Přejít na obsah

Sportovní podvozek


Arts

Doporučené příspěvky

no tak brázdit naše okresky na podvozku od JOMu to je vlastně sebevražda.. nemá smysl investovat do stavitelnýho podvozku za nějakých 6000, nic to nevydrží.. radši chvili šetřit a koupit od kw nebo hr, nebo weitec...

 

Na druhou stranu je pevný JOM lepší varianta než snížené pružiny o více jak 40mm. Obecně bych ale JOM nedoporučoval díky vysokému počtu reklamací. Doporučil bych jako alternativu TA Technix. Jsou cenově o malinko dražší, ale kvalitou mnohem dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahojte,

nikde jsem odpověď na svou otázku nenašel, proto zakládám nové téma...

Strašně mi vadí, že moje auto (FII před FL) je strašně měkké. Skáče jak terenkoza a o naklánění v zatáčkách nemluvě. 

Poradíte mi prosím, čím docílit, aby auto bylo tužší? Stačí pružiny?

Na zimu mám kola 185/65/15 a na léto 195/55/15, ale teď už na léto budu pořizovat kola z monte carla 16".

Pokud už téma je, a já jen nenašel, tak se omlouvám... Vesměs o tom mluvíte strašně okrajově, ale já bych potřeboval i poradit, jaké ty pružiny popřípadě použít. 

Děkuju ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak dáš tvrdší podvozok, nie je isté, že nebude skákať ešte viac. Fabia má zadnú nápravu dosť primitívnu, od športového podvozku by som žiadne zázraky nečakal.
Upresním to. Kým budeš jazdiť na kvalitnej vozovke, športový podvozok bude určite lepšie držať, auto sa bude menej nakláňať, ale po tom, čo som si s Fabiou zajazdil aj na okruhu, viem že hlavnou slabinou podvozku nie je jeho mäkkosť, ale skákajúca zadná náprava. Viem to, lebo napriek sériovému podvozku som išiel v zákrutách takými rýchlosťami, že som si nemyslel, že to Fabia zvládne, a tie rýchlosti boli aspoň o polovicu vyššie, ako som si pôvodne myslel, že by mohli byť limity môjho auta. Bol som naozaj príjemne prekvapený
Problém je ale na nekvalitných vozovkách. Ak je iba jedna nerovnosť, tú zvládne Fabka v pohode, lebo zadok síce trochu pláva, ale chytí sa. Problém nastáva, keď tých nerovností v zákrute je viac za sebou, nedajbože sú na oboch stranách. Potom zadné kolesá skáču a sú viac vo vzduchu ako na vozovke. Vtedy ten podvozok Fabie nemám rád, ale viem, že tvrdším podvozkom by som si moc nepomohol, lebo by to skákalo ďalej, len by to bolo ešte k tomu aj tvrdé a na bežné jazdenie úplne nepohodlné.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 12. 12. 2013 na 8:22, Holys napsal:

Ahojte,

nikde jsem odpověď na svou otázku nenašel, proto zakládám nové téma...

Strašně mi vadí, že moje auto (FII před FL) je strašně měkké. Skáče jak terenkoza a o naklánění v zatáčkách nemluvě. 

Poradíte mi prosím, čím docílit, aby auto bylo tužší? Stačí pružiny?

Na zimu mám kola 185/65/15 a na léto 195/55/15, ale teď už na léto budu pořizovat kola z monte carla 16".

Pokud už téma je, a já jen nenašel, tak se omlouvám... Vesměs o tom mluvíte strašně okrajově, ale já bych potřeboval i poradit, jaké ty pružiny popřípadě použít. 

Děkuju ;)

 

Už jen tim použitím větších kol auto stvrdne. Sportovní pružiny jsou víceméně na krásu, protože kombinují sériové tlumiče. Obecně nejlepší variantou jak to řešit je sportovní podvozek: https://tatechnix.cz/11159-fabia s nižším snížením. Auto reálně moc nesedne, ale reakce na povrch jsou přesnější. Pokud to chceš opravdu na jízdu tak vynech i stavik, kterej je těžší a tvrdší než sportovní podvozky.

Editováno: , autor: Martinro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

ahojte,potrebujem poradit,mam moznost kupit podvozok z fabie ii rs combi,teda pruziny a tlmice na moju fabiu ii comb facelifti,chcem vediet ci je potrebne nieco menit,dokupovat a kolko by taka vymena stala cca v skodovke dakujem pekne,ci to uz niekto skusal

A jedna vec ci je potrebne urobit zapis do TP pripadne ako nato dakujem

Editováno: , autor: ifkoo1131
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...