Přejít na obsah

Zadne brzdové kotúče


petulko

Doporučené příspěvky

Ahojte , Scala 1,0 TSi 85KW r.v. 7/2019, 23150 km  dnes som bol v servise koli vypisaniu hlasky, ze  ochrana komponentov je aktívna a popri tom som nahlasil aj že mi občas piskaju brzdy. Tak údajne je potrebné vymeniť zadné kotúče. Výmena cca 260 eur. Menil ste už niekto zadne kotúče a  aku značku. Mne sa zdá ta cena +/- 260 eur dosť veľka. Kotúče som zatial vymenit nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdy mi také pískají, v podstatě skoro hned od nového auta. Dále i velmi korodují, celkově bych řekl, že to je odpad. Někde tady na foru jsem četl, že tyto nekvalitní komponenty montují stále, takže to ani neřeším, nebudu ztrácet čas s reklamací, kdy po dohadech i kdyby reklamaci uznali, tak mi tam namontují ty stejné šmejdy. Doporučil bych buď neřešit, nebo zkusit jiné kotouče a destičky než origo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadné kotúče nielen, že hrdzavejú, ale sa na nich robia aj drážky spolu s platničkami. To je známy jav a nie len na škodovkách. Pokiaľ auto jazdí  nezaťažené, s jedným, dvoma osobami, tak je to úplne normálne. To Vám povie každý technik aj na STK. Cena 260 EUR je vysoká. Kotúč 40,- EUR/ks, Platničky 40,- EUR sada + robota. Na Rapidke som menil všetky kotúče aj platničky za  390,- EUR v AS.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pre občasné pískanie to nerieš. To sa stáva pri nevhodnej kombinácii kotúča s dostičkami.

Skúsený predajcovia pri nákupe druhovýroby ti aj povedia, ktoré kombinácia značiek píska.

Ak je to občas, to pri scale zažíva asi väčšina z nás. A isto by som to za 260eur nemenil.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kdysi koupil na S2 ty nejlacinější kotouče a nejlacinější desky. Absolutně bez problémů. 

Kotouče kolem 300 a destičky 500. Nebo tak nějak. 

Pískání žádné, brzdění v poho. 

Nájezd ok. 

Už bych do drahých nerval prachy!

Pískat a vydírat se můžou i ty nejdražší. 

Je to "jen" kus železa a "nějaká" směs na destičkách. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne to posledne dni piska riadne. Po umyti to stichlo, ale ja to uz tipujem na vymenu. 81k a povodne platnicky. Pred zimou som pozeral, ze este zimu daju s rezervou. Ja mam dlhe trate a ak daky somar nevleti predo mna na dialnici, tak za 100km jazdu ich pouzijem tak 10-15x.

Cez vikend davam letne a uvidime stav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to taky píská, jak kdyby přijížděl vlak. Ale jen při lehkém dobrzďování. To je jediná věc, co mě na tom autě zatím štve. Vždycky ty pořádně prošlápnu za rychlejší jízdy, ale druhý den na novo. Řešil jsem to chvíli po koupi (pískání i rýhy v kotoučích), údajně nečistota, že by mi to vyčistili, když si to zaplatím, ale že to může pak dělat zase. Vykašlal jsem se na to, protože všechny Scaly, co stály v salonu, měly rýhy na kotoučích, takže očividně kvalita materiálu. To samo Kamiq.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jednou na starším autě povoloval třmeny, tak se mi trochu maziva (už nevím co, WD nebo nějaký olej ve spreji) dostal na desky. Vím, že se to nesmí, bla bla bla...!!!

Ale od té doby bylo po pískání. Nafurt.

A brzdilo to normálně. Žádný menší brzdný účinek. Dokonce mi to tenkrát na stk známej zkoušel. 

 

Pak jsem to jednou udělal i kolegovi kterému též hodně pískali (to už bylo schválně)  a také měl pokoj. 

 

Nikomu to neradím. Brzdy se "mazat" nesmí! 

 

Edit: ale teď koukám, že tsn liqui moly je na bázi plastického maziva. *Odstraňuje skřípavé zvuky, které vznikají mezi brzdovými pístky případně dosedacími plochami a brzdovými destičkami..."

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje kotouče Scala 18tis.km

 

635BDBC3-AE1E-4284-88FF-585A27ED686C.jpeg
 

ADD46B13-61DE-4A11-BCFD-5087C6BF4428.jpeg

 

Kamiq 11tis.km

 

2C8D10DC-B3CE-4170-B4FF-10DF438F888B.jpeg
 

110209EB-4672-45EC-8F9E-E879C44352F4.jpeg


Oboje 2020, všimněte si struktury předních kotoučů. 
Scala brzdění v pohodě, Kamiq každý ráno na ručku přilepená deska a rána jak povolí a při brzdění za jízdy zvuk jako když se týden nejelo a obrušují se. Toho si všimla i žena a to je co říct.
Už jsem si tak nějak zvykl.

Editováno: , autor: Dodi 15
Text, foto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Zadne brzdové kotúče

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...