Přejít na obsah

Používat ruční brzdu nebo stačí poloha P?


fabio.x

Doporučené příspěvky

Zdarec! Chtěl jsem se zeptat,jestli je zapotřebí zatahovat u automatu ruční brzdu a nebo stačí dát řadící páku do polohy P (parking)??Obzvlášť teď v zimě. Jedni mi říkají, že nemám dávat ručku,jinak mi ruční brzda pak bude dělat neplechu, druzí že ano.U manuálu je to v pohodě, zařadíš rychlost v zimě u stojícího auta rychlost a ručka se tím pádem šetří,ale jak je to teda u automatu DSG?Díky moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemyslím, že u manuálu by se ručka v zimě nějak šetřila, spíš mám pocit, že jde o to, aby nepřimrzla, i když nevím, jestli to není fáma, neznám nikoho, komu by se to stalo. u automatu opravdu stačí dát jen P

Fáma to není, opravdu se to děje u ručky. Ale ještě jsem neviděl komu by se to stalo u škodovky. Ale těba u Peugeota 307 zcela normální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně teda taky nemám zkušenost ze zamrzlou ručkou,ale kamarádovi s chaty se to kdysi stalo ještě u Favorita....na chatě po víkendu chtěl odjet,uvolnil ručku a zad.kola za sebou tahal......pomoc byla jednoduchá,sundal poklici,vzal velkej dřev.špalek přes kterej párkrát uhodil velkym kladivem do disku a pakny odskočily prakticky ihned......Sousedovi ještě ze Žižkova se to samé stalo u staré OI 1.6 55kw...tomu pomohlo to samé co udělal tehdy udělal ten kámoš.

Ono se spíš vždy jednalo o přimrzlé pakny k budnu než o lanovod,ten když už zamrznul,tak bylo spíš u hodně starých aut......U dnešních aut který maj už většinou všude koutouč.brzdy na všech kolech se to nestane.

Jinak u toho automatu stačí skutečně jen P......ručku zatáhnout třeba jen v prudkym kopci apod. ...jinak neni potřeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak.....

Já teda ručku moc nepoužívám,max.jen když parkuju někde v kopci,tak aby to nevyselo na kvaltu,tak jí přitáhnu a to zas neni moc častý a na STK jsem neměl nikdy problém.

Krom toho ty elektrohydraulické ručky taky neni nic spolehlivýho,sice znám pár lidí co maj A6 a tam prý za roky používání bez sebemenšího problému,ale u Passatů tomu rozhodně tak neni....pár známých z letiště kde maj Passaty na to dost nadávaj....prý to je dost poruchový a dokonce jednomu tam od toho spínače P co je vedle spínače světel vyhořela půlka el.instalace pod palubkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja taky pouzivam rucku porad, je to takovy zvyk, ale nezatahuju ji nadoraz. To jen v prudkych kopcich nebo tam, kde je potreba. Myslim si to same co Romariooo, ze u modernich aut se to nestava, spis jen ve vyjimecnych pripadech, nikoho takoveho ale neznam. Mozna jen u lidi, co nejezdi kazdy den...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
Zdarec! Chtěl jsem se zeptat,jestli je zapotřebí zatahovat u automatu ruční brzdu a nebo stačí dát řadící páku do polohy P (parking)??Obzvlášť teď v zimě. Jedni mi říkají, že nemám dávat ručku,jinak mi ruční brzda pak bude dělat neplechu, druzí že ano.U manuálu je to v pohodě, zařadíš rychlost v zimě u stojícího auta rychlost a ručka se tím pádem šetří,ale jak je to teda u automatu DSG?Díky moc!

Zdravim....tedka jsem si koupil také OII s DSG a ručku už radši dávam.

Před tím jsem měl Hondu Accord automat a když jsem nepoužíval ručku, tak mi vzádu ten mechanismus nějak přerezl a už vůbec nebrazdila, ta technickej naštěstí koukli na to, že mam automat a tak ručka není tolik potřeba.

Táta měl Mercedesa S-klasse a ten samej problém, jak se prostě ručka nepoužívala, tak když se potom jednou za čas zatáhla, tak zůstávala vyset.

Tak proto radši občas ručku u DSG použiji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...