Přejít na obsah

Felicie 1.6 - startování za vlhka


rjulius

Doporučené příspěvky

Ahoj, prosím poraďte.... už 3 měsíce se potýkám s uvedeným problémem.

Jsem čerstvě po výměně škrtící klapky (řídící jednotka hlásila chyby základního nastavení škrtící klapky),

mám vyměněnou lambda sondu (sice za starší, ale funkční), zkoušel jsem měnit palec i víčko rozdělovače.

Nic nepomáhá, při zvýšené vlhkosti vzduchu, např. za deště, sněžení, nenastartuji. Startér točí, baterie je v pohodě (zatím), chytne to třeba až na počtvrté i při celkem dlouhých startovacích pokusech (5 - 10 vteřin).

Pak se motor rozběhne jakoby váhavě, jako když neběží všechny válce, ale rozběhne se.

Pak už to celý den jezdí a startuje bez jediného problému.

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Díky za jakýkoliv názor, už jsem z toho auta pěkně otrávený.

Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj, prosím poraďte.... už 3 měsíce se potýkám s uvedeným problémem.

Jsem čerstvě po výměně škrtící klapky (řídící jednotka hlásila chyby základního nastavení škrtící klapky),

mám vyměněnou lambda sondu (sice za starší, ale funkční), zkoušel jsem měnit palec i víčko rozdělovače.

Nic nepomáhá, při zvýšené vlhkosti vzduchu, např. za deště, sněžení, nenastartuji. Startér točí, baterie je v pohodě (zatím), chytne to třeba až na počtvrté i při celkem dlouhých startovacích pokusech (5 - 10 vteřin).

Pak se motor rozběhne jakoby váhavě, jako když neběží všechny válce, ale rozběhne se.

Pak už to celý den jezdí a startuje bez jediného problému.

Nesetkal jste se někdo s podobným problémem? Díky za jakýkoliv názor, už jsem z toho auta pěkně otrávený.

Roman

Aj ja som mal podobný problém po tom čo som agregát vystriekal na benzínke od prachu. Odtiaľ ma len odtiahli a stále keď bolo vlhko som mal problémy so štartovaním. Chyba sa nakoniec prejavila na zapaľovacom trafe. Bolo prasknuté a navlhávalo. Keď som ho vybral a vysušil bolo všetko v pohode. Po výmene bez problémov... Trafo značky BERU stálo okolo 1800 Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...