Přejít na obsah

Brzdy RS


wagoo

Doporučené příspěvky

pani, mozno to tu uz niekto preberal mozno nie, ale rad by som sa poradit ohladom prehodenia standartnych brz na OII RS za Bremba (4piestikovu sadu). Otazka je, ci to niekto uz riesil na OII RS a aka je spokojnost s brzdnym ucinkom sily.

Samozrejme s tytm suvisiace nabehy abs a esp.....

Zevraj na RS-so existuje "pack" :aggressive:

pre zainteresovanych este pripajam jeden link

http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=...D=OCTAVIA2RS147

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

poradit ohladom prehodenia standartnych brz na OII RS za Bremba (4piestikovu sadu). Otazka je, ci to niekto uz riesil na OII RS a aka je spokojnost s brzdnym ucinkom sily.

Samozrejme s tytm suvisiace nabehy abs a esp.....

http://www.mtm-online.de/en/index.php?nav=...D=OCTAVIA2RS147

Loni v Praze na Autoshow některý náš úpravce nabízel výměnu kotoučů Brembo na RS ale s tím, že kvůli zachování funkcí elektronických systémů ponechává originální brzdiče.Prý to i tak brzdí líp-nemohu posoudit u firemních RS jsme měli brdy jen origo a přišlo mi, že brdí dobře.Zkus prohledat web.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Loni v Praze na Autoshow některý náš úpravce nabízel výměnu kotoučů Brembo na RS ale s tím, že kvůli zachování funkcí elektronických systémů ponechává originální brzdiče.Prý to i tak brzdí líp-nemohu posoudit u firemních RS jsme měli brdy jen origo a přišlo mi, že brdí dobře.Zkus prohledat web.

Diky Rosta za reakciu, nehovorim ze original brzdy mi brzdia zle, ale... su chvile, kedy by to mohlo byt lepsie. Tvz nabehy su dost pomale,potom ked viac pritlacim na brzdovy pedal je to lepsie, proste charakteristika brzdenia mi dost vadi. Este raz opakujem, na originaly to vobec nieje zle, ale mal som moznost jazdit na brembach komplet (aj na mojom predchadzajucom aute, kde sme to tiez prehadzovali a aj na firemnych" autach, kde je brembo standart) . Myslim, ze stvorpiestiky maju svoje opodstatnenie :palec2: . Len samozrejme som realista, pokial to niekto nerobi "profi" aj s otestovanim spravania sa abs a esp tak to nema vyznam. Potom mi pride uz len alternativa c.2, vymenit kotuce a oblozenia .. (osobne , ta prva by sa mi viacej pacila)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak podle mě když už měnit brzdy za Bremba, tak komplet kotouče i brzdiče

Z hlediska funkce brzd máš určitě pravdu ale měl jsem na prezentačním stánku pocit, že je problém s bezvadnou funkcí elektronických snímačů namontovaných na brzdičích Brembo.Nebylo by třeba reálnější namonzovat brzdiče a kotouče z Golfu V GTI? Tam jsou 6ti písté brzdiče a elektronické funkce by možná byly bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska funkce brzd máš určitě pravdu ale měl jsem na prezentačním stánku pocit, že je problém s bezvadnou funkcí elektronických snímačů namontovaných na brzdičích Brembo.Nebylo by třeba reálnější namonzovat brzdiče a kotouče z Golfu V GTI? Tam jsou 6ti písté brzdiče a elektronické funkce by možná byly bez problémů.

Noo... :-) Rosta DIKY!!! tak, to je to co som chcel, nakolko nieje to investicia za "par supov" a aj na medzinarodnych strankach sa o tom moc nepise. Preto som semko do "plena" hodil, ci ste sa niekto s danou zalezitostou nestretli. Viac nazorov, viac skusenosti :-)

Pozriem sa po brzdicoch z GTI, dakujem !!

PS: vies o nich nieco viac ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noo... :-) Rosta DIKY!!! tak, to je to co som chcel, nakolko nieje to investicia za "par supov" a aj na medzinarodnych strankach sa o tom moc nepise. Preto som semko do "plena" hodil, ci ste sa niekto s danou zalezitostou nestretli. Viac nazorov, viac skusenosti :-)

Pozriem sa po brzdicoch z GTI, dakujem !!

PS: vies o nich nieco viac ;)

No o těch brzdičích toho za stolik nevím - ve smyslu napasovat je na Okinu-jednu dobu jsem se vážně zajímal o Seata Leona 2.0 TFSI 177kW, ten má také tyto brzdy a moc se milíbily ale napasovat je na Okinu o tom jsem neuvažoval.Já osobně bych nechal origo RS brzdiče a měnil jen ty kotouče-v mechanice problém nevidím ale mohou být potíže s ABS a ESP.Zásadní problém je , že Ti nikdo ani v servisu VW ani ve Škodě neřekne jestli by SW ABS fungoval dobře v RS i po výměně kotoučů a brzdičů z Golfu GTI.Snímače v Golfu mohou mít jiné parametry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud chcete menit jen kotouce tak s tim problem neni, ale nejakej hlubsi smysl v tom nevidim a brzdy ucinek se moc nezlepsi. Jinak z R32ky golfa nebo z GTi ted nevim tu ma komplet brzdy na O1 RS uzivatel Octavia RRS takze se ho zeptejte. Pokud vim vsechny el. systemy funguji dale jako predtim. Ale i tak, levna sranda to neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud chcete menit jen kotouce tak s tim problem neni, ale nejakej hlubsi smysl v tom nevidim a brzdy ucinek se moc nezlepsi. Jinak z R32ky golfa nebo z GTi ted nevim tu ma komplet brzdy na O1 RS uzivatel Octavia RRS takze se ho zeptejte. Pokud vim vsechny el. systemy funguji dale jako predtim. Ale i tak, levna sranda to neni.

JJ bude to drahý ale to je věc priorit, to si musí každý zvážit sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
JJ bude to drahý ale to je věc priorit, to si musí každý zvážit sám.

Rosta ma pravdu,

priority su take, ze momentalne sa snazim dostat k Etke, kde je Golf GTI aj s brzdicmi a ich uchyteniami a k presnym nastavenia abs resp. esp . Cele to zavisi od toho, ako sa daju brzdice uchytit o unasace, nakolko nechcem menit poloosi, unasace atd. Toho sa chcem vyvarovat, aj ked viem ze je to mozne (vid prerabka prednes napravy na OI napr. 1,9 tdI na benzin 1,8T, kde boli pouzite brzdice aj z passatu.

Takze len vymenou kotucov nechcem skoncit, nakolko je to nezmysel. Ma to vyznam len ako celu sadu, ktora je komplenta a odskusana (s tym suvisi, ze ked to bude stat hodne cez 40tis Sk, nechcem tuto investiciu urobit ako zbytocnu... ). Preto som rad, ze ste tu "opreli" svoje nazory. Moje RS-so ma momentalne 38.tis km, k jej "40" tu chcem postupit postrehy k danemu poctu km, a samozrejme buduce "upravy" tohto rodinneho milacika.

Zatial dikes!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Naprosto s tebou souhlasim,ze ty brzdy by mohly mit lepsi nastup,ale zase pri jezdeni ke kteremu je tohle auto urceno je vyhoda,ze pri mensim dotyku nejsi hned na prednim skle.Nasel jsem v Anglii firmu JKM performance,ktere vetsi a ostreji brzdy nabizeji,ale cena je taky mazec.Mi na brzdach vadilo,ze pri intezivnejsim brzdeni zacly vadnout.Prehodili jsme teda seriove kotouce za sportovni a koupil jsem i zavodni desticky.Brzdeni se znatelne zlepsilo.brzdy nevadnou a nekrouti se.Mam jeste jednu sadu na prodej,kdyz by te to zajimalo mrkni na bazar.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
kolko km vám vydržali doštičky? :help:

Přední destičky mi vydržej vždy kolem 120.000km...např.nedávno jsem je na jedné OII měnil právě v těch 120.000km a ještě ani nesvítila signalizace,bylo tam ještě pár mm....teď je na té samé OII kolem 134.000km a zadní jsou ještě původní a co jsem na ně koukal tak do příští prohlídky ve 150.000km v klidu vydržej.

Nedavno jsem se bavil z jednim kolegou co má už druhého SI a ten řikal že se mu vždy nejdřív sjedou zadní destičky,že ty mění vždy tak kolem 70.000km a přední mu vydržej do 100.000km v pohodě.....Celkem zvláštní ne že se mu nejdřív sjížděj zadní destičky????....a to neni jedinej člověk od kterýho jsem to slyšel...řekl bych že tam bude chyba v hlavnim brzd.válci......jinak to neni možný. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Z hlediska funkce brzd máš určitě pravdu ale měl jsem na prezentačním stánku pocit, že je problém s bezvadnou funkcí elektronických snímačů namontovaných na brzdičích Brembo.Nebylo by třeba reálnější namonzovat brzdiče a kotouče z Golfu V GTI? Tam jsou 6ti písté brzdiče a elektronické funkce by možná byly bez problémů.

ROSTA1.8

mohu se zeptat, kde jsi zjistil, že GTI má 6-písté brzdiče?

Editováno: , autor: Martin IV.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...