Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Ja mam tento problem, zohnal som senzor a budem cez vikend menit.

Napriek tomu ze mi to v servise nacitali ako chybu, co som cital na anglickych a nemeckych forach, je 95% chybnych cidiel vnutorne na lavej strane....

Skutocne pochybujem, ze by sa kazilo stale len to jedno cidlo. Podla mojho nazoru je nieco v prdeli v riadiacej jednotke. Akonahle prisli tie mrazy to prestalo fungovat a ked je teraz uz teplo tak to obcas funguje. Tipoval by som studeny spoj na riadiacej jednotke.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu na to kouknu diagnostikou, uvidíme. Ale myslím, že kdyby odešlo jedno, dvě, tři nebo všechny čidla najednou tak by se na radiu ukázalo autíčko a senzory by ukazovali nesmysli, nebo nic ale autíčko by tam mělo být. Si teda myslím, nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

origo či ne, v autorizáku to stojí 5 tisíc + práce, čili celkem tak 7. Po tomto odhadu jsem se na to vyprdl a brzy koupím neorigo s dobrými recenzemi na spolehlivost, který mně vyjde o 5 a půl levněji..

Editováno: , autor: _Denis_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neukazují, ale pípají a to mi stačí (neb ty jejich LED indikace se mi zrovna moc nelíbí). Raději oželím ikonku na rádiu, než skoro 6 tisíc - zatím jsem dosud jezdil bez senzorů a nějak to jde, i když je záď hodně nepřehledná - čili stačí jen malá pomoc při parkování, abych věděl, kolik mi ještě zbývá ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím škodováci,

prosim Vás, koupil jsem si originál parkovací senzory s jednotkou použitelnou pro přední i zadní senzory.

Dostal jsem z vrakáče jednotku+pípák+ zadní senzory. Jen jsem nedostal konektor k napájení a na pípák.

Proto jsem si koupil piny a napájel piny :

1 - 12V +

2 - repro

3 - 12V +

10 - repro

8 - kostra -

z toho jedno + by mělo být stále a druhé spínané, ale když 1 a 3 pin spojím, nic se nestane.

Chci senzory jen na pípáka, nepotřebuji zobrazení na Streamu, proto jsem neřešil zbývající 2piny can.

Ptám se proto jestli to vůbec takto lze zapojit? Popřípadě někdo z okolí Kolína kdo by mi s tím pomohl?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte! Potreboval by som pomoc... Nefunguje mi parkovaci senzor. (pipa par sekund a potom blika tlacitko senzora) Mam orginal parkovaci asistent vpreud a vzadu, octavia 2, rok 2008. Opravar urobil diagnostiku (nie v servise), vadne cidlo predne, lave. Kupil som nove, vymenili sme, to iste robi, ako predtym. Vymenili sme pravym cidlom, to iste. Z toho mi vypliva ze cido je dobre. Tak v com moze byt chyba? Chcel by som kontrolovat-odmerat kabely. Mam schemu č. 55/4, ale neviem si najst svorkovnicu T6u. Podla schemy je to " motorovem prostoru vpredu vpravo, černá". Vie niekto, kde to je presne? Dovtedy som odmeral lavy kabel-ktory je podla diagnostiky vadny, ale medzi vonkajsimy kontaktmy som meral 12 V, a medzi pluskovym a strednym 4 Voltov. Takze uz neviem... Da sa vymenit na RJ konektor prednych senzorov so zadnym a potom pozorovat, v tomto pripade co ukazuje diagnostika? Odpoved Vam velmi pekne dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...