Přejít na obsah

Podsvětlení vnitřních klik LED diodou


Laky.M

Doporučené příspěvky

ja mam diody v klikach uz nejakou dobu a mam je umistene co nejblize k tomu "kloubu" te kliky, proste tam, kde je ta klika prichycena...nevim, jak to rict lepe, proste ta klika ma jakoby dva konce, za jeden chytate a ten se vzdaluje a jeden konec tam porad drzi, tam je i ten kloubty kliky, tak ja to mam co nejblize tomu mistu, co se snazim popsat...tak mam jistotu, ze za tu diodu nezavadim pri otevirani...diodu jsem pilnikem trochu opiloval, aby mela vetsi rozptyl...v noci me to neoslnuje, jako trosku je to jiny, v aute nemam uplnou tmu, ale nijak mi to nevadi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tady mam umistenou tu diodu ja:)

a neoslnuje te to? protoze ta svina dioda sviti jen jednim smerem :aggressive: jsem uvazoval, ze bych do klik pichl nejaky prusvitny plast nebo neco podobneho, do toho plastu diodu a ten plast by tu kliku krasne osvitil bez oslneni. jenze premyslim,jakej ten prusvitnej plast <_<

Editováno: , autor: Standis
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo...ono to sviti spis do ty kliky, takze me to neoslnuje, jako malinko to sviti kolem, ale na to si hned zvyknes...

Jinak co se tyce elektriky, tak ja to mam udelany tak, aby mi to svitilo vzdy, kdyz zapnu svetla, takze normalne za jizdy, takze to mam zapojeny na elektrickem stahovani okynek, tak vedou draty, ktery prece rozsvicujou ty ovladace stahovani okynek, takze tam to mam zapojeny...kdyz sundas ten ovladac, tak vsechny ty draty jsou v takovym konektoru, ja sem jen nasel, kterej je ten pravy a je to...kdybys to chtel aby to svitilo jen pri otevreni dveri, tak to zapoj na tu dverni lampicku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

FOTO 1 - odizolovaný kablík podsvícení tlačítka ovládání okna (je to ten modro šedý)

FOTO 2 - napájený kablík k diodě s koncovkou (pak jsem ho zamotal izolační páskou a radši taky přetáhl smršťovačkou)

FOTO 3 - již nasazený zapec a vyvedené kabely

Na kablík ukostření jsem dal očko a přišrouboval ho předním šroubem který chytne madlo dveří do plechového panelu ve dveřích.

Večer ještě udělám fotku, jak to svítí za tmy.

post-5813-1206119390_thumb.jpg

post-5813-1206119414_thumb.jpg

post-5813-1206119574_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci díky :palec2: ten odpor jsem připájen na přívod (ikdyž ten chlápek v elektronice říkal, že je jedno na kterém vývodu bude připájen - přišlo mi logické že na přívod) a jestli jsem to dobře přečetl z označení tak má hodnotu 330 Ohmu. Já jsem to nepočítal, řekl jsem mu že chci diody a k nim odpory, že to bude napojené na 12V do auta a on si to spočítal sám... Ale z barevného označení a pomůcky na netu vyšlo 330 Ohmu, tak snad je to správně. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...