Přejít na obsah

Napájení ISO konektoru


Doporučené příspěvky

Zdravím.Potřebuji poradit.Koupil jsem si radio a nevím jak zapojit iso konektor pro napájení anteny.V octávii mám originál zapojení iso konektoru,ale na novém rádiu je zapojení k elektrické anténě na jiném pinu (č5).Jde mi o to aby se napájel i zesilovač co je pro anténu.

Zde jsou pozice jak to je zapojené v rádiu.

P1....nezapojeno

P2....nezapojeno

P3....nezapojeno

P4....trvalé napájení

P5....k elektrické anténě

P6....nezapojeno

P7....k spínačce

P8.... zem

A tady je zapojení v octavii.

P1....modrobílý drátek

P2....nezapojeno

P3....nezapojeno

P4....červeno-bilý

P5....nezapojeno

P6....modro-šedý

P7....červeno-žlutý

P8....hnědý

vše mám zapojené jen nevím jak mám napájet zesilovač v anténě... :help:

post-2132-1223571944_thumb.jpg

post-2132-1223571955_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...kabel od zesilovače dáš na pozici č.5 v ISO konektoru auta...tak aby byl proti modrému kabelu z ISO konektoru autorádia...taky pozice č.5...nic složitého....

tak jak píšeš stačí propojit modrý na rádiu s modro-šedým co je v autě.Já myslel,že je to regulace podsvětlení autorádia,ale nikde jsem nenašel kabel co vede k anténě,tak mám asi

aktivní anténou, jinak řečeno anténou s předzesilovačem napájeným přímo ze signálního kabelu - tedy koaxiálu ? Tak kam potom zapojit ten modrý co je na adaptéru pro fantómové napájení antény.

Editováno: , autor: galaher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som podobny problem na svoim radiu. Vzhladom na to ze trochu rozumiem elektronice tak prepoil som 12 V z konektora (napajanie fantomovej anteny) vo vnutrii radia priamo na antenny vystup cez tlumivku na malom feritovom jadre. Tak aby ferit bol co najblizsie k antenovej zdierke. Ale najprv treba skontrolovat ci vystup na antenu z radia je oddeleny cez kondik. Pokial to neje tak treba tam priradit volaku malu keramicku kapacitu radovo 10 - 100 pF az za ten bod pripojit napajanie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na horním obr. máš 5. na ISO konektoru volnou tak na co jsi připojil ?

Vašo...máš pravdu na horním obrázku je pozice 5 na konektoru od auta ještě prázdná,ale na konektoru od rádia je na 5 veden modrý drát,který se má připojit podle návodu na ovládání el.antény.Tak jsem koupil fantomové napájení a na tu 5 co byla prázdná jsem ho napojil,takže po spojení iso konektoru do sebe se propojilo ovládání el.antény s adapterem pro fantomové napájení antény.Kua jsem se do těch drátů nějak zamotal.... :D ,ale i když jsem tam naměřil 8,5V tak příjem rádia je dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...
  • o 1 rok později...

Zdravím mam radio Pioneer MVH-170UI...

problem 1) nemám to nastavene aby se mi zapinalo a vypinalo kličkem ale po par dnech když auto stojí na dvoře a nejezdím s ním tak se mi radio samo zapne a vybijí mi baterii, už se mi dvakrat stalo že sem po par dnech přišel a že nastartuju a baterka vybita a radio hralo. muže mi někdo poradit kde mám chybu? takle vypada zapojení v konektoru viz obrazek 1  http://postimg.org/image/k5rcvkh1n/   

 

 

problem 2) jak zapojit aby mi to automaticky zapinalo a vypinalo zapnutím a vypnutím klíčku? mame doma ještě jednu octavii a tam je radio Sony Xploid (nevím přesně jakej typ) a tam je to zapojene aby se to zapinalo a vypinalo kličkem a tam je to zapojene takto viz obrazek 2 http://postimg.org/image/q3srminil/

 

Jsem lajk na tohle :) díky za opodvědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na rádio je poistka 42 alebo 37, neviem presne, ale pozri v návode na obsluhu. Tam treba prehodiť napájanie rádia. Bude hrať už po pootočení kľúča v zapalovaní. Ak sa to tam nedá, pripoj rádio na vyhrievanie zadného skla, a bude hrať len pri zapnutom kľúči - pre mňa dosť nepraktické. Možno máš prehodené napájanie rádia s napájaním pamäte. 

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pojistkou to není ale přehodil sem ty piny a ted to hraje už po otočení klíčku a vypne to poi vypnutí klíčku..ale v te druhe octavce to hraje když zapnu klíček už ale vypne se to až když klíček vyndam ze zapalovaní takže to hraje i s vypnutym klíčkem..ještě to musím nějak zkusit, ale díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...