Přejít na obsah

Rasismus?


carlos

Doporučené příspěvky

Moc hezky napsaný otevřený dopis Langrovi

Pane ministře,

mám dva syny, je mi 45 let. Bydlím ve vesnici u Teplic. Nemám ve svém

okolí žádnou romskou rodinu. Jsem šťastná, že nemusím žít v beznaději jako obyvatelé Janova. V roce 1989 jsem byla na všech demonstracích v Teplicích a v Praze a moc jsem si přála demokracii a svobodu. To, co se teď tady na severu děje je horší než tenkrát.

Svoboda jednoho nekončí tam, kde začíná svoboda druhého. Policie

chrání (s´prominutím) grázly před slušnými lidmi.

Copak je to nesplnitelný sen - chci, aby ten, kdo nechce pracovat,

klidně umřel hlady.

Ten, kdo si zničí byt, uřízne topení, ať zmrzne. Co se stane mě a mým

dětem jestliže:

Nebudeme pracovat.

Nebudeme platit nájem.

Budeme na romy vykřikovat rasistická hesla.

Budeme kolem sebe dělat bordel a ničit své okolí.

Budeme obtěžovat romské rodiny hlukem, smradem.

Budeme krást.

Uřízneme si topení a rozbijeme okna.

My - budeme bezdomovci, chcípající hlady. Vyčíslí nám dluhy za

zničený byt a na krku budeme mít trestní oznámení za hanobení té jejich slavné rasy.

A budeme se za vše stydět.

Oni - tmaví a ukřičení - dostanou nový byt, sociální dávky, nové

zařízení bytu a ochranu policie. A budou vykřikovat, jak pro ně stát nic nedělá.

Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky

pro postižené, lůžka pro staré a nemocné. Kolik peněz z naší práce

stojí taková "normální romská rodina"? Nestydíte se, páni a dámy tam "nahoře", kdo o nich rozhodujete? Kdo Vám dal právo určit, že z mých daní budu živit dvě cigáňata a soused od vedle si bude shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna?

Asi tedy jsem rasista. Tohle už přeci není možné !!!! Cítím obrovský

vztek a beznaděj. Proč jsem vlastně tenkrát chtěla tu demokracii a

svobodu? Aby se ti, kteří poctivě pracují a žijí měli dobře. Čeho jsem já a mě podobní dosáhla? Ti, kdo poctivě pracují a žijí, živí líné, sprosté a primitivní prasata a ještě se bojí, aby jim nebylo vyčteno , že je živí špatně!

Příští volby jsou pro mě jasné - DS, Národní odpor, kdokoliv, kdo

s tímhle "bordelem" tady zatočí. Ano, budu volit i neonacisty. A píšu to s

plným vědomím odpovědnosti za tuto mou volbu. Před rokem 1989 byli utlačováni lidé za své názory, ale dnes jsou utlačováni za to, že chtějí pracovat a žít slušně.

Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany. Dnes chrání ty,

co by měla sama trestat a zavírat.

Je mi z té naší slavné demokratické společnosti a z našich

"nerasistických" politiků na zvracení!

Na další shromáždění v Litvínově pojedeme. Já, manžel, synové,

jejich kamarádi, naší známí....LIDÉ, kteří žijí jako LIDÉ tuto naši podporu

potřebují vidět.

A vůbec nečekám, že se cokoliv změní. Naši politici mají teplá

místečka a za zády ochranku.

Ale na každého se vaří voda .............Jednou, pane Langer,

Topolánku, Paroubku a ostatní mocní, budete i Vy a Vaše děti žít v takovém ghettu.

JEJICH životní prostor se totiž bude neustále rozšiřovat a práv přibývat.

Kdybych vylovila zlatou rybku, přála bych si, aby jste se toho

dočkali brzy. A Vaše ženy se z nákupu vracely uličkou černé v ě t š i n y po pokálených schodech a zavřely za sebou počmárané a poničené dveře. Pak, aby jste stáli oba za rozbitým oknem, poslouchali hluk, nadávky a řvaní - toto lidové umění naší utiskované menšiny a pozorně hlídali, kdy se za rohem objeví Vaše ratolest, plížící se se strachem ze školy.

Opravdu si to neumíte představit, nebo máte pocit, že Praha je

daleko?

Co takhle detektor lži a otázka pro Vaše muže, kteří v Janově

zasahovali?

Kolik z nich, myslíte, bylo přesvědčeno o správnosti svého jednání?

Kolik z nich by šlo bydlet do služebního bytu, který by byl v Janově? Děkuji za JASNOU

odpověď:

Jaký rozdíl je mezi právy a povinnostmi "bílých" a "černých" ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většina věcí a faktů je jasnejch a neoddiskutovatelnejch, ale nesmíme zapomínat, že to je agitačka od neonácků ...

Přesně takto se začínalo v Německu po první světový válce a jaký to mělo následky všichni víme ... Je tady snad někdo, kdo si myslí, že neonacismus je dobrá věc?!? Já doufam, že ne, o inteligenci oněch lidí bych si myslel svý ... Je třeba to uchopit úplně jinym směrem a hlavně, začít to řešit ... To, že tyhle lidi vyloučíš ze společnosti, nepomůže, oni si vždycky najdou nějakou cestu zpátky a mnohdy i v mnohem horší formě ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím na tom nic neonacistického. Ani na demonstraci jsem neviděl propagaci nacizmu.

Každý kdo dnes nejde v řadě je neonacista. ;)

Propagace nacizmu je trestný čin a je u nás trestána, takže konec strašení nacizmem. Dnes je označován za nacistu každý kdo otevře hubu nebo ten kdo se nehodí.

Přitom tu máme horší hrozbu, hrozbu komunismu. Která postihla náš národ ještě více

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, oni nejdou v řadě ... :D

Pochopili, že je třeba, aby se primárně nenazývali ultrapravicově, proto ty názvy Mladí národní demokraté, Dělnická strana, apod., aby to lidem hezky znělo a nehledali za tim to, co ve skutečnosti je ... Jdou na to chytře ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý svobodný člověk má právo na svůj názor. Jestli, že někdo z nich obdivuje nacizmus je to jeho věc a jeho právo ať si klidně onanují nad fotkou Hitlera dokud to neprezentuje veřejně což oni nedělají. A ani není nijak prokázáno je jej obdivují.

Na demonstraci byli nejen DS ale i normální lidé. V programu nacizmus nemají.

Nácky združuje převážně Národní odpor ta je nacistická bez pochyb a také byla zakázána.

Nemůžeš paušálně nazývat, každého náckem.

Tady se každý kdo se nehodí nazývá náckem nebo komunistou.

Když někde demonstruje národní odpor sejde se tam nanejvíš 200 nácků a tady se z toho dělá hrozba. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim, ze na slovensku je problem, ktory je rovnaky ako u vas,

a moj nazor je taky, ze od nacizmu a rasizmu to ma naozaj daleko,

je to take tazke chciet rovnopravnost po kazdej stranke pre kazdeho?

preco zivit niekoho komu sa len preto lebo si to on sam pre seba povedal, ze sa mu nechce?

preco znasat utoky tejto mensiny na ostatnych bez toho aby to bolo brane ako rasizmus?

a to je malo s toho co sa deje ako u vas tak aj u nas,

kludne by som sa podpisal aj ja pod tento list keby to pomohlo dobrej veci :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dopisem nesouhlasím.

Prvně si nemyslím, že by byli ´ti nahoře´slepí a neuvědomovali se, jaká je situace a o co tu jde. Samozřejmě jsou vyjímky(madmazel Stehlíková, lord Uhl a jim podobní nezmaři), ale třeba o Čunkovi nemůžete říct, že je v tomto ohledu nekompetentní, když starostoval městu se závažnou cikánskou problematikou.

Bohužel, svět není černobílý(heh, jak příznačné) - je rok 2008 a dnes fakticky vlivem historického poválečného vývoje Evropy a rozvoje multikulturismu (v jehož otázce jsme na tom stále lépe, než celá západní Evropa) není možnost, jak paušálně přistupovat k nějaké společenské entitě. My jsme se rozhodli jít cestou - začlenit se do evropských struktur, stát se součástí ´moderní´ civilizace, těžit z ní.

Ovšem s tím přichází taktéž nutnost převzít taky břemena s tím společná - Evropský prostor je, řízen pseudopolitiky z řad zkrachovalých pařížských demonstrantů z sedmašedesátého, tkz. politicko-korektně orientovaný - multikultura je podporována z nejvyšších míst, potírání náznaků xenofobie, národnostní, náboženské, či rasové intolerance má jednu z nejvyšších priorit a my, jako člen této struktury, jsme povinni se tomuto podřídit. Národ, vlastnenectví, láska k vlasti, to jsou slova přímo spojované s nacismem, fašismem a hlásit se k něčemu takovému je jako si psát rozsudek. Národní identita splývá v moři nařízení a všeho možného - tak jsme to chtěli (no, já ne, ale to je teď uplně jedno - prostě MY jsme to tak chtěli) a můžeme tak leda závidět Bělorusku v tomto ohledu, že oni si od tkz. vyspělé civilizace do svých věcí kafrat nenechají a mají svůj ksicht i v tédle době, i když se nás úzké skupinky takydisidentů snaží přesvědčit o opaku (ale to je trochu jiná otázka na jinou debatu). Jednoduše řečeno - tento stát svým proevropským směřováním se zavazuje k tomu, že bude etnickým a jakýmkoliv menšinám poskytovat a omožňovat život s našich podmínkách.

Etnický problém s cikánskou enklávou je komplikovaný a navrstvený balast navíc zhoršený tím, jak se o něj vládnoucí garnitury přičinily za posledních 50 let. Má to kvantum aspektů a ani žádná DS nemá ŽÁDNÝ plán, jak tento problém vyřešit, i když se tváří, jakože jo - co jako chtějí dosáhnout těmi demonstracemi? Že jako ty cikány zmlátí a...a......a....co jako pak? Pověsí je na strom? Vyženou je na ulici? Seberou jim sociální dávky? To jako těm lidem v Janově pomůže? Hlavně NE Dělnickým Stranám a podobně, už tu jednou dostali prostor pro své ideie a jak to dopadlo - tihle lidé si nezaslouží váš hlas a podporu. Jediná možnost je započít soustavný a otevřený proces řešení této problematiky, do kterého se zapojíte i VY svým tlakem na vaše zastupitele, poslance a senátory. Čunkovi nemůže kvantum lidí zapomenout jeho tah zaplacení bydlení pro onu svoloč z pavlačáku - jeho přístup cukru a biče (osvědčený přístup) na tamní komunitu platí - dostali buňky, otrockou smlouvu o pronájmu s jasnýma podmínkama, město si je hlídá - oproti Poschlé je most přes Bečvu a přesně tam ta pakáž skončí, když se odmítne přizpůsobit.

A dodržování zákonů a protěžování práv a povnností? To má jednoduchou příčinu - je to totiž způsob, jak se mnoho obcí ´zbavovalo problémů´ po dlouhá léta, není za tím nic jiného, než neochota tuto otázku vůbec jakkoliv řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z dopisem te pani souhlasim!!! Je to des co jim vsechno stat zaplati a dovoli. Nejsem rasista,ale stve me,ze lidi co pracuji jsou "bicovani" a ti co pracovat nechteji a delaji bordel dostavaji "cukr. Ale zas souhlasim s Flames,ze opravdu DS nic nezmuze. Jeste jsem od nich neslysel rozumny plan jak to vyresit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to flames: to tvoje simpozium si strc nekam, ten dopis odpovida realite. proc myslis, ze ten dopis je napsany? proc myslis, ze lide se pridavali na stranu DS? protoze tech cernejch maji plne zuby. Cikani nesmi zit pohromade. Znam cikany, kteri pracuji, slusne si ziji, ale nesmi to byt cela komunita toho spolku, cele sidliste apod. pak delaji bordel a je to hnus. Pak se nedivme, kdyz nejsou penize pro postizene na voziku, pro lidi kteri nemuzou chodit , pro decka apod. ty nezaplatis jednu slozenku a uz po tobe jdou, jak lvi po masu, nezaplati cerny a kazdy se "boji" mu vubec neco rict, protoze by to byl rasismus, nevkusne se bavi v restauracich, v barech a slusne jim reknes, at se uklidni - opet je to rasismus, ale to udelat bilej clovek, tak se s nim nikdo nemazli. toz doprdele kde to jsme? Ty pracujes, ja pracuji, ostatni pracujem a kolik grosu nam stat sebere. Oni jsou na tom sidlisti, vsude smeti, odpod, chodi to od nicemu k nicemu a dostavaji takove prachy, maji takove vyhody, ze se ti o tom ani nezda a tak by se dalo pokracovat do nekonecne. Na zaver chci rict, ze fandim DS at udela konecne poradek.....

Editováno: , autor: Vinca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dopisem souhlasím až na tu část o volbě nacionalistů/fašistů. Oni bohužel nenabízejí řešení problému - jim jde pouze o zviditelnění. Pochybuji, že by poté, co by se dostali do parlamentu propagovali více peněz na vzdělání této nepřizpůsobivé menšiny. Represe nic nepřinesou. Jen něco jako v Kanadě - například. Státní podpora pouze v případě, že děti chodí do školy a rodiče pracují nebo aktivně shánějí práci. Jinak ani halíř. Prostě z nich začít vychovávat lidi, co budou pracovat a ne spoléhat na stát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do hajzlu s multikulturní evropou je to stejná utopie jako komunismus. Vždy to bude dělat neplechu, není to správné. Měli by jsme se poučit a spřísnit imigrační politiku.

S cikánama máme problémy, ale ještě je to hovno co se děje v paříži atd. ještě tu na ulicích nehoří auta jen pro to, že policie zatkla negra co kradl.

Nesouhlasím s tím, že jsme povinný na to přistoupit. Z ničím takovým jsem nesouhlasil.

Každý má žít tam kde se narodil. Když si ve své zemi nedokáží udělat blahobyt naserou se jinam.

My evropani jsme hloupé národy. Zatím co ostatní "rasy" si tvrdě brání svojí identitu. My se jí vzdáváme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...