Přejít na obsah

Porucha spínače ventilátor + AC klima


MikiKo

Doporučené příspěvky

Zdravím,

mám takový malý problém, i když s rostoucí teplotou venku a plánovanou cestou do Chorvatska se stává větším. :). Takže symptomy: Když zapnu klimu, tak jede pouze v pozici ventilátoru 1, ovšem ventilátor se netočí. Při přepnutí do polohy 2 a výš se roztočí ventilátor, ale vypne se klima :-(. Aby toho nebylo málo, tak občas (ovšem méně a méně často) vše funguje jak má.

Nevím, zda je to čistě v tom přepínači? Nemáte někdo nafocené nebo návod jak se k němu dostat? Já se dostal, řekl bych tak na půl cesty a dál jsem si netroufl. Kdybych ho měl v ruce, tak bych si ho proměřil. Možná by to mohl být jen špatně nasazený nějaký konektor či uvolněný drátek. No nevím, co vy?

Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JAKÝ ventilátor se netoci? jako uvnitř auta, nebo ten venku na klima chladič?

TEN vnitřní. Tj. Po zapnutí do polohy 1 se spustí klimatizace a venkovní ventilátor, ovšem vnitřní ofukový ne. Po přepnutí do polohy 2 a výše se vypne klima i venkovní ventilátor a spustí se ventilátor vnitřní.

Editováno: , autor: MikiKo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdepodobne vadný kontakt alebo vadný odpor medzi pinom 2 a 3 na predradnom odpore ventilátoru. Z pozície 1 ventilátoru sa napája aj ovládanie klímy a keď prepneš na pozíciu dva tak ventilátor sa točí ale práve cez ten odpor alebo pin prerušený sa nenapája ovládanie klímy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdepodobne vadný kontakt alebo vadný odpor medzi pinom 2 a 3 na predradnom odpore ventilátoru. Z pozície 1 ventilátoru sa napája aj ovládanie klímy a keď prepneš na pozíciu dva tak ventilátor sa točí ale práve cez ten odpor alebo pin prerušený sa nenapája ovládanie klímy

Super už jsem tu o tom našel diskuzi ve které měl borec (v roce 2006) podobný příznaky jako já a výměna toho odporu mu pomohla. Zítra prohmatám kontakty a když to nepomůže, tak kde se dá koupit a kolik za něj? Nevíš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...