Přejít na obsah

1.8 20V AGN


djtwenty

Doporučené příspěvky

Zdravim s dotazem,

Mám motor 1.8 20V AGN '97, čili hliníkový sání a mám kamaráda co prodává z bouračky 1.8 20V s plastovym sánim.

Koukal sem, že rozdíl by měl bejt akorád v samotnym sání, váze vzduchu, zapalovacích kabelech, airboxu....

Nevim jak je to z řídicí jednotkou a se škrtící klapkou.

Ví ještě někdo co dalšího je tam jinak oproti starý verzy?...a má smysl se do toho pouštět?...pokud by to byli jenom tydle díly, tak to klidně předělám, bo bych je měl asi za pár kaček...

Vim sice že turbo z toho rozhodně neudělám, ale ta novější verze má snad lepší průběh točivýho momentu a možná i malinko menší spotřebu.

Předem díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud teda já vím (pouze vyčteno ne osobní zkušenost) tak Octavia neměla na 1,8 nikdy proměnné sání.

Ta nová verze 1,8 se liší průměrem sacího potrubí. Původní bylo moc tlusté - proto v nízkých otáčkách docházelo k víření v potrubí, malá hltnost a od spodu byl motor línej.

U novějšího je potrubí tenčí (nový kryt a airbox jsou nepodstatné) a proto jde motor líp od spodu, délka potrubí je ale stále neměnná. Co jsme zatím viděl potrubí je stále hliník.

Ale k věci, myslím že takovej rozdíl to nebude aby to stálo za ty prachy a dřinu. Jel jsem s původní 1,8 a u mě dobrý ;) vaz to sice od spodu neláme ale pak to pelášilo krásně a tiše. A ani spotřeba nebyla tak strašná

rozdíl v průměru sání je myslím vidět i z fotek.

post-6887-1216205181_thumb.jpg

post-6887-1216205187_thumb.jpg

Editováno: , autor: KarlosTDi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Soudruzi z Audi by se asi hodně divili jakou že "prasárnu" to vymysleli, moc tlusté potrubí ve kterém se to víří, hm, tak to je hukot. 1.8 20V 92 kW AGN MR98 a novější byly osazovány sáním s proměnnou délkou kanálu (pomáhá dynamickému přeplňování), které je plastové. Výsledkem bylo zvýšení točivého momentu v nižších otáčkách a zlepšení jeho průběhu v otáčkách vyšších spolu s výkonem. Zároveň se zlepšila plynulost chodu motoru při změnách otáček. Kromě jiného se od staré verze liší vstřikovacími ventily, škrtící klapkou, váhou vzduchu, jiným časováním sacích ventilů a samozřejmě řídící jednotkou - takže když měnit, tak rovnou celý motor. Bližší popis viz. učební pomůcka Škoda č. 23 strana 31. Jinak ne že by se o tomto motoru na fóru už nepsalo dost a dost....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předně díky moc za reakce, už sem myslel že nikdo nic :)

Je pravda, že o tomdle motoru tady na foru bylo napsano hodně, taky sem zkoušel nejdřív hledat, ale většinou se to dycky týká škubání a cukání, nebo váhy vzduchu a podobně, ale popis rozdílů mezi motory sem nikde nenašel...

Zatim o tom pouze přemýšlim a hlavně ptám se co a jak je....ale celej motor by se mi měnit nechtělo :)

Škrticí klapku totiž vyměnit musim(VAG křičí že je chorá), váhu budu měnit taky, řidicí jednotku do novějšího modelu motoru bych taky sehnal a nebo mě napadlo zkusit přehrát soft ve starý (pokud to de).

Bohužel vstřikovací ventily by se pořídit musely asi nový....a jiný časování ventilů zajišťuje řidicí jednotka ne?

Pike: moh bych poprosit poslat scan nebo fotky těch stránek z tý příručky Škoda?

..bohužel sem nikde nenašel schémata ani popis rozdílů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Časování ventilů zajišťuje především vačkový hřídel, který je v obou modifikacích jiný. Řídící jednotka pouze dává příkaz ke změně času sání v závislosti na zatížení a otáčkách motoru, ale úhly jsou pevně dány vačkovou hřídelí. V příloze jsou lehce popsány změny nového typu.

1.8_MR98.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...