Přejít na obsah

Pri dojezdu tahne auto do strany


paul.digi

Doporučené příspěvky

Zdravim,

mam Fabii MPI 50kW, vymenil jsem zimni pneu za letni. Letni pneu 195/50 R15, zimni ted nevim, ale byly uzsi a mely mensi plechy. Auto koupeno v zime, takze na tech letnich jsem jeste nejezdil, koupil jsem je od puvodniho majitele auta a disky jsou puvodni.

Problem je v tom, ze pri dojezdu do krizovatky, auto tahne do strany. Vypozoroval jsem, ze nejvice pri nezarazene rychlosti a na tu stranu jak se naklani silnice a nebo je kriva a nebo jsou vyjete koleje.

Kdyz dojizdim, tak volant se se mnou "pere" a musim ho silneji podrzet. Pokud ho pustim, tak se opravdu znatelne auto stoci do strany. Volant treba 90 stupnu.

Nezda se mi, ze by to bylo normalni chovani. Na zimnich pneu (na uzsich) jsem nic nepocitoval.

Pri rychlejsi jizde nejake vybocovani neni vubec znat a auto drzi pekne smer.

Mohlo by se jednat o nejakej problem a nebo si toho jen moc vsimam?

Diky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si měl ty letní už trochu ojeté tak musíš dát levé na levé a pravé na pravé, pokud je zaměníš je tohle výsledek, taky jsem to tak jednou měl na feldě, pak jsem je přehodil tak jak tam byli dříve a bylo po problému, přesně jak píšeš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si měl ty letní už trochu ojeté tak musíš dát levé na levé a pravé na pravé, pokud je zaměníš je tohle výsledek, taky jsem to tak jednou měl na feldě, pak jsem je přehodil tak jak tam byli dříve a bylo po problému, přesně jak píšeš...

jj, byly pul roku jete. Nebyly poznacene kam patri. Ale pokud guma nebyla sundavana a zachovam smer otaceni, tak levou na pravou nedam, max predni na zadni, nemylim se?

Ale muzu vyzkouset predni a zadni prohodit, dik za tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už si zkusil přehodit ty kola ? Mám vážně zkušenost že když je prohodíš tak to začne někam táhnout, proto se taky značí křídou když je přendaváš.

Jeste ne e, nebyl cas, ale o vikendu se k tomu snad dostanu a zkusim to. Dam pak urco vedet, jestli to pomohlo. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...