Přejít na obsah

Poraďte prosím Fabia 1.9 sdi


Doporučené příspěvky

Ahoj chlapy ! Mám takový problém. Mám fabii 1.9 sdi r.v 2003 kombi naj. 158 tis. km a mám takový vzláštní problém. Když nastartuji auto a rozjedu se tak slyším takové pravidelné cvakání v kabině auta. Čím rychleji jedu tím rychlejší je cvakání. Je to slyšet pouze v kabině auta a to jen od místa řidiče, od spolujezdce je to skoro neslyšitelné. Další poznatek, čím víc se teplota motoru ustaluje na provozní telpotu, tím je cvakání méně a méně slyšitelné. Od motorového prostoru není absolutně žádný pazvuk slyšet. Další poznatek je ten , mám v nějaké poloze plynový pedál a je to cvakání slyšet, ale stačí minimálně ubrat,nebo přidat plyn a uplně to přestane,ale stačí zase hnout s pedálem a cvakání je znovu slyšet. Hydroštely vyměněný, vstřiky vyměněný, ventil n75 odšroubovaný od šáska a nic nepomohlo! Nevíte náhodou co to může dělat? V práci máme stejnou fabku 1.9 sdi a ta to nedělá a má stejný počet km. Soused má taky takovou fabku ale hatchbaka a tomu to taky nedělá a má najeto více km. Tak co s tím může být? Spotřeba nafty cca 4.5 až 5.5 lt podle PP a dle počasí. Starty OK! Jízda bez kouře!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

radano: neporadim jedine skusat, pozerat, ci nie je nieco uvolnene a tak.

p.s.: prosim ta v slove chlapi je i a nie y to len tak na okraj nie som dokonali ale udrelo to do oci na takomto prikladnom slove :)

ja viem plati porekadlo tolko ing a tolko hrubok.

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj chlapy ! Mám takový problém. Mám fabii 1.9 sdi r.v 2003 kombi naj. 158 tis. km a mám takový vzláštní problém. Když nastartuji auto a rozjedu se tak slyším takové pravidelné cvakání v kabině auta. Čím rychleji jedu tím rychlejší je cvakání. Je to slyšet pouze v kabině auta a to jen od místa řidiče, od spolujezdce je to skoro neslyšitelné. Další poznatek, čím víc se teplota motoru ustaluje na provozní telpotu, tím je cvakání méně a méně slyšitelné. Od motorového prostoru není absolutně žádný pazvuk slyšet. Další poznatek je ten , mám v nějaké poloze plynový pedál a je to cvakání slyšet, ale stačí minimálně ubrat,nebo přidat plyn a uplně to přestane,ale stačí zase hnout s pedálem a cvakání je znovu slyšet. Hydroštely vyměněný, vstřiky vyměněný, ventil n75 odšroubovaný od šáska a nic nepomohlo! Nevíte náhodou co to může dělat? V práci máme stejnou fabku 1.9 sdi a ta to nedělá a má stejný počet km. Soused má taky takovou fabku ale hatchbaka a tomu to taky nedělá a má najeto více km. Tak co s tím může být? Spotřeba nafty cca 4.5 až 5.5 lt podle PP a dle počasí. Starty OK! Jízda bez kouře!

Mě se podobný pazvuk line na služební z budíků. Zatím to řeším zesíleným rádiem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Děkuji za vaše náměty, Zkusím to dále sledovat. Omlouvám se za hrubku ve slově ,ale psal jsem to dost rychle a moc jsem se nekontroloval. Jinak je to zvuk záhadný a budu to dále sledovat a uvidím co se z toho "vyklube". jo a ještě další můj překlep není to ventil n 75 ale n 18 a je to elektromagnetický ventil pro zpětné vedení výfukových plynů. Jinak v převodovce olej vyměněný je tam olej VAToil SYNTrag 75W/90 1.9 lt, celkově se agregát utišil řazení chodí stále bezchybně. Ná nápravě vyměněný tyčky stabilizátoru. vše v poho! měl jsem před touto fabií1.9 sdi jinou fabii a to 1.4 Mpi sedana a tam mi tyčky stabilizátoru odešly po 30 tis km!!!!. A to byla funglovka!!! a hned poté mi odešly silentbloky stabilizátoru s tou silonovou výplní. Musím říci, že až na tem záhadný zvuk je to sdi-čko moc dobrý auto! myslím si že mne motor přežije! S autem nezávodím, když mne někdo chce předjet tak ať mne předjede, stejně se na prvních semaforech sejdeme. Akorát každý s jinou spotřebou!!! Jinak mám doma ještě felicii 1.9 d a ta je taky dobrá akorát,že hnije před očima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...