Přejít na obsah

žlutá olejnička problikává


tex

Doporučené příspěvky

Dobrý večer,

myslím, že jsem tady prošel kde co ale na tohle jsem odpověď nenašel.

Po otočení klíčkem asi 5x problikne žlutá olejnička, pak zhasne.

Motor běží normálně a VAG hlásí:

číslo závady : 00562

spínač teploty/hladiny oleje-E266

druh závady: přerušení,zkrat na +

Podle návodu by to měl být "vadný snímač hladiny motorového oleje",

snímač cca 2000kč což je celkem pálka.

Můžu s tím ještě chvilku jezdit?, je to velký problém.

Volal jsem do aut.servisu a tam samozřejmě-auto okamžitě sem, velký problém.

Motorizace: 1.2 HTP, 40 kW-motor AWY

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je cena za snímač na prodejně, ale napadla mě ještě jedna věc,

při výměně oleje mě přelili motor cca 1 cm nad kuličku, takže jsem to musel odsát

a je tam oleje asi trochu moc pořád-po kuličku.

Nemohlo to přelití motoru způsobit zmatení snímače? Chtě nechtě ještě něco odpustím

do půlky měrky a uvidím.

Nebude to snad ale tak akutní problém, jako kdyby blikala / svítla červená olejnička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Jestli se Ti nechce čistit škrtící klapku,dávej vždy!!! olej jen do půlky

mel sem ten samy problem vag hlasil cidlo oleje kvality a hladiny.nakonec sem zjistil ze cidlo v me motorizaci neni 1.2htp 47kw. byl sem taky v servisu a nevedeli s tim taky nic udelat.nakonec sem skusil odpojit baterii na vic nez hodinu a zavada zmizela.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

gepoj:

tak já jsem dopadl asi tak jako ty. Žlutá olejnička si vždycky při startování asi 5 x problikne a pak už nesvítí. Jak se ale zjistilo v servisu, moje motorizace taky nemá to čidlo a kontrolka si bliká jen tak, a VAGem nejde vymazat, takže už se tím nezabývám. Pravděpodobná příčina je v tom, že na autě byla vyměněna palubovka z auta, které čidlo mělo. Ale v mém případě čidlo na 100% v autě není. Jak budu před zimou měnit baterku, tak to zkusím jak píšeš na hodinu nechat bez elektriky a uvidíme, i když si nemyslím, že by se chyba sama vymazala, když to nejde VAGem. Na chvilku jsem batreku odpojil, ale to nepomohlo.

Dík

Tex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak nejde vypnout vagem?

Já na 1.2 47kW to mám vyplý ;) když tu "funkci zapnu" okamžitě to začne blikat.. kamošovi u 1.4 to stejné.. Takže VAGem to vypnout jde ;) možná ne origo Škodováckým páč neví na jakým kanále to hledat..

Je to tam jako kontrola kvality kvality oleje, nebo tak nějak..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodo-Kolín:

čidlo na motoru není, ale v palubce kontrolka je, tak si bliká jak se jí zachce-asi.

gepoj:

asi to bude jak říkáš, nechám to zkouknout někde jinde, ale jsem stejně skleróza, páč jsem to na VAGu měl před pár dny z jiného důvodu, a na tohle jsem nějak zapoměl.

Dík Tex

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíte čidlo které kontroluje "kvalitu oleje" u proudloužených intevalů, tak to je vlastně čidlo teploty společné hladinovým, jinak zbytek ŘJ počítá z teplot/počtu startů/atd.

Takže nic "drátově" napojovat netřeba...

Žádné čidlo vyhodnocující přímo "kvalitu " oleje není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je to celkem vtipný, že čidlo to nemá a chybu hlásí :smich:

Proč tam teda ta žárovka vůbec je?

nema to nahodou suvis s kodovanim budikov? pokial tam mam to cidlo nakodovane,ze ho ako mam a nemam ho tam ,tak moze byt problem.ale to cidlo mali sa mi zda auta z predlzenym servisnym intervalom.to by sa malo dat dakde zistit aky je tam serv. interval nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...