Přejít na obsah

Tvrdost podvozku u Enyaq 80x


snek44

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

mám Enyaq ve verzi 80x, bez příplatkového adaptivního podvozku DCC, a podvozek mi přijde extrémě tvrdý a nepohodlný  - na výmolech odskakuje a hlavně na zadních sedadlech jsou to opravdu velmi nepříjemné rány. Na zkoušku jsem si přesedl do půjčeného Karoqu, a to co v Karoqu příjemně zhoupne, Enyaq nezapruží ani trochu a bouchne do zad.

 

Máte někdo podobnou zkušenost? Dá se to nějak řešit - změnit nastavení nebo vyměnit nějaké komponenty?

 

Kola jsem kvůli co nejvyššímu komfortu volil co nejmenší - 19”, profil je jediný možný na tuto verzi - vpředu 235/55, vzadu 255/50. Pneu mám letní Hankook a zimní Pirelli Scorp Winter, nezaznamenal jsem žádný rozdíl při přezutí na zimní.

 

Jsem z toho dost zklamaný a při každé jízdě si kladu otázku, že to nemůže být normální a mám chuť auto vyměnit za něco jiného, jen kvůli tomuto, jinak skvělé auto a na hladkých silnicích paráda - těch je však bohužel u nás celkem málo :)

 

Předem díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nech si zkontrolovat (nebo se sám koukni), jestli tam nemáš zapomenuté přepravní podložky na tlumičích. S nimi auto nepropruží, ale na hrbolech cítíš a slyšíš tupé rány, jako by ti někdo mlátit kladivem do podvozku...

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel, je to nepochopitelné, ale stává se to (mám osobní zkušenost, ale já auto otočil zpátky do salonu po přejetí prvního kanálu) 🤯

Podle popisu z prvního postu (extrémě tvrdý a nepohodlný  - na výmolech odskakuje a hlavně na zadních sedadlech jsou to opravdu velmi nepříjemné rány) je tohle opravdu velmi pravděpodobná příčina.

Níže foto zde z fóra, ty růžové podložky tam být nesmí!

podlozky.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 28. 12. 2023 na 23:06, snek44 napsal:

Zdravím,

 

mám Enyaq ve verzi 80x, bez příplatkového adaptivního podvozku DCC, a podvozek mi přijde extrémě tvrdý a nepohodlný  - na výmolech odskakuje a hlavně na zadních sedadlech jsou to opravdu velmi nepříjemné rány. Na zkoušku jsem si přesedl do půjčeného Karoqu, a to co v Karoqu příjemně zhoupne, Enyaq nezapruží ani trochu a bouchne do zad.

 

Máte někdo podobnou zkušenost? Dá se to nějak řešit - změnit nastavení nebo vyměnit nějaké komponenty?

 

Kola jsem kvůli co nejvyššímu komfortu volil co nejmenší - 19”, profil je jediný možný na tuto verzi - vpředu 235/55, vzadu 255/50. Pneu mám letní Hankook a zimní Pirelli Scorp Winter, nezaznamenal jsem žádný rozdíl při přezutí na zimní.

 

Jsem z toho dost zklamaný a při každé jízdě si kladu otázku, že to nemůže být normální a mám chuť auto vyměnit za něco jiného, jen kvůli tomuto, jinak skvělé auto a na hladkých silnicích paráda - těch je však bohužel u nás celkem málo :)

 

Předem díky!

Čím to bylo ??? Přišlo se na to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám bez DCC a je to tvrdší, na rozbité silnici nic moc, ale jinak to jde, asi bych připlatil příště u Enyaq za DCC. Ziam 19 a léto 20. Na Kodiaqu mám a nepoužívám ho. Tam mám zima 18 a léto 20 a vše jezdím na normal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky všem za odpovědi!

 

Byl jsem s tím v servisu, přepravní podložky tam nechané nejsou a je to prý standartní nastavení takto tvrdší podvozek (u varianty bez DCC). Nemám bohužel srovnání, v DCC jsem nejel.

 

Tlak v pneu mám na doporučených 2.7baru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...