Přejít na obsah

Spatna lambda pred katem?


rh+

Doporučené příspěvky

Mam problem s touto chybou na VAGu

16804 - rada 1: system katalyzatoru ucinek prilis maly

P0420 - 35-00 - -

u Fabie 1,4 16V 74kw (motor BBZ), chyba se opakuje celkem pravidelne pri brzdeni motorem.

Taky je obcas nerovnomerny volnobeh, tak jak je uvedeno v DP jako mozne projevy zavady.

Na zacatku byla pouze jednou chyba

17588 - Lin.lambdasonda/saturacni proud Zkrat na plus

P1180 - 35-10 - - - Sporadicky

Lambdu pred katalyzatorem jsem nekolikrat testoval dle DP pres VAG, vzdy v poradku.

Pri vytvareni readiness kodu neprosla diagnostika katalyzatoru, ale chyba byla zase 16804.

Myslite si, ze by to mohla byt ta lambda pred katalyzatorem nebo vedeni?

Pripadne co doporucujete vyzkouset ci promerit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dovolim si tiež vstupiť: Mam Fabiu 1,4, 50 KW. už niekoĺko rokov som mal podobné závady ako tu popisujete. Presiel som niekolko servisov, a na VAGu nič moc nevypísalo. Napriek tomu mi chceli vymeniť mnoho komponentov motora....Tie veci ako nepravidelný chod, trhanie za jazdy, niekedy mi to zhaslo pri volnobehu a nie a nie natočiť/ samozrejme na križovatke/....Tak som sa naštval a začal som rozmýslať. Kupil som lambda sondu / najprv zadnu, za katal.-tá je lacnejsia/....Univerzálnu...Vymenil a čuduj sa svete autíčko ide lepsie. Ešte zostala závada " dusenia motora pri rozbiehaní" a to sa strojím kúpit teraz prednú lambdu / pred katal./ .....Akurád tu hladám cenu...môže byť aj univerzálna/ tá je lacnejšia. Len neviem ...aká je tam lambda???...4vývodová alebo 5vývodová????... Ináč mám vážne podozrenie že mi lambdy vymenili ked bolo auto v servise pred pár rokmi...Tak ked vymením niečo zase popíšeme..,.Este prosím Vás ...neviete niekto čitam ide tá 4 vývodová, alebo 5 vývodová?????? Vďaka...!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Mam problem s touto chybou na VAGu

16804 - rada 1: system katalyzatoru ucinek prilis maly

P0420 - 35-00 - -

u Fabie 1,4 16V 74kw (motor BBZ), chyba se opakuje celkem pravidelne pri brzdeni motorem.

Taky je obcas nerovnomerny volnobeh, tak jak je uvedeno v DP jako mozne projevy zavady.

Na zacatku byla pouze jednou chyba

17588 - Lin.lambdasonda/saturacni proud Zkrat na plus

P1180 - 35-10 - - - Sporadicky

Lambdu pred katalyzatorem jsem nekolikrat testoval dle DP pres VAG, vzdy v poradku.

Pri vytvareni readiness kodu neprosla diagnostika katalyzatoru, ale chyba byla zase 16804.

Myslite si, ze by to mohla byt ta lambda pred katalyzatorem nebo vedeni?

Pripadne co doporucujete vyzkouset ci promerit.

Pokud se ti objevila hláška "17588 - Lin.lambdasonda/saturacni proud Zkrat na plus", jde o chybu lambdy č.1. Měl jsem stejnou hlášku na motoru BBY, po výměně lambdy OK. Měl jsem ovšem také přerušení obvodu vyhřívání a ztrátu proudu od čerpadla - čísla hlášek u sebe nemám, ale můžu dodat. Hlášku 16804 jsem ovšem neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...