Přejít na obsah

Dosah dálkového ovládání centrálu


j0ska

Doporučené příspěvky

Mám dodělané dálkové ovládání centrálního zamykání.

Auto mělo původně centrál bez dálkového ovládání.

Sehnal jsem originál sklopné klíče + příslušnou konmfortní jednotku a celé

to nechal zamontovat v servisu.

Problém je v tom, že mi dálkový ovladač funguje jenom asi na 4 metry od auta.

Když stojím za autem tak to je ještě méně. Musím být skoro těsně u auta.

Čím by to mohlo být?

Pomohlo by třeba vyměnit baterie v ovladači?

Neměla se ještě někam dát nějaká anténa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teď jde o to, k čemu je velkej dosah dobrej, osobně vylezu z auta a zamykám téměř okamžitě. nicméně jako zdemar, 20m není problém.

Těch 20m by mi bohatě stačilo.

Nepříjemné je když se musím auta skoro dotknout abych ho otevřel nebo zavřel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám origo, ale na takovou dálku jakou uvádíte auto teda asi neotevřu (musím to zkusit), protože se mi občas stane, že otevřu až tak cca do 10m - možná míň (nebo to blbě zmáčknu, nevím). Ale automaticky otvírám a zavírám, když jsem v dosahu auta. Zajimavé....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámky s ovladači byly nové. Zavařené v igelitu. Spínačka, klíče a ovladače.

V servisu říkali, že ten kdo pro jistotu zamyká dvakrát (dvakrát stiskne tlačítko pro zamčení) tak druhým stiskem deaktivuje pohybová čidla uvnitř auta.

Když má auto alarm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice je pravda, že auto odemykáte až když k němu dojdete a ne např. na 20 m... ale když jde třeba mladá do auta, tak jí to odemknu z okna a pak zase zamknu... ne že by to neuměla zmčknout, ale svěřte ženský klíče od auta! :Dlol dělám si prdel... ale těch situací je spousta, jdu ven se psem, vzpomenu si že mám něco v autě, zavolám mobilem mladý, ta mi to otevře atd. atd. :) rozhodně by mě vadilo, že bych musel dojít až k autu... hh... jinak mě dálka funguje snad na 100 m ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámky s ovladači byly nové. Zavařené v igelitu. Spínačka, klíče a ovladače.

V servisu říkali, že ten kdo pro jistotu zamyká dvakrát (dvakrát stiskne tlačítko pro zamčení) tak druhým stiskem deaktivuje pohybová čidla uvnitř auta.

Když má auto alarm.

Jo s tím alarmem mají pravdu , při druhým zmačknutí deaktivuješ prostorový čídla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zámky s ovladači byly nové. Zavařené v igelitu. Spínačka, klíče a ovladače.

V servisu říkali, že ten kdo pro jistotu zamyká dvakrát (dvakrát stiskne tlačítko pro zamčení) tak druhým stiskem deaktivuje pohybová čidla uvnitř auta.

Když má auto alarm.

A to si je kupoval teda přes servis? Tak to reklamuj. To je teda pěkně blbý. Musí to chodit min. 60m v zástavbě a cca 90m na přímou viditelnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se zamykáním nemám problém i na velkou dálku a občas toho využívám stejnĚ jak psal vorlajz, nicméně kolega z práce má tu samou O2 asi jen o půl roků mladší a baterka v ovladači mu asi před měsícem odešla. Napřed se to projevovalo tak, že když zmáčkl třeba tlačítko na otevření pouze kufru, tak se neotevŘel a mohl stát u auta klidně půl metru, no a pak nešlo už ani odemknout... Zajimavé ale bylo, že zamknout to šlo vždy.... Asi nějaká made by škoda featura.... Pak vyměnil baterku vše se spravilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dodělané dálkové ovládání centrálního zamykání.

Auto mělo původně centrál bez dálkového ovládání.

Sehnal jsem originál sklopné klíče + příslušnou konmfortní jednotku a celé

to nechal zamontovat v servisu.

Problém je v tom, že mi dálkový ovladač funguje jenom asi na 4 metry od auta.

Když stojím za autem tak to je ještě méně. Musím být skoro těsně u auta.

Čím by to mohlo být?

Pomohlo by třeba vyměnit baterie v ovladači?

Neměla se ještě někam dát nějaká anténa?

Temer u kazdeho alamu -centralu je antena. Je vetsinou jen asi cca 15 sm dratek, ktery vede z ridici jednotky alarmu vetsinou je cernej no mel jsem stejny problem co tu uvadis ty a kdyz jsem to rozebral zjistil jsem, ze firma co to montovala ho nechala stocenej. Udelal jsem to nejjednodussi co sem mohl rozmotal jsem ho a natahl pod ten umelohmotny kryt sloupku u ridice. Okamzite mi ten alarm reagoval na vzdalenost cca 150 m. Ale rikam jen co bylo u me treba to tim nebude mrkni na ridici jednotku toho alarmu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Temer u kazdeho alamu -centralu je antena. Je vetsinou jen asi cca 15 sm dratek, ktery vede z ridici jednotky alarmu vetsinou je cernej no mel jsem stejny problem co tu uvadis ty a kdyz jsem to rozebral zjistil jsem, ze firma co to montovala ho nechala stocenej. Udelal jsem to nejjednodussi co sem mohl rozmotal jsem ho a natahl pod ten umelohmotny kryt sloupku u ridice. Okamzite mi ten alarm reagoval na vzdalenost cca 150 m. Ale rikam jen co bylo u me treba to tim nebude mrkni na ridici jednotku toho alarmu .

To je to co mi porad vrta v hlave!

Menil jsem komfortku, ale zadny dratek u ni nebyl. Dovnitr jsem nekoukal.

Je mozne ze je na kabelovem svazku, ktery vede do komfortky.

Zkusim se tam podivat.

Je ale taky mozne, ze auto ktere DO nemelo ma jiny kabelovy svazek...

Montovali mi to v servisu. Daval jsem to tam proto, ze jsem jim veril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je to co mi porad vrta v hlave!

Menil jsem komfortku, ale zadny dratek u ni nebyl. Dovnitr jsem nekoukal.

Je mozne ze je na kabelovem svazku, ktery vede do komfortky.

Zkusim se tam podivat.

Je ale taky mozne, ze auto ktere DO nemelo ma jiny kabelovy svazek...

Montovali mi to v servisu. Daval jsem to tam proto, ze jsem jim veril.

A nebo se na to vykasli a zajed do toho servisu meli by s tim neco udelat, aby to melo nakej dosah aspon tech 30-60 m to je myslim standart.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo se na to vykasli a zajed do toho servisu meli by s tim neco udelat, aby to melo nakej dosah aspon tech 30-60 m to je myslim standart.

V tom značkovém servisu Škoda mi montovali MF volant, podvolantovou jednotku + tempomat a komfortku pro DO cenrálu.

Všechny zamontované věci fungovaly a tak jsem spokojeně odjel domů.

Jenže po cestě jsem zjistil, že nejde ovládat palubní počítač. Zobrazoval jen teplotu.

Tak jsem se tam vrátil a technik mi řekl ať se stavím druhý den, že teď se na to nemůže podívat.

Tak jsem tam přijel a on mi řekl, že ta podvolantová jednotka umí jen maxidot a že mi můj obyčejný palubní počítač prostě fungovat nebude. (ani to nenapíchnul na diagnostiku aby se přesvědčil).

Dojel jsem do jiného servisu a tam mi to na počkání (asi 1h s dolitím oleje) nakódovali.

PS: ještě perlička na závěr

Protože jsem o maxidotu stějně uvažoval, tak jsem se zeptal za kolik by mi vyměnili panel přístrojů za verzi s maxidotem. Odpověď byla, že to nejde! Že by se nebavil se zbytkem auta!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to neni spatne si nekdy otevrit auto na vetsi dalku, ale stejne i kdyz si ho otevres ve vzdalenosti 60m tak nez k nemu dojdes tak se samo zamkne.

tak ten velkej dosah je leda dobrej, když chceš někomu např. z rodiny otevřít auto, aby do něj něco dal apod. jinak samozřejmě odemykám auto na vzádlenost cca 3 - 5 m :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pročetl jsem teď spousty článků. Každá komfortka má piny na anténu. Tak tahle musí mít taky. Našel jsem schéma na komfortní elektriku od VW Jetta. Ta má stejnou komfortku. Je to schéma na rok 2004. Tak si nejsem jistý, jestli je to pořád stejná komfortka. Každopádně anténa je na 18 pinovém konektoru pin 16 a 17. Tento konektor na OII je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...