Přejít na obsah

kolikatky ALU kola na leto


pavlino

Doporučené příspěvky

Zdravim! Kolikatky byste mi doporucili alu kola?Mam ORS1 combi a puvodne jsem chtel 17-tky(215/45), ale kamos mi rikal, ze se s tim na ceskych silnicich neda jezdit.Ted tam mam zimni 16-tky(205/55).Bude to moc velky skok v tvrdosti z 16-tek zimnich na 17-tky letni?Nebo koupit alu taky 16-tky?diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup na co máš peníze :D Vůbec bych se nebál 17" to auto vypadá o dost líp a komfort stejný... (na hrbolech budeš drkotat zubama stejně jako na 15") :D :D :D

to je sice hezký tento rozměr,i já bych si ho přál,nakonec ti to nikdo nedá do TP,budeš mít nehodu za kterou nebudeš moct,přijde chytrák,poukáže na to a jsi jasnej viník!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim! Kolikatky byste mi doporucili alu kola?Mam ORS1 combi a puvodne jsem chtel 17-tky(215/45), ale kamos mi rikal, ze se s tim na ceskych silnicich neda jezdit.Ted tam mam zimni 16-tky(205/55).Bude to moc velky skok v tvrdosti z 16-tek zimnich na 17-tky letni?Nebo koupit alu taky 16-tky?diky

sakra, ten kámoš určitě jezdí Š 120L na 13" plecháčích, že? To znamená, že o tom ví tak leda kulový... Já jezdím celoročně na gumách 215/45/17 a tvrdý to není!! Po kostkách kola tlučou zrovna tak, jako otcovi 195/65/15. Co se týká stráty výkonu, tak toho bych se taky nebál. Vždyť máš o 50 koní víc, jako mám já.

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sakra, ten kámoš určitě jezdí Š 120L na 13" plecháčích, že? To znamená, že o tom ví tak leda kulový... Já jezdím celoročně na gumách 215/45/17 a tvrdý to není!! Po kostkách kola tlučou zrovna tak, jako otcovi 195/65/15. Co se týká stráty výkonu, tak toho bych se taky nebál. Vždyť máš o 50 koní víc, jako mám já.

chtěl sem se zeptat,mám stejnej problém,chci na léto 17,jen nevim jaký pneu...215...nebo 225...???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na sportovnim podvozku a na 18"kolech to musí bejt opravdu pohodička. Když takovýho míjíte na hrbolech, tak ho ani nevidíte, páč je za tim volantem rozmazanej :p

Rozhodne lepsi nez 15ky s balonama a nahovno podvozkem, toho zas nevidi zbytek kdyz projizdi zatackou, pac v ni skoro stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chceš říci, že OI má podvozek z výroby na hovno?

Chci tim rict, ze rozhodne bych si radsi vybral O1 s velkejma kolesama a sport podvozkem ... za 1. kvuli vzhledu pac kola delaj auto a za 2. kvuli vlastnostem, nez seriovej podvozek s 15"kama a balonama jak svin. Nic vic nic mic za tim nehledej ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde o to, že tady řešíte co největší kola a k tomu někdy snížení, ale bohužel to neni řešení pro denní ježdění. A ať mi nikdo nenamlouvá, že je to pohodlná jízda. Měl jsem 17", jízda do zatáček nádherná a o vzhledu nemluvě, ale to je všechno. Rozhodně bych si nikdy nekoupil auto co bylo snížený a na 18" kolech. Celý auto dostává řádně na prdel. Něco jiného je, když to máš na občasný vyjížďky po okolí.

Jinak si myslím, že octa má v origo stavu příjemně naladěnej podvozek pro pohodlnou jízdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jde o to, že tady řešíte co největší kola a k tomu někdy snížení, ale bohužel to neni řešení pro denní ježdění. A ať mi nikdo nenamlouvá, že je to pohodlná jízda. Měl jsem 17", jízda do zatáček nádherná a o vzhledu nemluvě, ale to je všechno. Rozhodně bych si nikdy nekoupil auto co bylo snížený a na 18" kolech. Celý auto dostává řádně na prdel. Něco jiného je, když to máš na občasný vyjížďky po okolí.

Jinak si myslím, že octa má v origo stavu příjemně naladěnej podvozek pro pohodlnou jízdu.

Sam mam 17" a ORS podvozek kterej je trosku tvrdsi nez klasika, kamarad ma to same ale ma 18" a firemni mam klasika TDi na 16"kach. Kdyz sme dali na to TDi 17" tak tam to proste nepoznas rozdil jestli tam mas 16" nebo 17", proste mne to prislo krasne mekoucky a pohodlny. Rsaovej podvozek je pak tvrdosti uplne nekde jinde a tam zase nerozeznas rozdil mezi 17" a 18".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Octávka na patnáctkách je na hov..? Potom ten žebřiňák na sedmnáctkách na dvě. Na našich silnicích.

Nevim kde jezdis ty, ale ja se 17" nemam absolutne zadnej problem. Jestli to nebude tim, ze si na svem aute nikdy ty 17" nemel. A ono kdyz je nekdo lempl a projizdi diry jak na bezicim pase, tak k tomu pak neni co dodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale zase jsme se dostali tam, jak se říká, sto lidí sto názorů. Nikdy se všichni neshodnem. Někdo rád pohodlí, někdo zase závodní tvrdost.

To mas urcite pravdu, ale majitel ma RSku a to uz od koupe se nebere jako nejake super pohodlne auto a uz od skodovky se prodava bud na 17" nebo 16" takze ja osobne bych byt v jeho situaci urcite volil 17" pokud bych si mel vybrat z techto dvou velikosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas urcite pravdu, ale majitel ma RSku a to uz od koupe se nebere jako nejake super pohodlne auto a uz od skodovky se prodava bud na 17" nebo 16" takze ja osobne bych byt v jeho situaci urcite volil 17" pokud bych si mel vybrat z techto dvou velikosti.

Ale na RSso bych si je taky dal. To je bez debat. U mě to bylo v počátku takové OT. Chtěl jsem jen poukázat na názor typu - auto až na břicho, 18" kola a pořád je to pohodlnej kočár.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas urcite pravdu, ale majitel ma RSku a to uz od koupe se nebere jako nejake super pohodlne auto a uz od skodovky se prodava bud na 17" nebo 16" takze ja osobne bych byt v jeho situaci urcite volil 17" pokud bych si mel vybrat z techto dvou velikosti.

Ale na RSso bych si je taky dal. To je bez debat. U mě to bylo v počátku takové OT. Chtěl jsem jen poukázat na názor typu - auto až na břicho, 18" kola a pořád je to pohodlnej kočár.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...