Přejít na obsah

Solidní servis a starší díly


skoda user

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl jsem Vás požádat, zda víte o nějakém solidním servisu v Praze, kde by mi kvalitně a za přiměřenou cenu opravili octávku ze starších dílů.

Jde mi o to, že se servisy nemám příliš dobré zkušenosti a tohle bude větší oprava.

Stalo se totiž, že mě nabourala paní ze strany a mám promáčknutou celou pravou stranu (přední pravé dveře, zadní pravé dveře, zadní nárazník) a pojišťovna nechce zaplatit opravu z nových dílů, kvůli amortizaci. Spočítali mi to, že bych zaplatil 50 procent z ceny nových dílů a tak, ačkoli jsem poškozený a ne viník, musím opravu zajistit ze starších dílů.

Poradíte mi prosím? A jaké máte vy zkušenosti s plněním pojišťoven vs. amortizací?

Díky moc

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se jen pridam k tematu, protoze delam pro Allianz, ze treba takova Kooperativa (moje "oblibena") amortizuje jiz 50% pro 7lete auto, nevim kde zacinaji s temi 50% procenty ale u nas je to tak ze 6let stare auto = zaplatime ti 100% ceny z novych dilu takze nulova amortizace a nasledujici roky jsou po (ted nechci lhat musel bych zeptat presneji) 5 ci 10% amortizace (spis tech 10%), ale jinak likvidator kazde pojistovny by mel ohodnotit skodu a rict kolik ti vyplati (muzes brat v uvahu i posudek policie pokud pri havarii byla) a nebo jen vlastni. Ale tak ci onak by ti mela dat nejakou castku urcenou likvidatore a je jen na tobe jestli si to nechas vyplatit na ruku a sezenes si levnejsi nahradni dily a nebo to pak das do servisu (autorizovaneho) a oni ti reknou napr. oprava bude stat 40 000,- a pojistovna ti dle stari auta zaplati opravu i s amortizaci napr. treba Kooperativa mi dala z castky 40 000,- cca 22 000,- takze sem si musel doplacet ze sveho.

Je to pakarna ale zase na druhou stranu se na divejte i z pohledu pojistovny, ktera nebude dotovat starsi auta, ovsem pak uz je to jen na tom jak solidni je pojistovna a jeji kriteria.

Doporucuji si udelat havarijni a mate klid v dusi o sveho plechoveho milacka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a díky všem za reakce. Ta pojišťovna viníka je Allianz, ale myslím, že podobné by to bylo u kterékoli jiné pojišťovny.

Já chápu jejich argumenty, že těžko budou platit nové díly na 10 let staré auto, takže s tím problém nemám. Jen je to hloupý, že si to člověk nezaviní a má s tím tolik starostí.

Takže teď fakt už jen sháním servis, kde mi to opraví za rozumnou cenu v dobré kvalitě ze starších dílů.

Jinak já se spíše přikláním k tomu, že si nechám vystavit fakturu. Ono totiž rozpočtem by se klidně mohlo stát, že mi dají nějaku částku, která pak nebude na opravu stačit. A to bych nerad. Ale zkusím se zeptat kolik ta oprava přibližně může stát a kolik by mi pojišťovna dala na ruku.

No a když už tady někdo zmínil havarijko, tak by mě zajímalo, jak jste na tom vy. Mě by havarijko stálo ročně ještě dalších 10 tisíc na 10 let starou octávku, tak jsem do toho nešel. Ale možná to ještě přehodnotím :)

A co povinné ručení? U koho máte? Dá se zde udělat nějaká anketa? Nebo už dokonce existuje? Bylo by to zajímavé, ne?

Já mám povinné ručení o ČP za cca 10.000,- ročně a mám Octavia combi 1.9 TDI, 66 kW, stáří 10 let, najeto 230.000

Jak jste na tom vy?

Díky.

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 let je 10let, ovsem pak by to vicemene odpovidalo, do 6ti let 100% a za kazdy dalsi rok tech 10% dolu.

Jinak s tebou souhlasim ze si sam nezavinis a jeste platis, je to pakarna a proto je dobre mit havarku pokud nedisponujes hodne penezi.

Co se tyce te havarky myslim ze se dostanem nize s pojistkou u Allianz, jen pro priklad delal jsem ted matce na SuperB navrh (ma u Generalli) a vyslo mi to na 14 000,- a to auto je drazsi nez OI, takze u tebe bych to videl tak kolem 7 000,- rocne, ale to by chtelo probrat a pobavit se o detailech. Nevim jak je tomu v jinych regionech ale u nas v Brne mame noveho reditele co prisel z CB a s cenami pojistek ted neni problem udelat adekvatni konkurecni nabidku a o penezich a slevach se da bavit, ale to je vsechno na domluve a serioznosti pojistovaku, protoze ti hlavne delaji jmeno Pojistovny.

Jinak ja mam u nas u Allianz PR a na havarku se chystam akorat si musim dat doporadku strechu protoze ma poskozeny lak.

Havarijni pojisteni = klid v dusi a usetreni penez hlavne proti vlastni blbosti ci vandalismu a nebo nedejbuh odcizeni, to je pak k nezaplaceni, navic treba pro lidi co maji auto na leasing (kdyz vam ho ukradnou, platite ale nic nemate ... paradox)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj a díky všem za reakce. Ta pojišťovna viníka je Allianz, ale myslím, že podobné by to bylo u kterékoli jiné pojišťovny.

Já chápu jejich argumenty, že těžko budou platit nové díly na 10 let staré auto, takže s tím problém nemám. Jen je to hloupý, že si to člověk nezaviní a má s tím tolik starostí.

Takže teď fakt už jen sháním servis, kde mi to opraví za rozumnou cenu v dobré kvalitě ze starších dílů.

Jinak já se spíše přikláním k tomu, že si nechám vystavit fakturu. Ono totiž rozpočtem by se klidně mohlo stát, že mi dají nějaku částku, která pak nebude na opravu stačit. A to bych nerad. Ale zkusím se zeptat kolik ta oprava přibližně může stát a kolik by mi pojišťovna dala na ruku.

No a když už tady někdo zmínil havarijko, tak by mě zajímalo, jak jste na tom vy. Mě by havarijko stálo ročně ještě dalších 10 tisíc na 10 let starou octávku, tak jsem do toho nešel. Ale možná to ještě přehodnotím :)

A co povinné ručení? U koho máte? Dá se zde udělat nějaká anketa? Nebo už dokonce existuje? Bylo by to zajímavé, ne?

Já mám povinné ručení o ČP za cca 10.000,- ročně a mám Octavia combi 1.9 TDI, 66 kW, stáří 10 let, najeto 230.000

Jak jste na tom vy?

Díky.

Michal

Koukam ty platis 10 000,- JEN ZA PR ? to je ranec ale, pokud ovsem nehavarujes kazdy mesic to by pak odpovidalo (malusy, minusove bonusy) ja mam pojistne za rok u PR (limity 50/50, statem minimalni jsou 18/35) + pojisteni celniho + assistenc PLUS (navysene limity oproti klasicke) za cca 7 000,-

To te CP dobre zdima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to havarijni je take zapeklita vec vetsinou tam mas spoluucast treba ja mam 10 procent na min 10 000 takze mi ted nekdo rozbil zadni sklo a to stoji 3000kc takze jsem si to musel platit sam kdyby to stalo 10 100kc tak mi daji 100kc takze vzdycky je na tom clovek tratnej kdyz by mi to nekdo delal kazdy mesic tak to nikoho nezajima da se platit aby zaplatily plnou cenu ale to by se clovek nemusel doplatit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to havarijni je take zapeklita vec vetsinou tam mas spoluucast treba ja mam 10 procent na min 10 000 takze mi ted nekdo rozbil zadni sklo a to stoji 3000kc takze jsem si to musel platit sam kdyby to stalo 10 100kc tak mi daji 100kc takze vzdycky je na tom clovek tratnej kdyz by mi to nekdo delal kazdy mesic tak to nikoho nezajima da se platit aby zaplatily plnou cenu ale to by se clovek nemusel doplatit

Spoluucast je zapeklita vec ale muzes si ji prizpusobit, u nas ji muzes mit od 5% (Allianz), ale berte to i z druhe stany, vam jako pojistovne by se chtelo platit kazdy skrabanec ci rozbite sklo ? To by pojistovny mohli byt rovnou socialni zarizeni.

Tak ci onak si zase nadruhou stranu vemte fakt, ze nekoho nabourate (a nemusi to byt umyslne :) ) a skoda vznikne radove v 50-70 000,- a vezte ze tech cca 10 000,- rocne co si zaplatite na havarce se vam mnohonasobne vrati, a podobnych "tukancu" nemusite mit za rok jen jednou.

Co se tyce polovicnich cen, samozrejme se da na slevach hodne srazit, a o bonusech se da hovorit je to jenom o pristupu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Věřte nebo ne, já platím povinné u Triglav 3.322,- nebo tak nějak, limit 50/50, samozřejmě s maximálním bonusem (vzorný řidič lol ), teď jsem si připlatil 500,- na pojištění skla (limit 5.000,-). Uvažuju i o havarijním, loňská nabídka na 180.000,- za směšných 3.276,- se spoluúčastí 3.000,- takže tak. Upozorňuju - nejsem jejich agent, ale docela jsem k nim přilnul lol .

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je jasne, ze pojistovny budou hrat hlavne na ceny, ale pak se postrada vicemene to zasadni a to proc si vubec neco pojistujeme a to je kvalita a rychlost, ale i tohle je diskutabilni vzhledem k agentum, kteri pro urcite pojistovny pracuji (dobre ci spatne = spatne jmeno pojistovny).

Co se tyce PR tam uz se da nalakat jedine kvalitou asistencnich sluzeb nebo urcitych bonusu at uz v podobe balicku pripojisteni nebo mensich peneznich ulev (ne ale takovych jako lze u havarky), proto je dobre se divat jak velke limity nabizeji a zjistit si kvalitu sluzeb (zkusenosti jinych treba), protoze dnes vam nabidne "levne PR" kde kdo ale pak kdyz ma plnit je to jina sranda ...

Jenom jedna takova "kuriozni" momentka, kdy jedna osoba byla pojistena u mene zname pojistovny (nazev nevim, ale nebyla to svetove znama pojistovna) a kdyz se ji stala havarka v cizine, zadrzeli ji na den na policii z toho duvodu, ze jim jeji pojistovna nebyla vubec povedoma a potrebovali si ji overit. Docela jsem se zasmal jak kuriozni (jak pro koho) muze byt takovahle vec a problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda Michale, platit 10000 PR u takovýho auta je šílenství....co tě mělo jít k nejdražší ČP ???

Wüstenrot ti dá PR za polovinu !

Leda ve snu a/nebo musíš bydlet v tom největším zapadákově. Schválně jsem si nechal spočítat PR u několika pojišťoven a nebudeš mi věřit, věšinou se jednalo o tak zanedbatelné rozdíly v ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Leda ve snu a/nebo musíš bydlet v tom největším zapadákově. Schválně jsem si nechal spočítat PR u několika pojišťoven a nebudeš mi věřit, věšinou se jednalo o tak zanedbatelné rozdíly v ceně.

Tak to se mi asi tenhle kalkurátor (už nějak ten rok) na netu zdá:

Pojištění - Pojistné limity - Roční splátka - Při sjednání online

Wüstenrot - 70/70 - 4.800,- Kč - 4.320,- Kč (6164,-)

Česká poj. - 100/100 - 8.190,- Kč - 8.190,- Kč (10237,-)

Dělal jsem to na 1,9TDI 66kW 10let stáří a jelikož další podrobnosti nemám, tak jsem tam lupnul svý město (73000 ob. , Střední čechy- né každý je z Prahy) a svůj bonus. Bonus "0" je v závorce.

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ali, pojistne kalkulatory jsou hodne obecne, a vetsinou podrobnejsi navrh pojistky vyjde nekdy i mnohem levneji.

Jinak pokud byste nekdo chtel udelat navrh pojisteni (Allianz) PR i Havarky, napiste mi a ja vam ho bezplatne udelam DETAILNE, a komu by se libil a je z Brna ci jeho okoli (nebo i z Jihomoravskeho kraje) muzu udelat i smlouvu.

Editováno: , autor: Zdenal C.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ali, pojistne kalkulatory jsou hodne obecne, a vetsinou podrobnejsi navrh pojistky vyjde nekdy i mnohem levneji.

ok, beru.

Před lety jsem díky "kalkulátorům" pojistil auto odost levněji u Triglavu vs Generali (i když jsem s Generali jednal osobně atvrdili mi, že se níž jít nedá ) a 66kW tdi je zas levnější u Wüstenrotu než u kupř. Allianz atp, protože Wüstenrot jako jedíná pojišťovna (třeba je to už i trochu jinak) pojišťuje na výkon motoru oproti obsahu u ostatních. To jsou zkušenosti, alespoň v minulosti ověřené...

Ale tohle by mělo jít asi do ouplně jinýho tématu ! Každopádně je zbytečné platit za 66kW motor 10000.- PR...to snad Michal musí bourat každej tejden :rolleyes:

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...