Přejít na obsah

Odpor airbagu


cartmanko

Doporučené příspěvky

Chcem sa opytat, ci niekto vie aky odpor maju bagy.

Mam iba dva a spolujazdcov nie je vypinatelny.

Doteraz mi to nevadilo a za nejaky rok mi to zase vadit nebude ale kedze cakam potomka a mangelka ho zo zaciatku bude vozit v sedacke na mieste spolujazdca chrbtom k smeru jazdy, chcel by som vypojit bag a nahradit ho odporom tak aby nesvietila chybova hlaska na palubovke a vodicov bag zostal funkcny.

Vie niekto akym odporom sa daju bagy nastavit ak nechcem bag vypinat kablom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No , proti gustu....ale rozhodně bych to neřešil takovýmhle bastlem...rozhodně ne něco tak důležitýho a i nebezpečnýho jako je pytel...Nemluvím o tom, že pokud by nedejbože došlo na ťukačku a technici na to přišli..budeš mít průser ty...protože se jedná o nezákonnou úpravu. Myslím že nechat to odpojit v servisu přes VAG a nechat zapsat do SK je asi ta nej cesta. A těch pár korun se ti v nákladech na mimino ztatí jako kapka v moři...mám dvouletýho kluka, vím o čem mluvím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je na tom nebezpecne?

ved miesto bagu das odpor, bag je odpojeny, rj ma signal ako od bagu a v pripade potreby si odpali bagy akurat odpali iba ten vodicov.

tak neviem co je na tom nebezpecne.

a co sa tyka "tukacky" to tiez nevidim ako problem. Ved ten bag nema buchnut tak ci tak ked je tam sedacka.

nejde tam o prachy.

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevidim dovod preco by nemal buchnut ak bude mat impulz aby ich odpalil tak ich odpali akurat jeden nebucne lebo nebude zapojeny. Opatrny som myslim dost ale zase paranoiu nemam.

profor mas aj nejaku inu schemu ako z tych vertikalnych ciarok ktore neviem citat?

Editováno: , autor: cartmanko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele delej jak myslis ;) to neni o paranoje, ale o urcite ucte k socuastem, ktere ti primo chrani zivot..

njn vsichni jsou paranoidni, ze napriklad i spatne navyjejici se bezpecnostni pasy se automaticky meni za nove atd.. njn proc to neopravit ne? vzdy to nejak jde ;)

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele delej jak myslis ;) to neni o paranoje, ale o urcite ucte k socuastem, ktere ti primo chrani zivot..

njn vsichni jsou paranoidni, ze napriklad i spatne navyjejici se bezpecnostni pasy se automaticky meni za nove atd.. njn proc to neopravit ne? vzdy to nejak jde ;)

Naprosto souhlasím...taky jsem si do aut lecos dobastlil ale Žigulík nebo Kadett je trochu něco jinýho....Krom toho mám pocit, že deaktivace airbagu má být zapsaná v SK. a Krom toho....pokud sečtu čas, kterej ti zabere shánění nějakýhoi návodu, pak sehnat patřičné souč a provedení celého bastlu do auta, vsadím se že návštěva autoservisu by stála času mnohem míň a myslím, že pocit toho, že to mám udělaný legálně a tak jak předepisuje výrobce je pro mě k nezaplacení....

Ale kdo chce kam, pomožme mu tam...že....jen abys si jednou něco nevyčítal....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takto..

- kdyz deaktivuje bag pres vag, tak mu nic svitit nebude a nemusi takto zasahovat do elektroinstalace

- kdyz se mu nelibi kabel, tak si muze koupit bag s vypinacem

jako pokud chce si to udelat takto, tak mu v tom nikdo nezabrani.. a reci ze chce "jen" zahasit zizen kontrolky, je dost chaba argumentace.. takto bys to ve vysledku mohl aplikovat absolutne na vse a to i na jiz zminovane pasy.. "preci jde jen o to navijeni" ----

a jeste co se tyce toho bagu, tady nejde o to, aby bag neplanovane nevystrelil, ale aby vubec fungoval tehdy, kdyz by bylo treba (ne ze bych mu to pral) - a to je hlavne mysleno u ridice..

Editováno: , autor: mytrix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebál by som sa toho že by mu nefungoval ten vodičov, odpalovacie kanály na tej RJ sú separe taktiež aj zistit či je bag pripojeny či nie sa dá takže tak.

Ak v prispôsobení nastavíš vypnutie druhého bagu tak ti kontrolka po úvodnej inicializácii zhasne a potom zabliká a zostane svietiť

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

take bych potreboval poradit, ale na VW polo....nevim jestli to jsou stejne jednotky, ale urcite pres vag ta jestli nekdo vi jak???na jake adrese atd....potrebuji deaktivovat airbag spolujezdce

dyť je to tady už psané, dával jsem odkaz i na německé stránky pro koncern vw, nemám šas to hledat, až zítra

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten vypinac nie je jednoduchy, najradsej by som si ho tam dal, ale treba menit aj rj bagov.

dnes namontovane a odskusane, vsetko funguje auto je uplne v pohode.

ono argumenty typu: "neviem zdovodnit preco, ale mam pocit, ze ak nieco urobis s tymto dratikom tak potom ti mozno nebude fungovat toto" nemaju taku istu vahu ako to, ze auto ma pocit ze su zapojene oba bagy, su to dva oddelene kanaly a predsa automobilka by isla sama proti sebe ak by to bolo na jednom kanaly.

Ved ked ti odide kruzok pod volantom tak sa bojis ze ostatne bagy nefunguju tiez?

auto ma pocit ze su tam bagy dva. v pripade havarie odpali oba bagy ale akurat jeden bag tam jednoducho nebude. nic viac.

uz nebudte s tou legalnostou paranoidny. odkedy vam zacali brat body za "nelegalnosti" tak sa uplne trasiete.

ako mi policajt pride na to, ze pod pristrojovkou je namontovany bag a zastrcka je vycvaknuta a je tam miesto bagu jeden odpor? mate policajtov s roentgenovymi ocami?

ale v podstate je to vsetko ok. namontoval som to a odskusal. spolujazdcov bag off. babatko moze ist do sedacky. montaz je na cca 5 min. ale vymyslim to na nejaky spinac. aj s indikaciou ci je zapojeny bag alebo odpor. :)

vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten vypinac nie je jednoduchy, najradsej by som si ho tam dal, ale treba menit aj rj bagov.

dnes namontovane a odskusane, vsetko funguje auto je uplne v pohode.

ono argumenty typu: "neviem zdovodnit preco, ale mam pocit, ze ak nieco urobis s tymto dratikom tak potom ti mozno nebude fungovat toto" nemaju taku istu vahu ako to, ze auto ma pocit ze su zapojene oba bagy, su to dva oddelene kanaly a predsa automobilka by isla sama proti sebe ak by to bolo na jednom kanaly.

Ved ked ti odide kruzok pod volantom tak sa bojis ze ostatne bagy nefunguju tiez?

auto ma pocit ze su tam bagy dva. v pripade havarie odpali oba bagy ale akurat jeden bag tam jednoducho nebude. nic viac.

uz nebudte s tou legalnostou paranoidny. odkedy vam zacali brat body za "nelegalnosti" tak sa uplne trasiete.

ako mi policajt pride na to, ze pod pristrojovkou je namontovany bag a zastrcka je vycvaknuta a je tam miesto bagu jeden odpor? mate policajtov s roentgenovymi ocami?

ale v podstate je to vsetko ok. namontoval som to a odskusal. spolujazdcov bag off. babatko moze ist do sedacky. montaz je na cca 5 min. ale vymyslim to na nejaky spinac. aj s indikaciou ci je zapojeny bag alebo odpor. :)

vdaka.

NO COMMENT-vymlouvat ti to nebudu..evidentně jsi ještě nedospěl do fáze zodpovědnosti. Policajtům je úplně jedno jestli máš bag tak nebo tak, ale třeba na technický už by si všimnout mohli a při vyšetřování případné nehody, je to naprosto jisté. A nazývat zodpovědnost paranoiou...ať si každej čtenář udělá obrázek sám....jedno ti ale povím...jsem nadevše šťastnej, že nejsem tvoje babetko....Nevím proč, ale připadáš mi stejně nezodpovědnej, jako ta ženská co to nedávno na dálnici naprala s 2 měsíčním miminem na přední sedačce pod cisternu....jen na okraj...měla ho v tašce vedle sebe....ani nemluvím jak dopadlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si myslím, že jde spíš o to, aby ten bag nebyl odpálený, což - když jsou od něho odpojené dráty nehrozí,

nic jiného se dít nebude, na co je ale zřejmě zapomenuto jsou předepínače pásů - takže i já bych nechtěl být baby v tomhle autě.

jinak ten odkaz pro Mydla na jiné koncernové auta je tady:

http://de.openobd.org

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

si myslím, že jde spíš o to, aby ten bag nebyl odpálený, což - když jsou od něho odpojené dráty nehrozí,

nic jiného se dít nebude, na co je ale zřejmě zapomenuto jsou předepínače pásů - takže i já bych nechtěl být baby v tomhle autě.

jinak ten odkaz pro Mydla na jiné koncernové auta je tady:

http://de.openobd.org

Přesně tak....bag je sice odpojenej, ale co udělá dětská sedačka, když se přitáhnou pásy....Ale kdo chce kam....Jediný co mi na tom vadí, že to dítě za to nemůže, že nemůže říct já tam nepojedu, je to bastl....rozemelou mě pásy....je zcela závislý na zodpovědnosti svých rodičů....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...