Přejít na obsah

Poistka c.2 na kryte baterie - please help !


peterbako

Doporučené příspěvky

Nazdar.

Potreboval by som SURNE poradit...mam Fabenu TDI 74kw, ATD, rv 2000. Vcera mi za jazdy prehorela poistka c.2 na kryte baterie...z tych plechovych pasikov, druha najsilnejsia, vraj 110A (Stalo sa mi to za jazdy v noci, zrazu komplet mrtvej brouk asi v 80 kmh...ziadne svetlo, ziadne servo, brzdy - nic....len zo stastim som nebol v strome :))

Riesil som to po telefone s nejakymi sevisakmi, podla nejakych papierov by to mala byt poistka "Vnitrni prostor", poradili mi, ze to mam premostit kablom a skusit nastartovat. Spojili sme to medenym kablom 1,5 mm2 a ten po nastartovani asi za dve minuty ziaril ako vlakno ziarovky! Ak nie je nastartovane, tak tam zrejme ku skratu nedochadza, az po nastartovani ma nieco taky odber, ze poistka prehorela. Ak by to bolo cosi z vnutorneho priestoru, tak by mala najkor odist nejaka mala poistka v skrinke pri dverach, nie ? Ale tie su vsetky ok.

Dalej mi tvrdili, ze by to mohol byt alternator, ale neviem... kontrolka dobijania nesvietila.

Este ze by to mohol byt poskodeny kabel, ale ako pisem, skrat je tam az po nastartovani.

Prosim prosim ak sa v tom niekto fakt vyzna, skuste poradit, co by to mohlo byt....pripadne co je istene cez tu poistku a ci by to mohlo mat taky odber, aby prehorela a sposobilo to totalny vypadok. Musel som auto nechat len tak mimo mesta, zistil som, ze nonstop servisy su nonstop - ale nie cez sviatky !!! :))

Velke dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ked hovoriš že len počas jazdy sa to stava tak bude problem za spinačkou kde ešte neni nič istene ale je to istene len tou velkou, ak by to bolo na nejakom pristroji či RJ tak by ti odišla prislušna poistka.

Bojim sa že budeš musieť dať dolu aspon spodok palubky.

Predtym si zpber merak, povypinaj všetko dnu, ventilator, svetla radio a zapni klučik a sleduj odber, ak sa zvyši nad 20 A v meraku maš poistku tak ta sa prepali tak si v klude a ak bude odber nejakych 2 - 3A tak zapni napr ventilator alebo ja neviem zaraď spiatočku a sleduj čo to sposobi.

Je možne ale že maš prerezanu izolaciu na nejakom silovom (distribučnom) vodiči pod palubovkou veducom zo spinačky

Nejake dorabky neboli? alarm neorigo, pripadne central?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdarek....tak uz je chyba najdena :((

Vcera sa mi na to prisiel pozriet jeden chalan a skoro hned vedel, kam ma posvietit baterkou.

Skoda tusim v roku 2001 zadarmo vymienala komplet kabelaz, ktora bola tahana nejak spodom a tiekla tam voda a prehnivali kable...tak na tej mojej to nebolo spravene!!!

Najsor ma skoro ovalilo, ked mi povedali, ze komplet vymena kabelaze vyjde asi na 40000,- ...kamarat vsak nasiel nejakeho elektrikara, ktory to uz par krat robil a spravi to nejak inak za cca 6 hodin + material.

Tak uvidime.

Inak dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...