Přejít na obsah

WI-FI připojení


Laci

Doporučené příspěvky

Chlapi laboruju tady s připojením ADSLka od O2. Po kabelu mi chodí veškerý počítače v domě v pohodě, ale nemůžu rozchodit WI-FI spojení modemu s noťasem. Poslali mi modem Huawei a na něm je ledka pro bezdrátovej přenos. Ta už mi svítí, ale noťas nenajde stejně žádnou bezdrátovou síť. Poraďte mi PROSÍM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni vec, pokud tomu nerozumis, je, se ujistit, ze mas na NTB tu wifi zapnutou - vetsinou je tam na to tlacitko bud zvlast, nebo kombinace FN plus nejaky cislo na zapnuti... Dalsi vec je, ze vetsina modemu ma standardne wifi rozhrani vypnute, takze ho musis pres webovy rozhrani toho modemu zapnout (pripojis se kabelem, das start - spustit - napises: cmd - objevi se ti prikazovej radek, do nej napises: ipconfig -all - to, co cislo, co se ti tam objevi jako adresa brany pak zadas do internetovyho prohlizece, tim se dostanes do konfigurace modemu). V konfiguraci modemu pak hledas polozku wireless a tam aby bylo zaskrtnuty ENABLE WIRELESS. Tim zapnes wifi rozhrani u modemu. Potom musis nastavit SSID, tam zadas libovolny nazev, kterym pojmenujes tu bezdratovou sit. Dale bys mel mit zaskrtnute BROADCAST SSID, tim zajistis, aby ta sit byla viditelna. No a pak nastavit nejaky sifrovani - alespon WEP a zadat klic pro sifrovani, aby se ti nepripojil kdokoliv na tvuj net.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prvni vec, pokud tomu nerozumis, je, se ujistit, ze mas na NTB tu wifi zapnutou - vetsinou je tam na to tlacitko bud zvlast, nebo kombinace FN plus nejaky cislo na zapnuti... Dalsi vec je, ze vetsina modemu ma standardne wifi rozhrani vypnute, takze ho musis pres webovy rozhrani toho modemu zapnout (pripojis se kabelem, das start - spustit - napises: cmd - objevi se ti prikazovej radek, do nej napises: ipconfig -all - to, co cislo, co se ti tam objevi jako adresa brany pak zadas do internetovyho prohlizece, tim se dostanes do konfigurace modemu). V konfiguraci modemu pak hledas polozku wireless a tam aby bylo zaskrtnuty ENABLE WIRELESS. Tim zapnes wifi rozhrani u modemu. Potom musis nastavit SSID, tam zadas libovolny nazev, kterym pojmenujes tu bezdratovou sit. Dale bys mel mit zaskrtnute BROADCAST SSID, tim zajistis, aby ta sit byla viditelna. No a pak nastavit nejaky sifrovani - alespon WEP a zadat klic pro sifrovani, aby se ti nepripojil kdokoliv na tvuj net.

Moc pěknej návod. Nastavil jsem to tak, ale noťas mi tu síť stejně nenajde. Ještě k tomu šifrování, ten WEP klíč je napsanej na spodní straně modemu. Tak ten tam mám opsat? A v noťasu se už nikam nezapisuje,aby to spolu komunikovalo? Jinak na NTB mam tlačítko na zapnutí WI-FI, i se mi na liště objeví bezdrátová síť zapnuta, ale to je vše. Nevim jestli nemam špatně nastavenej NTB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Laci: Ten klic neni nikde napsanej, nastavis si vzdy vlastni, ale to bych zatim neresil, primarni vec je to rozchodit tak, abys tu sit videl a pripojil se bez hesla... Napis jeste, co mas za notebook a jakou ma sitovou bezdratovou kartu (prave tl. na tento pocitac - spravovat - spravce zarizeni - sitove adaptery) - videl jsem par karet od Broadcomm, ktery meli problemy s tim, aby videly nektere bezdratove site - pomohla az zmena ovladace... Taky napis presne oznaceni modelu a vyrobce modemu - bude to nekde zespod, mrknu se na navod na webu a reknu presne co kde nastavit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak WI-FIna už mi chodí, ale zase mám problém s tím, že se mi spojení přerušuje. Třeba půl hodiny to běhá bez problémů a najednou to začne padat. Zlobí to třeba deset minut a pak to zase jede. Někde na netu jsem našel, že je problém s nastavení notebooku, něco s nastavením spotřeby či co.

NoiseR nebo někdo jinej prosím o radu ať už to chodí tak jak má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zezačátku to nešlo vůbec. Pak jsem to jednou zkusil a připojení trvalo jenom minutu a pak to zase vypadlo. Ten den večer jsem to ještě vyzkoušel a už to šlo, ale jsou chvilky, že to ztrácí spojení a zase se to hned připojí. Ale vždycky to má signál výborný. S ovladačem na tenhle starej typ wifiny to asi nevypadá dobře. Nic jsem na netu novějšího nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...