1.6 75kw 11/2003 Octavia1 DRIVE

Vymenene bolo-sviecky,palivovy filter,vzduchovy filter,cidlo teplomera co je pri termostate a skontrolovanoe Wagom.Moze to sposobovat aj system spatneho vedenia vyfukovych plynov-EGR?

Mam 1,6 55kW a dělá mi to taky (můj motor nemá EGR), stačí ujet 100m a je to OK. Proč se to děje dosud nevím, je to nezávisle sucho/mokro/zima/teplo - ale připomíná mi to kalsický mechanický sytič na karbecu, kde se na to taky nesmělo moc šlapat, aby to člověk neuchlastal. MAP sensor je vyčištěný a čidlo teploty vyměněný, adaptace vymazaný, řj. rozjezděná.

Moje hypotéza - při nízké teplotě motoru, kdy ještě nefunguje lambda (není ohřátá) se palivo vstřikuje s konstantním defaultním úhlem otevření vstřikovačů. Pokud jsou ty vstřikovače po 100 000 km a víc už trochu vyběhaný, dávají víc paliva a řj. není schopna zkorigovat úhel (protože nemá použitelný signál o bohatosti), proto je směs po krátkou dobu, než se lambda ohřeje bohatši, než by měla být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...
Teply mi tiez ide v pohode alebo ked odstavim a idem dajme tomu po 8 hodinach ide tiez v pohode akonahle stoji 24 a viac hodin dusi to a striela.Kamos ties vravel ze to budu asi vstreky hodil si to na Vag?

Pojdem to dat na kontrolu cez PC. :horse:

Mel jsem stejný problém na octavii 2.0-85kW. Vag ukázal špatné vstřikovače 3 ze 4 a váhu vzduchu. Vyměnil jsem to a už to nedělá. Ale hned po výměně mi to začalo hrozně žrát, čadit a ukazuje to vadnou lamda sondu. Nevim jestli to nejak souvisí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na Vagu neukazalo ziadne chybi elektoronika vstreky lamda sonda nic vsetko v pohode nedavno som bol na EK ziadny problem.Ono to zacne dusit len pri studenom motore hlavne

pri rozbiehani na 1 a 2 prevod.stupen po par metroch zrejme sa to kus zohreje ziadny problem.Ked stoji dajme tomu 8 hod.pred fabrikou nieje problem ale ak stoji 24 hod a hlavne rano

nejde sa to rozbehnut.Pridam plyn a nereaguje nan auto ide zastat potom sa to volako rozkolise hlavne pri rozbehu na krizovatke z vedlajsej na hlavnu bohova zabava ked zastanem

v pol krizovatke idema porazit.

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...