Přejít na obsah

Klepání šíbru


mbecko

Doporučené příspěvky

Při zavřeném šíbru se mi klepalo okno.Pokud jsem přejel nejakou nerovnost,tak mě to dost štvalo.Tak jsem se naštval a šíbr rozebral a přišel na následující.

Na každé straně je čípek,který navádí okno do patřičné polohy(nahoru dolu).Ten čípek je přišroubovaný matičkou na klíč 7 mm(jiný tam není).Bohužel ten čípek už měl nepatrnou vůli a to způsobovalo to klepání.Jelikož je ten čípek z hliníku,tak se na něj nedá nic navařit a vyrobit z nějakého šroubku to také nejde,protože ten čípek má tvar do Z.Dumal jsem dumal,až mě napadlo na ten čípek dát smrš'tovací bužírku.A ejhle,vůle je pryč.Šíbr sedí jak přibitý a v autě je opět klid. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při zavřeném šíbru se mi klepalo okno.Pokud jsem přejel nejakou nerovnost,tak mě to dost štvalo.Tak jsem se naštval a šíbr rozebral a přišel na následující.

Na každé straně je čípek,který navádí okno do patřičné polohy(nahoru dolu).Ten čípek je přišroubovaný matičkou na klíč 7 mm(jiný tam není).Bohužel ten čípek už měl nepatrnou vůli a to způsobovalo to klepání.Jelikož je ten čípek z hliníku,tak se na něj nedá nic navařit a vyrobit z nějakého šroubku to také nejde,protože ten čípek má tvar do Z.Dumal jsem dumal,až mě napadlo na ten čípek dát smrš'tovací bužírku.A ejhle,vůle je pryč.Šíbr sedí jak přibitý a v autě je opět klid. :)

Fotkyyyy plsssss !!!! :palec2::palec2::palec2: A taky pokud mozno nejaky maly navod jak na rozebrani. Dela mi to taky a jeste nikdo neprisel s resenim...

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky udělám,ale asi až příští týden.Taď jsem nějak v p.... s časem.

Skoda, mohl jsem se na to o vikendu vrhnout... ;-(( Nemel bys cas alespon na slovni popis ? Nevim totiz, ktere valecky presne myslis...jsou to ty, co jsou na obr?

post-2707-1211996668_thumb.jpg

Editováno: , autor: Shaarky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postup:

01.celou operaci jsem prováděl v poloze šíbr vyklopený nahoru pro lepší přístup

02.odšroubovat sklo

03.ten zmíněný čípek jezdí v té označené drážce (1)

04.je nutno demontovat čep (2) který je jenom naražený(opatrně-ta packa je z plastu)

05.pak jsem povolil tu matičku,která drží ten čípek

06.pak opatrně vydolovat ven ten čípek-jde to trochu ztuha,ale jde to

07.změř si pro jistotu jak vysokou máš tu drážku v které jezdí ten čípek - já ji měl 4,3mm.

08.poté již nezbívá než vzít tu smršťovačku a přidělat jí na ten čípek.

09.pokud by jsi měl moc velký průměr toho čípku s tou smršťovačkou,tak ten čípek trochu obruš na správný průměr

10.no na nakonec vše smontovat zpět

11.ve finále jsem vše řádně promazal vazelínou

snad to bude stačit,pokud ne,tak rád vysvětlím konkrétní podrobnosti

post-5634-1212054795_thumb.jpgpost-5634-1212054807_thumb.jpgpost-5634-1212054813_thumb.jpgpost-5634-1212054822_thumb.jpgpost-5634-1212054830_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám ve firmě která se zabývá tlakovým litím hliníku a mimo jiné se u nás kompletuje kulisa řadicí páky.Tam ji používají.Jsem z Liberce,takže pokud by jsi měl zájem a cestu kolem,můžu dodat.

Ja vedel,ze to nebude jen tak, zkusim se po tom znovu poptat tady u nas. Diky za nabidku --> jsem z Brna, toho casu na severni morave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...