Přejít na obsah

poradí mi zde nějaký právník


marekkona

Doporučené příspěvky

.Můj otec se podruhé rozvedl.Jeho bývalá v bytě už nebydlí,ale bydlí tam její plnoletí synové.Bytová správa je vyškrtla z evidenčního listu jako osoby spolubydlící,takže na výpisu je jen jméno otce.Chceme si s tátou vyměnit byty,byťák nám to povolil,ale jak se máme zbavit těch dvou,kteří v tom bytě bydlí neoprávněně.Trvalý pobyt pokud je mi známo,zde nehraje roli.Můžeme vyměnit zámky a nepustit je do bytu,když tam nemají co dělat ? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle Ti asi neporadim bo nejsem právník, sorry za OT, napiš kdo platí nájem, popř kdo je vlastník bytu? Já jen aby to nebyli v právním vztahu majitel-nájemce, páč potom je dostaneš pryč jen za sehnání jiného bydlení odpovídajícímu stávající kategorii či tak nějak ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na byťáku být odhlášení můžou, ale otázka je, jestli nemají smlouvu s majitelem, či nájemcem bytu. Nesmí být prostě v žádné smlouvě ohledně bytu. Posléze můžeš zrušit i jejich trvalý pobyt, pakliže si to neudělají sami (to je dobré udělat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem byl na pčr a bylo mi sděleno:"Pokud se prokáží občanským průkazem,kde je uvedena adresa trvalého bydliště,tak s tím nic nenaděláme".A když vyměníme zámek,tak je musí otec stejně pustit do bytu.Je to bordel v tom českém státě.

Tak jsme podali žalobu na vyklizení bytu.Honorář právnikovi 3000 plus 1000 soudní poplatek.Tak jsem zvědavý jestli mi to ti skurvy.syni zaplatí zpět

Editováno: , autor: marekkona
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to sice můžete, ale musí s tím souhlasit majitel, družstvo...

Jak říkám, v tomdle případě doporučuju prostě je vymazat z trvalého bydliště (ačkoliv méně důvtipný právník bude tvrdit, že to není možné - možné to je!!!), oni pak budou předvolání na město či kam a tam se to pořeší, že je tam majitel nechce atd.

btw. zeptám se na to, v poslední době se ne tak zcela vlastní vinou v tědle věcech, bohužel, docela pohybuju

btw2. tak sem se zeptal, ale zatím je odpověď, že "Tak to jde velice tezko. ", ale vic infa pozdeji.

Editováno: , autor: flames
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...