Přejít na obsah

STREAM


Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

Zdravím všechny vespolek. Potřebuji poradit od někoho, kdo montuje HF sady na autorádio Stream nebo má dílenskou příručku k novému typu autorádia Stream viz obrázek. Koupil jsem starší OII s rádiem Stream a HF Nokia CK-7W a protože mi nesvítilo podsvětlení tlačítek a displeje rádia, zajel jsem do značkového servisu kde mi po známosti měli závadu opravit, ovšem výsledkem akce bylo, že se mechanik pokusil naflashovat nový firmware do rádia, to skončilo chybou (byl jsem u toho, viděl jsem na vlastní oči) a tím to skončilo, rádio již nešlo zapnout, odjel jsem do jiného servisu, kde rádio vymontovali, na stole odzkoušeli a potvrdili mi, že je neopravitelně poškozeno. Zakoupil jsem tedy nové autorádio Stream s MP3 (to staré mělo jen CD) a protože již servisům nevěřím a montáž není až tak složitá (jsem absolventem ČVUT-FEL :) ), přehodil jsem si ho sám, ovšem nejde mi ztlumování rádia při aktivaci HF sady, při zběžném pohledu jsem lehce pochopil důvod - škodovka vtipně změnila zapojení konektoru a přesunula signál TEL MUTE. Na konektoru to vypadá, že je na svorkovnici C, pin číslo 10 (TEL AF+ je PIN 12, TEL AF- je pin 6), tedy při pohledu na rádio zezadu je to třetí pin zprava v dolní řadě na pravém konektoru s malými piny (ten obrázek je vzhůru nohama, TEL AF+ je při pohledu na zadní stranu rádia vpravo dole). Potřeboval bych to potvrdit, že to tak skutečně je, neboť se domnívám, že i další piny jsou obsazeny a aktivnáí, aniž to je na štítku rádia vyznačeno, velmi nerad bych odpráskl další rádio, už tak mě to stálo vcelku dost. Hledal jsem na fóru, našel jsem příspěvek který pojednával právě o montáži HF na rádio Stream, ovšem autor již pak nedal vědět, zda to byl právě ten pin, či nikoliv.

post-17991-1207250344_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, to že ve škodovce na jednom typu rádia zpřehází vývody je neskutečný, ale je to skutečně tak. Řeším teď ten samý problém, ten konektor je prasácky popsanej. Jako by to dělali naschvál. Zjistil jsem dle katalogu Stualarmu, že správný pin je č. 5 ! Odpálit rádio taky nechci, tak pokud někdo pokročíte, dejte vědět. Stránku z katalogu můžu naskenovat a poslat.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím pošli mi tu stránku na romanbe_fak@yahoo.com. PIN 5 je úplně jinde, než je na té nálepce, mrazí mě na zádech. Na starším typu byl PIN 5 obsazen - Vstupní signál audio mínus - to snad ani není možný jej použít. A pokud to udělali, no tak to tedy je proti všem normálním zvyklostem (zpětná kompatibilita).

Editováno: , autor: Fakultak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno to naskenuju a pošlu. Není to jediná změna. Na konektoru pro připojení měniče přehodily pin zem/kostra CD, místo něj je teď zem/kostra AUX. Zajímalo by mě proč to tak rozdělily, kostra je kostra nebo snad ne? Nevím jestli můžu připojit měnič CD ze starého Streamu na nový abych něco nevypálil nebo mám ten drát na konektoru od měniče přehodit?

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostra je kostra, je jen jedna, teda znám přístroje s oddělenou zemí, ale tohle rádio to určitě nebude. A je to poměrně jednoduché zjistit - stačí slušný ohmetr. Moc díky, vůbec mi není jasný ten PIN5, vždyť ten je vedle TEL AF- (což je PIN6), leda že by naprosto vtipně změnili i číslování pinů, tak to by byl teda fakt gól. Ještě jednou - lidi, co to montujete - napiště prosím 1 větu, moc nám pomůžete!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kostra je kostra, je jen jedna, teda znám přístroje s oddělenou zemí, ale tohle rádio to určitě nebude. A je to poměrně jednoduché zjistit - stačí slušný ohmetr. Moc díky, vůbec mi není jasný ten PIN5, vždyť ten je vedle TEL AF- (což je PIN6), leda že by naprosto vtipně změnili i číslování pinů, tak to by byl teda fakt gól. Ještě jednou - lidi, co to montujete - napiště prosím 1 větu, moc nám pomůžete!

Tak jsem ti to poslal na mail. Našel jsem to v počítači, je tam i číslování pinů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi, měl jsem to zapojené na NEXUSu a tam to bylo stejně jako je to na tom druhém obrázku o pár přízpěvků výše (Mute na velkém konektoru) a potom co mi NEXUS ukradli jsem nainstaloval AUDIENCI, ketrá má zapojení podle prvního obrázku (Mute na malém konektoru třetí z leva). Zapojil jsem si to sám, podle samolepky na rádiu a vše funguje jak má - nechápu co je v tom za problém?

Pokud se toho tak bojíš, kašli na titul z ČVUT a dej to do servisu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No servis ... mi odpráskli funční rádio Stream ve značkovém servise, takže v tom konkrétním už mě rozhodně nikdy neuvidí. Titul používám jen při jední s policajty, jinak jsem obyčejný kluk z vesnice, tu přezdívku mi vymysleli tam, ale to nemá s dnešním stavem nic společného, školu jsem ukončil již hodně dávno, spíše jsem tím chtěl říct, že pro mě není problém se v tom vyznat, např. alarm a pagerem do felicie jsem si montoval sám a řadu let sloužil bezvadně (2x jsem pořádal závody ve 3 ráno po parkovišti se zloději). Moc moc díky, stačí mi, že je to třetí pin, tedy 10 na konektoru C. Ono na té nélepce to tak vypadá, ale nerad bych šlápnul vedle a tohle báječné fórum je možnost, jak se zeptat lidí, co to znají, umějí, za to se nestydím, nikdo nemůže umět vše a proč vymýšlet to, co už někdo vymyslel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V podstatě když už se o tom bavíme - používal jsem tel Nokia 6230i s touhle konfigurací (HF Nokia CK7W - Nexus) a chodilo to dobře, jenže teď mám nějakou dobu Nokia 6300 a lidi si stěžují, že mě slyší při telefonování s HF jakoby s řekněme půlvteřinovou ozvěnou. Zkrátka můj hlas má echo. Kolegové kteří přešli na stejný telefon a mají stejnou HF sadu mají stejný problém - když si například telefonujeme mezi sebou tak se to nedá poslouchat. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?

Budu to asi muset dát do servisu, jestli nebudu potřebovat nějakou jinou HF sadu :feve:

Editováno: , autor: Zdrahy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci se zeptat, jestli existuje možnost dostat do starýho streama (myšleno toho uplně původního, ne MP3) signál přes kabel s jackem? jde mi o to, jestli existuje nějaká přechodka nebo způsob jak ho zapojit do streama, kterej žádnej jack vstup nemá (zepředu, zezadu taky určitě ne) potřebuju propojit navi tt go920 a tam je jediná možnost dostat výstup z vlastní navigace přes 3,5jack a mě zajímá, jestli to nějak napasuju do rádia, abych to moh vysvětlit elektrikáři ve škodovce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na starém Streamu žádný AUX vstup podle štítku není, v manuálu taky není žádný popis, jak přepnout na externí vstup, podle dílenské příručky je sice na konektoru C PIN 5 vstupní signál audio - a PIN 11 vstupní signál audio +, ale obávám se, že to asi fungovat stejně nebude (resp jak to rádio přepnout? - nevyzkouším, můj starý Stream je po smrti). Jediná možnost co mě napadá je nějak simulovat CD měnič..... . Nový Stream s MP3 má AUX vstupy na konektoru B a v menu už jej lze zapnout, tak to je jen o tom natáhnout kablík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha, tak to by moh bejt problem, CD měnič připojenej mám a rozhodně se nechci vzdát. zas v tim vlákně o tom udělátku píšou, že to funguje i na starých streamech. mě tak napadá, jak je řešenej vstup na handsfree? nešel by nějak k tomuhle účelu využít, protože handsfree nemám a mít nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstup na handsfree se nepřepíná na rádiu ale externě, použít určitě půjde, ale musíš nějak nasimulovat MUTE TEL a tím to přepnout. Na starém Stream je konektor C PIN 6 TEL -, PIN 12 TEL+, konektor A PIN 11 TEL MUTE. Akorát teda - bude to na 100% mono.

Editováno: , autor: Fakultak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přes telefon to podle mně nepůjde, na HF je extra konektor zezadu na zapojení, přidáváš tam vodiče.. Kdysi kdesi jsem někde tady právě zahlédl poznámku, že to jde i na starém Streamu přes zapojení místo changeru, ale to , pokud si vzpomínám, bylo pouze v teoretické rovině a prakticky se to dodnes nikomu nepovedlo, alespoň se tu s tím nikdo nechlubil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nj, jenže problém je, že changer už zapojenej mám. vím, že starej tomtom byl napojenej na rádio tak, že ve chvíli kdy poslal hlasovej pokyn, tak ztichlo rádio přes mód phone. zezačátku jsem měl i handsfree z tomtoma puštěný do reproduktorů auta, ale to dělalo problémy, takže se to odpojilo. no, ale jestli to pujde jenom mono, pak je to stejně asi jedno, protože mě jde hlavně o fci MP3, které go920 umí přehrávat.

a co něco takovýho http://www.stualarm.cz/produkt/55vvgx004-a...m-radia-vw-new/

to bude taky jenom mono?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...