Přejít na obsah

Sila motoru na druhy rychlostni stupen


tomina

Doporučené příspěvky

U svy octy TDi 81kW mam dost casto problem, ze nevim jesi zaradit jednicku nebo dvojku :-) Neni to problem autoskoly ;-) pokud je auto v pohybu radim automaticky 2. ale musim motor vic vytocit a pomerne dlouho jet na spojku - proste nema silu. Kdyz si sednu do Octy 66kW nebo do Superba 96kW (oba tocej na dvojku pri stejny rychlosti stejny otacky) tak je to v pohode. S obema motory se muzu temer bez problemu rozjet i na dvojku a pokud je auto v pohybu jde tam dvojka bez problemu. Cim to je, ze moje 81kW ma v malejch otackach tak malo sily? Podle VAGu je vse OK, o tomhle problemu vim tak 4roky ale zvyk sem si na to, pokud ale presednu z jinyho auta tak me to dost stve... Posledni dobou mi vaha vzduchu ukazuje trosku mensi hodnoty nez sou tabulkovy je to max o 80mg a jen pokud je motor ve vysokych otackach a v zaberu. Uz mam objednanou novou vahu, ale myslim, ze to muj problem nevyresi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U svy octy TDi 81kW mam dost casto problem, ze nevim jesi zaradit jednicku nebo dvojku :-) Neni to problem autoskoly ;-) pokud je auto v pohybu radim automaticky 2. ale musim motor vic vytocit a pomerne dlouho jet na spojku - proste nema silu. Kdyz si sednu do Octy 66kW nebo do Superba 96kW (oba tocej na dvojku pri stejny rychlosti stejny otacky) tak je to v pohode. S obema motory se muzu temer bez problemu rozjet i na dvojku a pokud je auto v pohybu jde tam dvojka bez problemu. Cim to je, ze moje 81kW ma v malejch otackach tak malo sily? Podle VAGu je vse OK, o tomhle problemu vim tak 4roky ale zvyk sem si na to, pokud ale presednu z jinyho auta tak me to dost stve... Posledni dobou mi vaha vzduchu ukazuje trosku mensi hodnoty nez sou tabulkovy je to max o 80mg a jen pokud je motor ve vysokych otackach a v zaberu. Uz mam objednanou novou vahu, ale myslim, ze to muj problem nevyresi.

A co spojka ??? Zabírá normálně ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo uz to s kolegou resime po SZ.. Spojka je v pohode, motor proste nema silu odspoda...

Mozna se to tu uz resilo, ale kde nejlip sehnat origo Bosch vahu vzduchu na TDI? Jak se tak pohybujou ceny?

Mě pasal motor do nouzáku, nechal jsem vyčistit turbo a je to O.K a notor jde od spoda dřív a má větší sílu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...